پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

انجمن آزمون دکتری مجموعه مهندسی پلیمر

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

انجمن دکتری مهندسی پلیمر به بحث و تبادل نظر داوطلبان آزمون دکترا این رشته اختصاص یافته است.

انجمن آزمون دکتری مهندسی پلیمر - پلیمر

گرایش‌های دکتری مهندسی پلیمر

مطابق دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳، رشته مهندسی پلیمر در مقطع دکتری دارای پذیرش در یک گرایش می‌باشد.

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری مهندسی پلیمر

جهت مشاهده ظرفیت پذیرش آزمون دکتری مهندسی پلیمر در رشته/گرایش‌های فوق در دانشگاه سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۲ می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

همچنین برای اطلاع از دانشگاه های دارای پذیرش در مقطع دکترا در این رشته به صفحه زیر مراجعه کنید:

 

سرفصل های آزمون دکتری مهندسی پلیمر

داوطلبان آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر لازم است به همه سؤالات سرفصل‌های امتحانی آزمون دکتری این رشته که در دفترچه‌ ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ معرفی شده، پاسخ دهند.

عناوین دروس امتحانی رشته مهندسی پلیمر در کنکور دکتری به شرح زیر است:

 

رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی پلیمر

مطابق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، برای شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر نیازی نیست که داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با این رشته باشند.

فارغ‌‌التحصیلان کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مجاز به ثبت‌نام در کنکور دکتری این رشته هستند. جزئیات را می‌توانید در لینک زیر مشاهده نمایید:

 

همچنین در صورتی که مایلید اطلاعات بیشتری درخصوص رشته های مجاز دکتری ۱۴۰۳ و نیز رشته های دکتری بدون شرط تجانس کسب کنید کلیک کنید.

منابع آزمون دکتری مهندسی پلیمر

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی پلیمر به‌صورت کلی اقدام می‌کند و جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر اعلام نمی‌شود.

در لینک زیر منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی پلیمر که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری ۱۴۰۳ باشند ارائه شده است.

 

همچنین جهت اطلاع از منابع استعداد تحصیلی و منابع زبان عمومی آزمون دکتری می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

سوالات کنکور دکتری مهندسی پلیمر

همواره یکی از منابع مهم جهت مطالعه برای کسب آمادگی آزمون دکتری، بررسی سؤالات کنکور سال‌های گذشته است. سؤالات آزمون دکتری مهندسی پلیمر سال‌های گذشته از طریق لینک‌های زیر قابل دریافت است:

انتخاب رشته آزمون دکترا مهندسی پلیمر

بعد از شرکت در کنکور، نتایج اولیه آزمون دکتری از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود. نتایج شامل درصد کسب‌شده توسط داوطلب در دروس تخصصی، زبان و استعداد تحصیلی، نمره تراز و نیز رتبه است.

بر اساس اطلاعات کارنامه، داوطلبان می‌توانند هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته نمایند.

 

جهت استفاده از خدمات رایگان مشاوره انتخاب رشته دکتری کلیک کنید.

سپس نتایج انتخاب رشته دکتری از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود. در این مرحله داوطلبان متوجه خواهند شد که برای مصاحبه کدام دانشگاه‌ها دعوت شده‌اند.

مصاحبه دکتری مهندسی پلیمر

دعوت به مصاحبه دکتری بر اساس کسب حدنصاب نمره تراز تعیین‌شده توسط دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. یعنی اگر داوطلبان بر اساس مندرجات کارنامه نتایج اولیه دکتری، نمره ترازی بالاتر از حدنصاب مدنظر یک دانشگاه کسب کرده باشند، به مصاحبه آن دانشگاه دعوت خواهند شد.

در لینک زیر نمونه حدنصاب نمره تراز دعوت‌شدگان به مصاحبه دکتری مهندسی پلیمر دانشگاه‌های مختلف آورده شده است:

 

اطلاع از جزئیات مدارک مصاحبه دکتری، سوالات مصاحبه دکتری و نیز تجربیات مختلف از جلسات مصاحبه آزمون دکتری می‌تواند به داوطلبان کمک کند تا آگاهانه‌تر در مصاحبه حضور پیدا کرده و شانس قبولی خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

در لینک زیر تلاش شده تا با معرفی جزئیات این جلسه و ارائه چندین تجربه مصاحبه دکتری رشته مهندسی پلیمر، زمینه شناخت بیشتر از فضای مصاحبه این رشته برای داوطلبانش فراهم شود.

 

در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رتبه‌های قبولی کنکور دکتری این رشته هستید، به صفحه زیر مراجعه کنید:

 

انجمن آزمون دکتری مهندسی پلیمر - رنگ

مجموعه امتحانی پلیمر – رنگ از سال ۱۳۹۹ از آزمون دکتری حذف شده است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

5 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یک پشت کنکور دکترا مانده
مرداد ۲۷, ۱۴۰۰ ۱:۵۱ ب٫ظ

یک موضوعی که هست و می خوام در موردش صحبت کنم اینه که من سه ساله پشت سر هم کنکور دکتری رشته مهندسی پلیمر دادم سال اول رتبه ۱۲ اوردم سال دوم رتبه ۳ و سال سوم رتبه ۲۱ بنده سال اول یک مقاله و یک کنفرانس داشتم و برای دانشگاه تهران امیر کبیر تربیت مدرس پژوهشگاه شرکت کردم قبول نشدم سال دوم یک مقاله دیگر نوشتم و در یک مقاله هم همکاری داشتم اولین مقاله در ژورنال ماکرومولکول و دومیش در بایوماکرومولکول چاپ شد دوتا مقاله هم در ژورنال های ایرانی دارم که اونا هم اصلا هیچ سال دوم مدرک زبان تولیمو با نمره ۶۰۸ هم داشتم ولی مجددا برای دانشگاه های مذکور درخواست دادم و قبول نشدم کا انگیزه ام را برای سال سوم از دست دادم برای همین رتبه امکمتر شد ولی تو سال سوم هم یک ثبت اختراع داشتم ولی مثل دو سال گذشته هیچی به هیچی الان ۱۰ ماهه سرباز امریه ام در ضمن رتبه اول مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بودم و دانشگاه هر دو مقطعم سرارسریه تبریک به سیستم سنجش کشور واقعا تبریک وقتی در مقطعی از تحصیل مصاحبه را ملاک انتخاب قرار می دهند که ظرفیتش کمه معلومه کلا میشه اشنا و رانت و دانشجوی ارشد خود استاد و هزار تا مانع برای ما واقعا تبریک واقعا هیچ انگیزه ای برام نمونده هر سال گفتم امسال فرق خواهد داشت اساتیدی که هیچ درکی از زندگی یک جوان ندارند باید اینجوری برای همیشه ذوق منو نسبت به هرچی مدرک دکتری و رشته پلیمره… ادامه نظر»

هانا
تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ق٫ظ

با سلام
لطفا با اطلاع رسانی به دوستان و حمایت از موضوع خالی نگهداشتن ظرفیت دکتری به آدرس ذیل، خبر را رسانه ای کنید.هیچ گونه تبعاتی هم برای داوطلبان حمایت کننده وجود ندارد..با سپاس

https://my.farsnews.com/c/9535

یعنی با این طرح «نمره ی داوطلبینی که مطابق میل اساتید نیستند، زیر حد نصاب تعیین شده از طرف دانشگاه، تعیین می کنند و با این اوصاف، حتی اگر داوطلب رتبه برتر باشد، نمره کارنامه سنجش آن، کاملا بی اثر خواهد شد و نتیجه دکتری داوطلب، مردود اعلام می شود.»

سحر
تیر ۱۱, ۱۳۹۸ ۵:۵۹ ب٫ظ

سلام
چه سوت و کور و مخوف
اینجا میشه راحت یادگاری نوشت…

فلاح
آبان ۲۴, ۱۳۹۶ ۶:۰۹ ب٫ظ

با سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی پلیمر-رنگ هستم،میخواستم بدونم أیا میتونم ازمون دکتری پزشکی شرکت کنم؟

سهیل
اسفند ۱۳, ۱۳۹۹ ۹:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  فلاح

بله عزیزم، چراکه نه