اول مهر از راه رسید. روزی که نماد تلاش و کوشش در راه دانش اندوزی است. روزی که سالها عادت کرده بودیم وقتی از راه رسید سستی و تنبلی را کنار بگذاریم. کمر همت را ببندیم و آستین های یادگیری و علم آموزی را بالا بزینم.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حالا هم همین است. چه آنهایی که این ترم درس دارند و باید بروند سر کلاس و چه آنها که هم و غم شان فقط کنکور است.

بس است. اگر سستی و تنبلی بوده تمام ش کنید. اگر مشغول کارهای دیگر بوده اید به پایان برسانید. اگر درگیر سرگرمی های دیگر زندگی شده اید زودتر سرو ته اش را هم بیاورید. بلند شوید و تمام قد بایستید؛ محکم و قوی. دست راست تان را جلو بیاورید . دستان تلاش را سفت توی دست تان فشار دهید و محکم در آغوشش بگیرید. آنقدر محکم که در وجودتان غرق شود.

اول مهر است. هر روزی که نیست. اول مهر است. آن هم اول مهری که زمان آزمون اعلام شده است و تاریخ برگزاری اش مشخص است. این موضوع اگر به معنای تغییرنکردن منابع هم نباشد دست کم به این معنا است که روال برگزاری آزمون مانند سالهای قبل خواهد بود. گرچه احتمال تغییر در منابع هم کمتر از پیش است.

دیگر باید قدر فرصت ها را بیشتر از پیش بدانیم. فرصت ها چون ابر در گذرند و کنکور هر لحظه نزدیک تر می شود.

مهم نیست پایه تان قوی است یا ضعیف. میخواهید روزی ده ساعت بخوانید یا یک ساعت. مهم این است که شروع کنید. محکم هم شروع کنید.

چه کار روی مقاله تان باشد و چه درس خواندن برای کنکور. باید سستی را کنار بگذارید و با انگیزه جلو بروید.

البته شاید برای شما هم تنها شروع کردن و تنها پیش رفتن کمی سخت باشد. خوب بیایید در کنار هم جلو برویم. تجربه داوطلبان موفق سالهای گذشته و خاطرات بسیاری از ما نشان می دهد که در کنار هم بودن کارها را آسان می کند، همت ها را مضاعف می نماید و راهها را هموار می سازد.

بیایید با هم باشیم. از هدفمان در درس خواندن برای آزمون دکتری بگوییم، از برنامه هایمان با هم صحبت کنیم و  تلاش هایمان را هم سو کنیم. بگوییم می خواهیم چه کار کنیم؟ می خواهیم مقاله بدهیم ؟ کتاب بنویسیم ؟ یا روی درس ها خیمه بزنیم؟

 مهم نیست چند نفر باشیم. اهمیتی ندارد رشته مان یکی است یا نه. مهم این است که با هم شروع کنیم. با هم جلو برویم و در نهایت مزه پیروزی را با هم بچشیم.

میخواهیم یک انجمن باشیم. یک انجمن برای باهم بودن تا روز کنکور. چند تا از دوستانی که سالهای قبل بین ما بوده اند و الان دانشجوی دکتری هستند قول داده اند با ما باشند. آنها هستند اما ما هم باید با هم باشیم و با هم به سوی موفقیت برویم. بسم الله…

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری