نمره نهایی داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد بر اساس 75 درصد نمره آزمون کتبی و 25 درصد نمره مصاحبه محاسبه می شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت نام داوطلبان شرکت در دوره دکتری تخصصی سال 1395 دانشگاه آزاد اسلامی  به صورت اینترنتی آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس  www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

داوطلبان میتوانند با پرداخت مبلغ 1400000 ریال (برای شرکت در دوره دکتری با آزمون) و یا مبلغ 350000 ریال (برای شرکت در دوره بدون آزمون) و یا مبلغ 1300000 ریال (برای شرکت در دوره پژوهش محور) کارت اعتباری ثبت نام در دوره های مذکور را از سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه دریافت نمایند.

تذکر 1 : بدیهی است افرادی که مایل به شرکت در دوره با آزمون، بدون آزمون و پژوهش محور به صورت تؤاماً می باشند جهت تهیه هر کارت اعتباری میبایست مجموع مبالغ به شرح فوق را خریداری نمایند.

تذکر 2 : با توجه به اینکه پس از خریداری کارت اعتباری ثبت نام امکان بازپس گیری آن وجود ندارد لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایند.

به منظور سنجش میزان توانایی علمی شرکت کنندگان در با اصول و مفاهیم (Ph.D) آزمون ورودی دکتری تخصصی اساسی هر رشته تحصیلی، دروس و مواد امتحانی برطبق جدول شماره (1) تعیین شده است که آزمون آن در یک روز برگزار میشود. سطح سؤالات امتحانی، برحسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در هر رشته، مطابق برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

سؤالات آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به جز دروس عملی و طراحی رشته های: معماری، معماری منظر، طراحی شهری و شهرسازی به صورت تستی میباشد و لازم است داوطلبان برابر دستورالعمل های مندرج در روی برگ سؤالات، پاسخ ر ا با مداد سیاه در پاسخنامه تستی که به همین منظور در اختیار آنان قرار میگیرد، علامتگذاری نمایند.

سؤالات تستی، چهارگزینه ای است که دارای یک پاسخ صحیح و منطقی میباشد و داوطلب باید به تشخیص خود در پاسخنامه، یکی از پاسخ های چهارگانه سؤال مربوطه را با مداد سیاه معمولی به طریق صحیح پر نماید.

نمره کل داوطلبان در هر یک از رشته و گرایش های انتخابی در اولویت های چهل گانه میانگین وزنی نمرات خام دروس مجموعه امتحانی مورد نظر با توجه به ضریب هر درس در رشته گرایش انتخابی می باشد.
از میان داوطلبانی که بالاترین نمرات را در هر رشته/گرایش کسب نموده اند براساس اولویت های چهل گانه، گزینش علمی برای دعوت به مصاحبه انجام میشود لازم به ذکر است که انتخاب یک رشته/شهر توسط داوطلب در انتخاب اول، امکان پذیرش وی را افزایش نخواهد داد و تنها به منزله اولویت این رشته/شهر به نسبت انتخاب های بعدی وی در گزینش علمی میباشد.

در هر رشته/محل تعدادی از داوطلبان با توجه به اولویت نمره آزمون به مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است که عدم حضور در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در این مقطع تلقی میگردد.

پس از انجام مصاحبه نمره کل دعوت شدگان به مصاحبه براساس 75 درصد نمره آزمون و 25 درصد نمره مصاحبه تعیین و سپس به ترتیب نمره کل از بالاترین نمره به پایینترین نمره رتبه بندی میشوند.

اینستاگرام آزمون دکتری