نحوه پذیرش آزمون دکتری و وزن بخش های مصاحبه و آزمون کتبی در پذیرش دکتری طی دو ماه آینده در مجلس بررسی خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با توضیحاتی در رابطه با طرح سنجش و پذیرش دانشجو گفت: 4 ماده از این طرح در مجلس تصویب شد و دو ماده به کمیسیون بازگشت که باید مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گیرد.

ابراهیم خدایی افزود: در این دو ماه بحث ترکیب شورای سنجش و نحوه پذیرش دکترا و درصدهای آزمون پیرامون آزمون کتبی و مصاحبه و همچنین بررسی مدارک علمی بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: یک ماده از این طرح مربوط به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها است که برای پذیرش از مقطع دیپلم به آموزش عالی عنوان شده و برای تحصیلات تکمیلی باید ترکیب دیگری داشته باشد که این موضوع برای بررسی به کمیسیون بازگشت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: همچنین ماده 5 درباره درصد مصاحبه و آزمون کتبی در شیوه پذیرش دکتری است که طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مجلس برای دوره‌های آموزش و پژوهش 50 . 50 درنظر گرفته شده است و برای دوره‌های پژوهش محور نیز سهم 70 درصدی بری مصاحبه و مدارک علمی که این موضوع به تصویب نرسید تا بررسی بیشتری شود.

خدایی در رابطه با چگونگی وضعیت کنکور در سال‌های آینده و بحث در رابطه با جدا شدن کنکور دانشگاه آزاد از کنکور سراسری گفت: در ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها اعلام پذیرش دانشجویان نیز به سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش وزارت بهداشت بر حسب مورد مربوط شده است و نظر مجلس در این رابطه مهم است که بر این اساس فقط این دو نهاد به برگزاری کنکور می‌پردازند، ما فقط نظرات و پیشنهاداتمان را با نمایندگان مطرح می‌کنیم ولی نظر نهایی با نمایندگان مجلس است.

اینستاگرام آزمون دکتری