دانشگاه صنعتی شاهرود برای نیمسال اول 93-92 در مقطع دکتری دانشجوی استعداد درخشان میپذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی شاهرود در نظر دارد براساس آئین نامه اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری (آئین نامه شماره 22354/و مورخ 2/3/91) برای سال تحصیلی 93-92 اقدام به پذیرش دانشجو نماید.

الف) شرایط عمومی داوطلبین:

1-  دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

2- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

ب)- شرایط اختصاصی داوطلبین دکتری:

     1- داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا بالاتر متناسب با رشته های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاههای داخل یا خارج از کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

2- امکان استفاده از این آئین نامه فقط برای متقاضیانی که دوره کارشناسی ارشد آنها هم رشته با دوره دکتری مورد تقاضا بوده و یا رشته دوره کارشناسی ارشد ایشان حداقل 80% با رشته مورد نظر همپوشانی داشته باشد امکان پذیر است (تشخیص همپوشانی با گروه برگزار کننده دوره دکتری می باشد)

     3-دانشجویان فعلی کارشناسی ارشد دانشگاهها می بایست تا 31/4/92 دانش آموخته شوند.

     4- موفقیت در یکی از آزمون های زبان انگلیسی بشرح ذیل

موفقیت در آزمون ورودی (کتبی و شفاهی)

  • داشتن نمره حداقل 50 از آزمون MCHE.
  • داشتن نمره حداقل 5 از آزمون IELTS.
  • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOLIMO.
  • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOFEL.

تبصره:

داوطلب باید ترجیحاً در هنگام ورود به دوره دکتری مدرک قبولی معتبر که بیش از دو سال از تاریخ اخذ آن نگذشته باشد در یکی از آزمون های فوق را ارائه نموده و یا این مدرک را تا زمان ارزیابی جامع ارائه نماید. در غیر اینصورت دانشجو مجوز شرکت در ارزیابی جامع را نداشته و از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

ج) شرایط ویژه ممتاز بودن:

 دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره کارشناسی ارشد با احتساب نمره پایان نامه (با درجه عالی) جزو رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده، و یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

1-  دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل دو مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

2-  دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

3-  رتبه اول المپیاد های علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد (به تأیید سازمان سنجش و آموزش کشور) دارای حداقل یک مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

4-  دانش آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی، در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.

5-  دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی دارای حداقل یک مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

6-  رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مرتبط با رشته تحصیلی، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا بین المللی در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

سایر شرایط پذیرش: (داشتن تمام شرایط الزامی است).

1- در زمان شروع تحصیل در دوره دکتری از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشد.

2-  در زمان تقاضا بیش از یکسال از زمان فراغت از تحصیل متقاضی نگذشته باشد.

تبصره: زمان یکسال تا دو سال قابل افزایش است در صورتی که متقاضی حداقل 3 مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی (مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و بین المللی معتبر داشته باشد.

3-     رشته مورد تقاضا برای تحصیل در دوره دکتری باید با رشته کارشناسی ارشد متقاضی همخوانی داشته باشد.

د) مراحل اجرایی:

 نحوه ثبت نام:

     1- ثبت نام بصورت اینترنتی بوده و داوطلبان برای ثبت نام باید از تاریخ 1/04/1392  به آدرس اینترنتی http://golestan.shahroodut.ac.ir مراجعه کرده و گزینه متقاضی شرکت در آزمون را انتخاب نمایند.

     2- داوطلبان باید تمامی مراحل لازم برای ثبت نام اینترنتی شرکت در آزمون را انجام داده و گواهی پذیرش از سیستم دریافت نمایند.

     3- هزینه ثبت نام مبلغ 000/300 ریال (سیصد هزار ریال) می باشد. مبلغ هزینه باید به حساب سیبا به شماره 2178612988005 بانک ملی شعبه مرکزی شاهرود به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه صنعتی شاهرود واریز شود.

نکته مهم: لازم است متقاضی در حین ثبت نام شماره و تاریخ فیش بانکی را در سیستم ثبت کرده و اصل فیش بانکی را به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق پست پیشتاز به دفتر اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شاهرود ارسال نماید.

4- مهلت ثبت نام حداکثر تا پایان وقت اداری 31/4/92 بوده و پس از آن سیستم ثبت نام اینترنتی غیر فعال می گردد.

5-  داوطلبان باید اصل مدارک مورد نیاز را با پست پیشتاز به آدرس: شاهرود- بلوار دانشگاه- دانشگاه صنعتی شاهرود- دبیرخانه مرکزی (لطفاً روی پاکت عنوان مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری، و نام رشته-گرایش، دفتر استعدادهای درخشان ذکر شود)- صندوق پستی: 316- کدپستی:  3619995161  ارسال نمایند به گونه ای که این مدارک حد اکثر تا 31/5/92 دریافت گردد. لطفا رسید پستی را برای اطمینان از دریافت مدارک ارسالی نزد خود نگاه دارید.

توجه: به مدارکی که بعد از تاریخ 31/5/92 دریافت شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تبصره 1) داوطلبین گرامی توجه نمایند که تا مهلت زمانی 31/4/92 ثبت نام خود را قطعی نمایند؛ زیرا انجام ثبت نام پس از تاریخ فوق امکان پذیر نمی باشد.

تبصره 2) درخواست ثبت نام بصورت غیر اینترنتی امکان پذیر نمی باشد.

تبصره 3) مدارک ارسالی داوطلبان و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

 

ه) مدارک مورد نیاز:

1-  تصویر کارت ملی(پشت و رو) و تصویر شناسنامه متقاضی.

2-  دو قطعه عکس 4×3 همانند و جدید از متقاضی با ذکر مشخصات در پشت آنها.

3- تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی که معدل هر مقطع در آنها ذکر شده باشد. ضمنا، کلیه دانشجویان متقاضی (دکتری بدون آزمون) باید تأیید اتمام دوره کارشناسی ارشد (فرم شماره 2) را ضمیمه نمایند. همچنین ارسال ریز نمرات واحدهای گذرانیده شده (به صورت رسمی و یا به صورت تایپ شده با امضاء داوطلب برای این دسته از متقاضیان) ضرورت دارد.

4-  فرم تکمیل شده شماره 1 همراه با کلیه ضمائم آن.

5- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.

تبصره 1) داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند می توانند با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا پایان