مدرسان شریف کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس بین المللی تازه های مدیریت شهری، عمران و فناوری در معماری مدرن کنفرانس بین المللی ایده های نوین درمهندسی ، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کنفرانس بین المللی فرصت ها و چالش ها در مدیریت ، اقتصاد و حسابداری نفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای مدیریت و توسعه اقتصادی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کتابخانه فرهنگ

دکتری بدون آزمون

پذیرش دکتری بدون آزمون که با نام دکتری استعداد درخشان هم شناخته می‌شود، از راه‌های پیش روی داوطلبان برای ورود به دوره دکتری تخصصی (PhD) است.

پذیرش بدون آزمون دکتری برخلاف پذیرش از طریق آزمون به صورت غیرمتمرکز انجام می‌پذیرد و هر دانشگاه به طور مستقل اقدام به پذیرش می‌نماید.

به داوطلبان گرامی شدیداً توصیه می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار پذیرش دکتری بدون آزمون در کانال تخصصی دکتری عضو شوند. کلیک کنید … .

شرایط متقاضیان پذیرش دکتری استعداد درخشان در سال‌های گذشته نوسانات زیادی داشته و آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون در برخی سال‌ها سه بار تغییر کرده است.

پذیرش بدون آزمون دکتری در سال ۱۳۹۴ تغییرات زیادی را تجربه کرد. شرایط پذیرش در آخرین ویرایش آیین‌نامه که به نظر می‌رسد برای پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۹۵ نیز معتبر است را می‌توان در «نمره بالای معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد» و «داشتن مقاله از پایان‌نامه» و «نبود فاصله زمانی طولانی از دانش‌آموختگی کارشناسی ارشد» خلاصه کرد.

البته دانشگاه‌ها می‌توانند شرایط دیگری را به آیین‌نامه استعداد درخشان اضافه کنند و الزام شدیدی بر رعایت دقیق شرایط موجود در آیین‌نامه ندارند. به طور مثال، برخی دانشگاه‌ها حداکثر سن یا اتمام تحصیل در ۵ ترم را نیز به شرایط این آیین‌نامه می‌افزایند. برخی دانشگاه‌های دولتی نیز تنها از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی دانشجوی دکتری بدون آزمون می‌پذیرند و گاه تنها دانش‌آموختگان خود را جذب می‌نمایند.

در سال ۹۳ برای اولین بار سازمان سنجش شروع به مداخله در پذیرش بدون آزمون کرد و مدعی شد که برخی شرایط آیین‌نامه قبلی (که البته در آیین‌نامه جدید وجود ندارند) را بررسی خواهد کرد. البته مهم‌ترین اقدام سازمان سنجش ناشی از این مداخله که ادامه نیز پیدا کرد، جلوگیری از قبولی یک فرد در بیش از یک دانشگاه بود که در سال‌های قبل مشکلات زیادی را ایجاد کرده بود تا از ایجاد ظرفیت خالی در دانشگاه‌ها جلوگیری شود.

در آیین‌نامه جدید استعداد درخشان که بهمن ماه ۹۳ ابلاغ گردیده است، امتیازات داوطلبان بر اساس جدول خاصی محاسبه می‌گردد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله علاوه بر پذیرش از طریق آزمون، دانشجوی دکتری بدون آزمون هم می‌پذیرد که شرایط پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵ را می‌توانید اینجا بخوانید. معدل بالای ۱۷ یا ۱۷٫۵ یا ۱۸٫۵ (بسته به رشته)، نمره پایان‌نامه بالای هجده و نیم و تجانس رشته کارشناسی ارشد با دکتری از جمله مهم‌ترین شرایط این دانشگاه است.

وب‌سایت پی اچ دی تست ، با پایش مداوم منابع مختلف اطلاعاتی، تلاش دارد آخرین اخبار و اطلاعیه‌های پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه‌های مختلف را در اولین فرصت ممکن در اختیار متقاضیان پذیرش قرار دهد.

داوطلبان عزیز می‌توانند با عضویت در خبرنامه وب‌سایت پی اچ دی تست، از انتشار آخرین اخبار و اطلاعات مطلع گردند.

در جدول زیر لینک جدیدترین اطلاعیه‌های ثبت‌نام دکتری بدون آزمون ۹۶ ارائه شده است:

آخرین اطلاعیه‌های پذیرش دکتری بدون آزمون

لینک اطلاعیه دانشگاه فهرست رشته‌ها

آخرین مهلت ثبت‌نام

دانشگاه بوعلی سینا همدان

مشاهده فهرست رشته‌ها اعلام نشده
دانشگاه یاسوج مشاهده فهرست رشته‌ها

اعلام نشده

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

شیمی آلی و مهندسی شیمی ۱۷ خرداد ۹۶
دانشگاه هنر اسلامی تبریز معماری اسلامی، شهرسازی اسلامی، پژوهش هنر- تاریخ تطبیقی و تحلیل هنر اسلامی

۱۳ خرداد ۹۶

پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

مهندسی پلیمر ۳۱ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه شیراز

مشاهده فهرست رشته‌ها

۳۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه مازندران مشاهده فهرست رشته‌ها

۳۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه خوارزمی

مشاهده فهرست رشته‌ها ۲۵ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه هنر اصفهان

۲۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه صنعتی اصفهان

۲۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

۲۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه رازی کرمانشاه مشاهده فهرست رشته‌ها

۱۹ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه قم

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱۵ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه خلیج فارس مشاهده فهرست رشته‌ها

۱۵ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه فردوسی مشهد

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه تربیت مدرس مشاهده فهرست رشته‌ها

۱۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه علم و صنعت

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه اصفهان مشاهده فهرست رشته‌ها

۱۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه حکیم سبزواری

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه قرآن و حدیث مشاهده فهرست رشته‌ها

۱۰ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه الزهرا

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱۰ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه هرمزگان مشاهده فهرست رشته‌ها

۷ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه صنعتی شریف

مشاهده فهرست رشته‌ها ۶ اردیبهشت ۹۶
دانشگاه یزد مشاهده فهرست رشته‌ها

۵ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه صنعتی خواجه‌‌نصیر

مشاهده فهرست رشته‌ها ۱ اردیبهشت ۹۶

دانشگاه قزوین

مشاهده فهرست رشته‌ها ۳۱ فروردین ۹۶

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۳۱ فروردین ۹۶
دانشگاه سمنان

۳۰ فروردین ۹۶

دانشگاه علامه طباطبایی مشاهده فهرست رشته‌ها

۲۶ فروردین ۹۶

دانشگاه اراک

۳۰ اسفند ۹۵

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴,۲۸۲)

 1. روان تربیتی گفت:

  با سلام. دوستان با رزومه زیر شانس قبولی در استعداد درخشان روانشناسی تربیتی دانشگاه های سطح سه چقدره؟؟
  ۴ مقاله علمی پژوهشی ISC چاپ شده.
  ۴ مقاله تخصصی نمایه شده در SID و MAGIRAN .
  ۲ مقاله علمی ترویجی ISC
  ۳ مقاله همایشی(۲ بین المللی- ۱ داخلی)
  ۱ تألیف کتاب
  شاگرد اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  تدریس به عنوان TA (دستیار استاد) در دانشگاه به مدت یک ترم
  تدریس در کارگاه های آموزشی مختلف در دانشگاه

  • مهسا گفت:

   سلام
   رزومه تون که در مجموع بد نیست. اما باید دید چند مقاله مربوط به پایان نامه هست. چون بعضی دانشگاه ها فقط این مقاله ها رو قبول میکنن.
   همچنین محل تحصیل مقاطع قبلی تون هم مهم هستش.
   در کل به نظر میرسه شانستون بد نیست، برای مصاحبه خودتون رو اماده کنید که بتونید پذیرش بگیرید.

 2. سوال فوری گفت:

  سلام، وقت همگی بخیر. دوستان من تمام شرایط لازم برای شرکت در دکتری استعداد درخشان رو دارم به جز مدرک زبان. الان برخی دانشگاه ها مثل فردوسی مشهد و رازی کرمانشاه تو مدارکی که خواستن ارسال کنیم حرفی از مدرک زبان نزدن. یعنی این دانشگاه ها مدرک زبان رو الزامی نمیدونن؟ ممنون میشم اگه کمکم کنین.

  • مهسا گفت:

   سلام
   در ایین نامه داشتن مدرک زبان موقع ثبت نام الزامی نیست. اما بعضی دانشگاه ها خودشون الزامی کردن. اگه در اطلاعیه دانشگاهی قید نشده، پس نیازی نیست و میتونید نسبت به ارسال درخواستتون اقدام کنید.

 3. Ali گفت:

  سلام دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم.
  معدل ۱۸/۸۵ کارشناسی روزانه
  معدل ۱۸/۴۰ کارشناسی ارشد روزانه
  دو مقاله علمی پژوهشی اکسپت شده
  یک مقاله علمی تخصصی
  هشت مقاله همایشی معتبر
  تالیف دو کتاب مرتبط با رشته
  شرکت در کارگاه های آموزشی
  بنظرتون شانس دارم؟

 4. محمد گفت:

  سلام دوستان
  یه سوال شاید هم ابتدایی باشه ولی ممنون میشم جواب بدید
  استعداد درخشان هزینه یا شهریه ای که نداره؟ روزانه حساب میشه دیگه؟
  خوابگاه میدن؟
  با تشکر

 5. یاسر گفت:

  سلام
  اگه برای کنکور هم انتخاب رشته کنیم بعد یه دانشگاه برای مصاحبه پذیرفته بشیم بریم یا نریم این کلا ربطی که به استعداد درخشان نداره که؟ منظورم اینه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر مشکلی نیست. کلا روند پذیرش بدون ازمون و باازمون مجزا از هم هستن و خللی در هم ایجاد نمیکنن. فقط در نهایت شما باید یک جا ثبت نام کنید برای دوره دکتری.

   • یاسر گفت:

    خیلی ممنون
    اگه دانشگاهی رو برای انتخاب رشته کنکور بزنیم و دعوت به مصاحبه بشیم ولی در مصاحبه شرکت نکنیم (بدلیل اینکه مطمعن شدیم استعداد درخشان در دانشگاه دیگری پذیرفته خواهیم شد) آیا اینم مشکلی نداره؟

 6. eli89 گفت:

  سلام…میخواستم بدونم تو دکتری بدون آزمون امکانش هست توی گرایش دیگه شرکت کنیم؟؟؟من گرایش ارشدم شیمی کاربردی…ولی میخوام بدونم برای استعداد درخشان میتونم تو گرایش شیمی فیزیک شرکت کنم؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   میتونید در گرایش های مرتبط شرکت کنید که این به تشخیص گروه اموزشی دانشگاه هست. ینی شما برای هر دانشگاهی که خواستید درخواست بدید، قبلش از دفتر استعداد درخشانس سؤال کنید که ایا با مدرکتون امکان شرکت در دکتری بدون ازمون شیمی فیزیک رو دارید یا خیر.

 7. داوطلب گفت:

  سلام
  من یک مقاله علمی پژوهشی اکسپت شده سه تا علمی پژوهشی تحت داوری و سه مقاله همایشی چاپ شده و یک علمی تخصصی چاپ شده وگواهی تدریس دانشگاه و گواهی ویراستاری شرایط معدل هم دارم ارشد دانشگاه تهران بودم. بنظرتون امکان قبولی در دانشگاه های تهران هست؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مهسا گفت:

   سلام
   معمولا فقط مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی چاپ شده امتیاز دارن و مقاله های تحت داوری فقط در دید اساتید موثره و امتیازی بهشون تعلق نمیگیره.
   برای تدریس هم خیلی دانشگاه ها امتیازی در نظر نمیگیرن، البته بازم به نظر اساتید بستگی داره.
   درمجموع با رزومه ای که فرمودید برای بدون ازمون مخصوصا دانشگاه های مطرح شانستون خیلی شاید بالا نباشه، البته باز هم به شرایط مصاحبه تون بستگی داره.

 8. دوستان لطفا جواب بدید فووریه گفت:

  سلام دوستان میخام برای دکتری بدون آزمون تربیت مدرس شرکت کنم سه ماهه فارغ التحصیل شدم الان ک ازطریق سامانه برای گرفتن گواهی موقت اقدام کردم گفتن ۱۰ روز دیگ میاد فرصت ثبت نام تا پس فرداست چیکار کنم؟؟
  ارشد هم تربیت مدرس بودم اما الان شهرستانم

 9. ....... گفت:

  سلام دوستان، کسی میدونه مصاحبه های بدون آزمون جداس یا همراه بچه هایی که آزمون دادن مصاحبه است؟منظورم برای روز آزمون است،

 10. زهرا گفت:

  سلام
  چجوری معدل همتراز میشه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   به دانشگاه ها بستگی داره. خودشون یه ضریب همترازی برای دانشگاه ها مختلف در نظر میگیرن. البته بعضی ها هم نمیگیرن. در کل باید از دفتر استعداد درخشان همون دانشگاهی که درخواست میدید پیگیری کنید.

 11. بهار گفت:

  سلام کسی خبرنداره دانشگاه تبریز برای دکتری از طریق استعداد دانشجو میگیره امسال یانه؟ واینکه رتبم ۷۰ شد امکان اینکه روزانه بیارم چقده خواهشا جواب بدین. ممنون

 12. 20 گفت:

  سلام
  برای ثبت بدون آزمون دانشگاهی که باید مدارک پست بشه آیا نیاز هست کله نقاله را پرینت بگیریم یا اینکه از صفحه اولش که مشخصات هست بگیرم کفایت می کنه؟

 13. فاطمه گفت:

  سلام من ارشد توسعه کشاورزی دارم. میخواستم بپرسم برای رشته ما هنوز هیچ فراخوانی برای سال ۹۶ زده نشده؟؟؟؟ آخه هر دانشگاهی رو نگا میکنم مهلت ثبت نامش تا اخر فروردین ماهه ولی دانشگاه هایی که این رشته رو دارن خبری از فراخوانشون نیس… میشه لطفا راهنمایی کنید که چه جوری با خبر بشم؟؟؟

 14. عباس گفت:

  سلام من سال ۹۴ تا آخرای اردیبهشت به مرکز استعدای های دانشگاهمون سر میزدم میگفتن ضریب همترازی سال هنوز نیومده و مهلت ثبت نام وجود داره اما از طریق دوستان خوابگاهی متوجه شدم ثبت نام تا اردیبهشت بوده و تموم شده.
  الان هم که دارم جستجو میکنم دانشگاه های مثل ارومیه هنوز هیچ خبری
  زمان بندی و شرایط و مدارک منتشر نکردن. سازمان سنجش یا جایی دیگه ای خبر دقیق تری از این موارد داره ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ضریب همترازی رو خود دانشگاه ها عموما تعیین و اعلام میکنن و باید از خودشون پیگیر باشید. سازمان سنجش درمورد پذیرش بدون ازمون فقط تایید صلاحیت عمومی رو به عهده داره و بقیه موارد در دانشگاه مورد بررسی قرار میگیره.

 15. ژیلا گفت:

  سلام. دوستان من مقطع کارشناسی رو تو دانشگاه پیام نور با معدل ۱۷٫۱۳ تموم کردم. آیا احتمال داره که زمان تراز کردن معدل ها، معدل من کمتر از ۱۶ بشه و به مصاحبه دعوت نشم؟
  خیلی ممنونم

 16. ساغر گفت:

  سلام به همگی؛
  ممنون از پاسخگوییتون؛
  دوستان باز یه سوال داشتم: در مقطع دکترا میشهاز سهمیه استعداد برای یک سوم کردن رتبه استفاده کرد؟

 17. .......... گفت:

  سلام دوستان. با داشتن دوتا مقاله علمی پژوهشی از پایان نامه و داشتن شرایط معدل و دانشگاه دولتی به نظرتون شانسی برای پذیرش از طریق بدون ازمون هس؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   به لحاظ رزومه که به نظر میاد شرایط بدی ندارید. البته به رشته تون، دانشگاهی که مدنظرتونه و سطح رقبا هم داره.
   اما موضوع خیلی مهم عملکرد شما در مصاحبه است. بنابراین خودتون رو برای حضور موثر در مصاحبه اماده کنید.
   موفق باشید

 18. &&&&&# گفت:

  باسلام
  ممنون می شوم اگر دوستان به سوالم جواب دهند:
  سوال اولم: من امسال دکتری شرکت کردم و منتظر اعلام نتایج هستم و همچنین می خوام از طریق استعداد هم شرکت کنم، ایا برای ثبت نام استعداد دانشگاه محدودیت وجود داره، منظورم اینه که تنها یک دانشگاه میشه یا چند جا؟
  سوال دومم: مقالاتم که چاپ شده(نسخه کتابی) تنها یک نسخه دارم آیا می توانم به جای اون نسخه کتابی پرینت مقاله و نامه پذیرش و چاپشو برای ثبت نام استعداد بفرستم(ارسال پستی)؟

 19. اکبری گفت:

  سلام
  وقتی یه دانشگاه اسامی قبول شده ها رو بعد مصاحبه اعلام میکنه، در صورتی که قبول شده باشیم و اسممون اعلام شده باشه می تونیم ثبت نام نکینم و منتظر جواب بقیه دانشگاه ها باشیم؟ کلا می تونیم صبر کنیم جواب همه دانشگاه ها بیاد بعد بهترین رو انتخاب کنیم؟ این منعی از لحاظ سازمان سنجش و … ایجاد نمی کنه- قاعدتا نباید منعی داشته باشه.
  ولی فکر کنم اگه یه دانشگاه ثبت نام کنیم دیگه بقیه دانشگاه ها می پره در هر صورت درسته؟ یا میشه اونو ثبت نام هم کرد و بعدا رفت یه دانشگاه دیگه؟
  سپاس

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما هر دانشگاهی که پذیرش بشید و ثبت نام کنید، اسمتون وارد پورتال سنجش میشه و دانشگاه دیگه ای نمیتونه اسمتون رو وارد کنه.
   مگر این که با دانشگاه قبلی صحبت کنید که اسمتون رو حذف کنه که احتمالش هست قبول نکنن، البته زیاد نیست.
   اگه به مصاحبه برید و بگید جایی پذیرش شدید و ثبت نام کردید، احتمالش هست ردتون کنن. مثلا ممکنه فک کنن براتون خیلی هم مهم نیس اون دانشگاه قبول شید، چون قبلش ثبت نام کردید و موارد مشابه.

  • سعید گفت:

   این سوال من هم هست، دانشگاه خودم اساتید گفتم برای دانشکده بفرست درخواستتو، ولی چون امسال سال آخر امکان در خواست استعداد درخشان هست، می خوام چندجا دیگه برم. اولویتم با دانشگاه خودمه ولی می ترسم یه وقت دانشگاه پایین تر قبول شم و اونا دیگه نذارن برم دانشگاه خودم

 20. yaser گفت:

  اطلاعیه شریف رو هم بزن
  متاسفانه باز هم شرط معدل ۱۷ کارشناسیو گذاشته که ناعادلانست

  • مهسا گفت:

   سلام
   شرط معدل کارشناسی مربوط به ایین نامه پذیرش دکتری بدون ازمون هست که همه دانشگاه ها ملزم به رعایت کردنش هستند. فقط در صورت صلاحدید میتونن معدل ها رو تراز کنن که در نتیجه بچه های دانشگاه های برتر که معدلشون کمی کمتره شانس خواهند داشت.

   • yaser گفت:

    شرط معدل همه تو اون آیین نامه سنجشه که اکثر دانشگاه ها رعایت میکنن ۱۶ هست نه ۱۷ فقط شریف رعایت نمکنه
    حالا اگه درخواست بدیم ممکنه پذیرش کنند؟ کسی بوده تا حالا درخوایت داده باشه با رزومه خیلی قوی فقط معدل کارشناسیش پایین بوده برای شریف دعوت شده باشه:
    رزومه من:
    ۵ تا ISI تاپ تو رشتم
    ۴ تا علمی پژوهشی معتبر
    ۱ کتاب
    ۱ اختراع
    ۲ طرح پژوهشی
    شاگرد اول ارشد
    فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های رنک یک ایران تهران
    کشب امتیازهای و جوایز مختلف بمیاد نخبگان
    و…
    معدل ارشد ۸۱۸٫۸
    کارشناسی۱۶٫۰۵
    به نظرتون درخواست بدم شاید قبول کنن؟ یا اینکه رد می کنند؟

    • ن گفت:

     سلام به نظر من شرکت کنید چیزی و از دست نمی دید ان شاءالله با این رزومه قوی موفق میشید،یکی مثل من هنوز یه مقاله ندارم باز امید دارم تو این روزا اسپکت شه شرکت کنم یه مقاله و یه کتاب فقط رزومه من هست اما رزومه شما قوی هست
     پس امیدوار باشید

    • Nassim گفت:

     سلام به نظر من شرکت کنید چیزی و از دست نمی دید ان شاءالله با این رزومه قوی موفق میشید،یکی مثل من هنوز یه مقاله ندارم باز امید دارم تو این روزا اسپکت شه شرکت کنم یه مقاله و یه کتاب فقط رزومه من هست اما رزومه شما قوی هست
     پس امیدوار باشید

    • مهسا گفت:

     سلام
     ایین نامه حداقل ها رو مطرح کرده و دانشگاه ها ملزم به رعایتشون هستن، اما شرایط سختگیرانه تری میتونن وضع کنن و مشکلی نیست.
     درمورد این که درخواست بدید یا خیر، داشتن شرایط اولیه در دفتر استعداد درخشان بررسی میشه و بعد اسامی به دانشکده ها برای مصاحبه ارسال میشه. بنابراین در مرحله بررسی شرایط اولیه رزومه شما اهمیتی نداره براشون، به همین علت عموما با نداشت حداقل شرایط شانسی ندارید. باز هم به خودتون بستگی داره. میتونید درخواست بدید.

 21. عباس گفت:

  سلام معدل کارشناسی ارشد بنده ۱۶٫۵میباشد ودر دارای ۱۲مقاله و کنفرانس داخلی بین‌المللی دارم وچهار کتاب نوشته ام و نمره پایان نامه ۱۹میباشد دارای امتیاز شاهد میباشم آیا امکان پذیرش در دکتری بدون آزمون دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مهسا گفت:

   سلام
   چون شرایط اولیه در دفاتر استعداد درخشان بررسی میشه (شرط معدل ۱۷ در مقطع ارشد)، قوی بودن رزومه شما اثری نداره، اگه حائز شرایط اولیه نباشید. مگر این که دانشگاه مذکور معدل ها رو تراز کنه که در این صورت ممکنه شانس داشته باشید.

 22. masoud گفت:

  سلام
  طبق آیین نامه سازمان سنجش، دانشجوی ترم ۶ کارشناسی ارشد مجاز به استفاده از سهمیه استعداد درخشان می باشد یا خیر؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   در ایین نامه ای که در حال حاضر مبنای پذیرش بدون ازمون هست، محدودیتی برای ترم های تحصیلی نیست و تنها باید تا دو سال پس از فارغ التحصیلی برای پذیرش بدون ازمون اقدام کنید.

 23. مهرداد - مکانیک گفت:

  با عرض سلام.
  آیا واقعا دانشگاه ها برای دعوت به مصاحبه به حداقل هایی که خودشون اعلام می کنند پایبند هستند یا اینکه قبل از مصاحبه یک غربالگری اولیه انجام می دن و برخی رو حتی با داشتن این حداقل ها دعوت به مصاحبه نمی کنند؟

 24. بهار گفت:

  سلام دوستان من معدل کارشناسیم ۱۶/۱۸ هستش ولی ارشدم ۱۶/۹۴ از دانشگاه خوارزمی. از اونجایی که دانشگاهها اعلام کردن ۱۷ نمیدونم مدارکمو بفرستم یا نه.لطفا راهنمایی کنید

  • مهسا گفت:

   سلام
   برخی دانشگاه ها معدل ها رو تراز میکنن، یعنی در ضریب خاصی ضرب میکنن. میتونین برای هر دانشگاهی مایل هستید، از دفتر استعداد درخشان سوال کنید، شاید موفق به ثبت نام شدید.

 25. Shabani گفت:

  سلام مقاله اسکوپوس حائز امتیاز است؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله همه مقالاتی که دارای اعتبار باشن، بهشون امتیاز تعلق میگیره. مقالات اسکوپوس هم اگر در مجله معتبری باشند و در بلک لیست نباشند، بهشون امتیاز داده میشه.

 26. قباد گفت:

  سلام دوستان شما عربی و زیست رو چند درصد زده بودین؟

 27. نسیم گفت:

  سلام دوستان اگر کسی دانشجوی دکترای تغذیه دام هست و امکانش هست میشه ایمیل بده برای یکسری سوال و مشاوره

 28. ساغر گفت:

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  می خواستم سوال کنم من معدل کارشناسیم۱۵٫۵۷ و کارشناسی ارشد ۱۹٫۱۴ هست احتمال راهیابی به مصاحبه بدون آزمون از طریق استعداد وجود داره چون اکثر دانشگاه ها توی شرایطشون معدل کارشناسی بالای ۱۶ رو نوشتن
  لطفا بنده رو راهنمایی کنید؟

 29. ژیلا گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم. این که به طرح های پژوهشی و مقالات علمی- تخصصی هم امتیازی میدن اساتید یا نه.
  خیلی ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   این امر کمی سلیقه ای هست و به نظر اساتید بستگی داره. برای برخی رشته ها در برخی دانشگاه ها مهم هستش و بهش امتیاز میدن. اما برای برخی هم مهم نیست. نمیشه چیزی قطعی گفت.

درج نظر