دکتر مجتبی شریعتی نیاسر جذب دانشجو از طریق برگزاری آزمون دکتری  تخصصی را موجب کاهش کیفی سطح دانشجویان دانست .

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در سخنانی در دانشگاه هرمزگان، با بیان اینکه هم اکنون 30 درصد کنکور و 70 درصد ارزیابی دانشگاه ها در پذیرش دانشجو دکتری دخیل است، گفت: از سال آینده پذیرش دکتری به خود دانشگاه های مجری دکتری محول می شود زیرا در طول سال های گذشته که پذیرش ها توسط خود دانشگاه ها بوده از نظر کیفی دانشجویان سطح بالاتری جذب می‌شدند.

دکتر شریعتی نیاسر در ادامه با بیان اینکه موضوع سطح بندی دانشگاه ها یکی از مواردی است که در صدد انجام آن هستیم، گفت: برنامه سطح بندی مراکز غیردولتی به صورت آزمایشی انجام شده است و تا بهمن ماه سال جاری ادامه دارد و بعد از بهمن ماه که اشکالات و نواقص این طرح برطرف شد، موسسات غیر دولتی موظف خواهند بود مراکز خود را براساس آن ارتقا دهند.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد محیطی برای رشد و ارتقای مراکز آموزش عالی غیر دولتی است البته این طرح برای مراکز دولتی نیز قابل اجرا است و طرح اولیه آن اجرا شده است و در حال پردازش داده ها هستیم که بعد از راستی آزمایی طرح عملیاتی و اجرایی شود و طبق زمان بندی که داریم دانشگاه های دولتی از اول سال 9513 سطح بندی می شوند که باید براساس آن ارتقا پیدا کنند.

وی با بیان اینکه این سطح بندی هر دو سال یکبار مورد بازبینی قرار می گیرد، در خصوص ارتقای کیفی نظام های آموزشی گفت: در حال حاضر جلوی صدور مجوز های بی رویه برای موسسات جدید را گرفته ایم و برای موسسات جدید در حوزه غیر دولتی هیچ مجوزی صادر نشده است.

اینستاگرام آزمون دکتری