دانشگاه شهید باهنر کرمان در نظر دارد براساس آئین نامه اجرایی نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری تخصصی از طریق ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه علمی از متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی 94-93  اقدام به پذیرش دانشجو نماید.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 به گزارش پی اچ دی تست دانشگاه شهید باهنر کرمان با انتشار اطلاعیه ای شرایط پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری 1393 خود را به شرح زیر اعلام کرد.

الف)شرایط عمومی :

داشتن شرایط عمومی ورود به مراکز آموزش عالی.

ب) شرایط اختصاصی:

1- دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد ویا دکتری حرفه ای دامپزشکی متناسب با رشته های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از  دانشگاههای داخلی دولتی (همتراز با دانشگاه شهید باهنر کرمان )یا خارج از کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

2- دانشجویان فعلی کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی دانشگاهها با ارائه گواهی طبق فرم شماره 2 که تا 31/6/93 دانش آموخته خواهند شد.

3-  فارغ التحصیلان ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی 88 به بعد می توانند از این آئین نامه استفاده نمایند.

4- طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد نباید از 5 نیمسال تجاوز کرده باشد .

نحوه احراز شرایط استفاده از آئین نامه پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی :

–    دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی )جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند در صورت احراز یکی از بندهای ذیل (ماده 8 آئین نامه ارائه تسهیلات  به برگزیدگان علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری) می توانند به عنوان متقاضی بدون آزمون مدارک خود را به دانشگاه شهید باهنر کرمان جهت بررسی در موعد مقرر ارسال نمایند.

تبصره: دانشجویانی که تا تاریخ 31/3/1393 از پایان نامه خود دفاع ننموده اند بایستی رتبه بندی آنان بدون احتساب نمره پایان نامه گزارش شود بدیهی است پذیرفته شدگان بایستی تا تاریخ 31/6/1393 فارغ التحصیل باشند.

الف- دارای حداقل دو مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی).

ب- دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دامپزشکی حداقل دارای یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی).

ج- رتبه اول در دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دامپزشکی) هم رشته و هم ورودی (و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه(پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی)

د- رتبه اول المپیاد علمی دانشجویی یا آزمون سراسری ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه( پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی).

ه- دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه

( پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی).

و- رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی ، جوان خوارزمی ، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35 درصد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه  ( پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المل.

تبصره 1 : منظور از مقاله معتبر ، مقاله علمی پژوهشی است که متقاضی استفاده از این آیین نامه نفر اول و مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد (و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی) وی بوده و از دبیرخانه هیات ممیزه  دانشگاه شهید باهنر کرمان امتیاز حداقل 4 را اخذ نماید. در صورتی که نام اساتید راهنما یا مشاور قبل از  نام دانشجو  باشد مقاله قابل قبول می  باشد.

تبصره 2  : در مورد دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد آموزش محور مقاله مستخرج از پایان نامه موضوعیت ندارد و به این لحاظ دو مقاله علمی پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی کفایت دارد .

تبصره 3 :گواهی رتبه در مقطع کارشناسی ارشد در بین دانش آموختگان هم رشته و هم ورودی متقاضی ارائه گردد .

   نحوه ثبت نام  و ارسال مدارک :

داوطلبان برای ثبت نام باید به آدرس اینترنتی      http://www.talent.uknew.ir  مراجعه نمایند  و پس از دانلود فرم های لازم آنها را تکمیل کرده و به همراه مدارک خواسته شده  تا تاریخ31/3/93  به نشانی کرمان- دانشگاه شهید باهنر کرمان – مرکز استعدادهای درخشان  – صندوق پستی 76169133  ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگاه دارند. نوشتن عنوان مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری و عنوان و کد  رشته مورد تقاضا بر روی پاکت الزامی می باشد.

تبصره 1 : مدارک ارسالی  داوطلبان و وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

تبصره 2 : پذیرش نهایی  متقاضیان بر اساس بررسی مدارک  و سوابق تحصیلی و مصاحبه صورت می گیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتیجه گزینش پس از ارزیابی  فعالیتها و سوابق و نتیجه مصاحبه تحصیلی داوطلبین اعلام خواهد شد.

       مدارک مورد نیاز:

1-     تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.

2-    یک قطعه عکس 4×3 یکسان و جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.

3-    تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد  و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی که معدل در آنها قید شده باشد.

 تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به  تحصیل و نیز تأیید اتمام دوره مزبور تا پایان    شهریور 1393 (فرم شماره 2) را ضمیمه نمایند. همچنین ارسال ریز نمرات واحدهای گذرانیده شده (به صورت رسمی و یا به صورت تایپ شده با امضاء داوطلب) ضرورت دارد.

4-    فرم تکمیل شده شماره 1 همراه با کلیه ضمائم آن.

5-    تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.

تبصره 1: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه می باشند می توانند با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا پایان شهریور ماه سال 1393 خدمت وظیفه را به پایان خواهند رساند تقاضای پذیرش بدهند.

تبصره 2: دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها پس از تاریخ 1/7/93می باشد می توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون باشند

6- مدارک لازم مبنی  بر دارا بودن شرایط لازم برای استفاده از آئین نامه (ارسال کپی کامل از مقالات علمی- پژوهشی یا ISI   و یا ارائه گواهی دال بر دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی).

7- کپی تایید شده صفحات اول پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی و یا کپی پروپوزال تایید شده کارشناسی ارشد و یا کپی تایید شده طرح پژوهشی مصوب .

8- ذکر نام و نشانی محل تحصیل کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی و آدرس تماس (تلفن/پست الکترونیکی) 2 نفر از استادان دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای دامپزشکی)جهت  بررسی صلاحیت علمی داوطلب.

9- کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون موظف به پرداخت حق ثبت نام  1000000 (یک میلیون ) ریال به حساب شماره 2251092659 به نام حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه شهید باهنر کرمان  می باشند.(ارسال اصل فیش پرداختی به همراه مدارک ضروری است.

اینستاگرام آزمون دکتری