///معاون آموزشی دانشگاه آزاد: عدم افزایش طول دوره دکتری آزاد

مدرسان شریف

معاون آموزشی دانشگاه آزاد: عدم افزایش طول دوره دکتری آزاد

دانشگاه آزاد برای دانشجویان ورودی مهرماه 94 به بعد، مجموع دروس نظری و رساله را از 44 واحد به 36 واحد کاهش داده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد  اسلامی با بیان این مطلب، گفت: 8 واحد کاهش یافته شامل 4 واحد نظری و 4 واحد رساله به طور متوسط است.
وی با تأکید بر اینکه گذراندن 10 واحد جبرانی موردنظر الزامی نیست، گفت: گذراندن 4 واحد الزامی است و مابقی 6 واحد در صورت عدم کسب 33/33 درصد دروس کنکور دکتری تخصصی الزامی می شود که شهریه این 10 واحد، برمبنای کارشناسی ارشد محاسبه می شود. مبلغ ذکر شده به مراتب کمتر از شهریه 8 واحد تقلیل یافته دروس دکتری تخصصی است.
حسین زاده لطفی ادامه داد: در سالهای اخیر درصد عمده ای از مقالات ارسال شده از طرف دانشجویان تحصیلات تکمیلی به مجلات معتبر به دلیل ضعف زبان و عدم رعایت اصول تحقیق و نگارش مقاله، توسط ناشرین معتبر دنیا مردود می شود. بنابراین قرار گرفتن 4 واحد جبرانی «روش تحقیق پیشرفته» و «زبان تخصصی پیشرفته» به صورت الزامی برای همه دانشجویان دکتری تخصصی به دلیل بالا بردن سطح معلومات دانشجویان جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر بوده است.
وی افزود: تعداد زیادی از دانشجویان ورودی مهرماه 94 به دلیل داشتن حداقل کیفیت دروس آزمون مطابق بخشنامه مشمول 6 واحد جبرانی نشده اند. اصولاً این 6 واحد جهت ارتقای سطح علمی پایه ای دانشجویان تعریف شده است که قبلاً به صورت غیررسمی اما قانونی در اختیار گروه ها بوده و توسط برخی گروه ها ارائه می شده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با بیان اینکه اگر یک گروه آموزشی یا واحد دانشگاهی بدون بررسی سوابق آزمون دانشجویان، 10 واحد جبرانی را الزامی کرده باشد، خلاف بوده و ملزم به اصلاح آن است، گفت: این دروس بر اساس بخشنامه باید ارائه شود چرا که 6 واحد جبرانی فقط مختص دانشجویانی است که در آزمون ورودی دکتری تخصصی موفق به اخذ حداقل 33/33 درصد نشده اند.
حسین زاده لطفی با تأکید بر اینکه طول دوره تحصیلی در دکتری تخصصی افزایش نیافته است، خاطرنشان کرد: هزینه تحصیلی کاهش یافته است و این موضوع باعث افزایش سطح کیفی علمی دانشجویان خواهد شد و همینطور موجب افزایش تولید علمی باکیفیت کشور در سطح ملی و بین المللی می شود.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد: عدم افزایش طول دوره دکتری آزاد
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۳:۴۸:۳۲ +۰۳:۳۰۲۱ دی, ۱۳۹۴|دکتری آزاد|۵۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
دانشجوی دکترای مهندسی
دانشجوی دکترای مهندسی

سلام ما با قاطعیت به مدیر گروه گفتیم ثبت نام برای ترم دوم تا زمانی که واحد های اصلی را ارائه نکنید انجام نمیدهیم گفت این تر م باز دروس اصلی را میدهم و جبرانی بماند برای ترم سوم تا اون موقع هم انشاالله لغو خواهد شد. شما هم همین کار را کنید

فرشيد
فرشيد

در بخشنامه صادر شده در تاريخ ٧ مهرماه (بيست روز بعد از ثبت نام دانشجويان ) درج شده كه ترم اول جبراني حداكثر ١٠ واحد ترم دوم و سوم هم دروس اصلي ١٠ واحد و ترم چهارم امتحان جامع كه همين جا مشخصه كه امتحان جامع نسبت به ورودي هاي پارسال يك ترم ديرتر انجام ميشه پس كاهش مدت دوره دكتري كذب محض بوده و يك ترم هم با شهريه تقريبي ٩ ميليون اضافه شده

تاریخ
تاریخ

باسلام.

همراه شو عزیز؛ تنها نمان به درد

کاین درد مشترک هرگز جداجدا درمان نمیشود.

بی رزم مشترک آسان نمیشود

همگی دلسوازان برای حذف واحدهای اضافه

هماهنگ و بیکصدا شویم

مجتبی
مجتبی

سلام

این حداقل ۳۳/۳۳ درصد رو که گفته اند منظورشون حداقل ۳۳/۳۳ درصد در تک تک دروس و مواد امتحانی بوده؟ یا منظور از این حداقل ۳۳/۳۳ درصد، درصد کل و مجموع هست؟

فرشاد
فرشاد

تك درس عزيز يعني اگه شما يكي از پنج درس را زير ٣٣ بزني جبراني ميخوري

سورنا
سورنا

سلام

کاش بچه های دکتری دانشگاه آزاد بیایم با هم متحده بشیم و اگر حقمون که این واحدهای اضافه رو برداریم با هم انتخاب واحد کنیم وگرنه در اعتراض هیچکس این واحد ها رو بر نداره، بخدا مسئول نیستیم اما قدرت اتحاد هر ظلمی رو به پایین می کشد.
هرکس میدونه که میتونه،بسم الله

شهرام
شهرام

کاشکی یکی بود از ما دفاع می کرد اخه چرا باید 10 واحد درس تکراری رو دوباره از اول بگذرانیم؟دوره کارشناسی ارشد با140 واحد درس کلا 12 واحد نهایتش جبرانی داره اما دوره دکتری با 18 واحد درس نظری 10 واحد جبرانی
اقای معاون خوب اگه می خواستی این همه درس اضافه کنی روز ثبت نام می گفتی که ماهم رفع زحمت می کردیم نه اینکه دقیقا یک ماه پیش ….حالا هم که می خوایم انصراف بدیم ازمون کلی هزینه انصراف می خوان

رضا -آمایش سرزمین
رضا -آمایش سرزمین

بنده رشته ارشدم و لیسانسم آلودگی محیط زیست بوده ولی الان باید درس جبرانی تحت عنوان آلودگی محیط زیست بگذرانم. واقعا باعث تاسفه برای این تصمیمات

محمدرضا
محمدرضا

اگه هدف چاپ مقالات است خب پس اونهایی که موفق به چاپ مقاله ISI شدن رو از این موضوعات معاف کنند.

لطفا اطلاع رسانی کنید.

دانشجوی دکترای مهندسی
دانشجوی دکترای مهندسی

سلام دوستان ترم دوم اصلا واحد جبرانی و الزامی نگیرید باور کنید حساب کتاب مالی دانشگاه و حقوق اساتید دچار مشکل خواهد شد و سریعا دستور لغو گرفتن 10واحد جبرانی را صادر میکنند . یک ترم واحد نگیریم بهتر از این است که هم 10 میلیون بدهیم و یک ترم بیهوده عمرمان تلف شود و سر کلاسهای تکراری بشینیم.

م.روانشناسی
م.روانشناسی

سلام.من هم با نظر شما موافقم..واقعا حرف درستیه.

من
من

دانشجوهایی که بدون آزمون بودن تکلیفشون چیه؟ 6 واحد بعدی رو رو چه حسابی بهشون می دن؟

داوطلب روان شناسی
داوطلب روان شناسی

سلام. آخه دانشجویی که در دوره ارشد برخی از این درس های جبرانی را با نمره 19 و 20 پاس کرده چرا باید دوباره همان درس ها را جبرانی بخواند.

اگر مسله علمی بود مثلا می گفتند کسانی که نمره درس های ارشد اگر کمتر از 17 هست دردوره دکترا باید جبرانی بگذراند.
بهترین ملاک توانایی دانشجو نمره درس های ارشد هست. نه چند تا تست آزمون دکترا.

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

بسم‌ الله الرحمن الرحیم در خصوص اطلاعیه که دانشگاه ازاد برای کاهش‌واحدها اعلام‌کرده چند نکته زیر قابل تامله اول: تعداد واحد ها ۴۴ نبوده بلکه ۴۲ بود دوم: کاهش تعداد واحدهای پایان‌نامه بنا بر بخشنامه صریح وزارت علوم به حداکثر ۱۸ واحد بوده نه لطف دانشگاه ازاد سوم: ضریب ۳۳ درصد برای دروس جبرانی برای تمامی رشته اعم‌مهندسی و علوم انسانی و‌غیره یکسان‌در نظر گرفتهشده که صحیح نیست چون حتی نفر اول هم‌در رشته های فنی مجبور به گذراندن این دوره میشه چهارم: دانشگاه دلیل ارایه این بخشنانه رو ضعف و رد شدن مقالات برخی از دانشجو ها اعلام کرده… ادامه نظر»

مانی
مانی

فرض بر این است که دانشجوی دکترا فردی است که در هر رابطه ای نیاز به یادگیری مطلبی داشته باشد بنابر نیاز و تشخیص خود یا پیشنهاد استاد راهنما بصورت مستمع آزاد در کلاسها شرکت می نماید، کتابها یا مقالات مورد نیاز را می خواند. لزوما یک سری درس پیش نیاز بهره وری مناسبی ندارد. درس های کمک کننده برای هر فرد متفاوت است با توجه به زمینه.
در خصوص زبان هم وقتی مدرک زبان دارید، یا مثلا زبان را ۸۰ درصد زدید چرا باید زبان پاس کنید؟ این استفاده بهینه از وقت نخواهد بود.

مانی
مانی

ضمنا معیار 33 درصد برای همه رشته ها معیار صحیحی نیست، رشته ها متفاوت هستند، حتی درس ها متفاوت هستند، اصلا سختی و آسونی خود تست ها

اقتصاد دان
اقتصاد دان

من دانشجوی یک دانشگاه دکتری درجه یک هستم . ترم یک به همه ما درس جبرانی داده شد. بدون هیچ دلیلی. هیچ کس هم اعتراض نکرد. جالبه که بچه ها دانشگاه ازاد که ضعیف ترن اعتراض می کنن.

امید
امید

دوست عزیز چرا پاروی حق می ذارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی به شما همون درس که دقیقا در ارشد پاس کردید را دوباره دقیقا همون را بهتون دادن؟

من
من

به خاطر این که شما شهریه نمی دید. ما واسه 10 واحد باید حدود 7 میلیون شهریه بدیم.

سارا
سارا

دانشجویان دانشگاه ازاد ضعیف نیستن. شما فرمودین:((جالبه که بچه ها دانشگاه ازاد که ضعیف ترن اعتراض می کنن)). لطفا به جملاتی که می نویسید دقت کنید و به دانشجویان دانشگاه ازاد توهین نکنید.

محمد علی
محمد علی

البته تصمیمات اخذ شده از طرف اساتید لازم الاجراست اما به نظر می رسه 6 واحد برای افرادیکه در آزمون درصد پایین زده باشند اثر نداره و این فقط میتونه برای دانشگاه درآمد زا باشه و هم دانشجو را با مشکل مالی و هم کمبود وقت برای امور پژوهشی مواجه کنه. امیدوارم مسئولین محترم تجدید نظر نمایند.

یاشار
یاشار

بنده مدرک تافل با نمره ی 93 دارم و درس روش تحقیق رو در ارشد گذارندم تکلیف بنده چبست؟!

مانی
مانی

دقیقا موافقم

میلاد
میلاد

باسلام
آقا یاشار خیلی خوبه که شما از درس تافل نمره 93 کسب کردی میشه لطف کنی منابعی رو که خوندی بگی ونحوه مطالعت چطور بود
تشکر

عماد
عماد

متاسفانه مسئولان از یک طرف در رسانه و افکار عمومی اعلام میکنند به صلاحدید مدیر گروه و از طرف دیگر بخشنامه اجباری به همه دانشگاه ها میفرستند که ترم دوم حتما باید تمام 6 واحد جبرانی داده شود …و مدیر گروه ما هم تمامی جبرانی ها را برنامه ریزی میکند … آیا این درسته !؟

عمران سازه
عمران سازه

من درس مهندسی زلزله را بیش از 33.33 درصد پاسخ داده ام مدیر گروه به بهانه عدم ارائه سایر دروس گذراندن این درس الزامی کرده است شهریه های این 10 هم دقیقا83495950 ریال است کجا با شهریه ارشد محاسبه شده است.

علي جزا
علي جزا

سلام منم همين مشكل دارم فقط اسم درسش فرق مي كنه

فرشاد
فرشاد

با سلام
ما ترم اول ٩ واحد درس اصلي پاس كرديم و در ترم دو بايد ١٠ واحد درس جبراني پاس كنيم
اگر اين واحد هاي جبراني براي تقويت بوده چرا اول درس هاي اصلي را دادين و بعد جبراني؟؟

علیرضا
علیرضا

ما این درسها رو توی ارشد گذراندیم چی یاد دادند؟هیچی، دانشگاه از لحاظ مالی وضع خوبی نداره این حرفها بهانه است.

فارغ التحصیل ارشد بدون مجوز واعتبار
فارغ التحصیل ارشد بدون مجوز واعتبار

درود

علي جزا
علي جزا

اينقدر اين سازمان ها تو در تو هستند كه نمي شه نتيجه ي خوبي برداشت كرد

زینا
زینا

دو درس روش تحقیق پیشرفته و زبان تخصصی پیشرفته در مقطع دکتری جزء دروس مهمه و به نظر من باید هم در چارت درسی گنجونده بشه، زبان تخصصی که هرچی بخونی بازم کمه، روش تحقیقم واقعا مهمه، باور کنید انقدر مشکلات بزرگتری هست که حالا بود و نبود این 2 درس خیلی جای اعتراض نداره.این همه داریم پول میدیم 4 واحدم روش

فرزاد
فرزاد

حرف شما کاملا درست و صحیح است،
ولی معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفته که بجز 4واحد جبرانی بایستی 6واحد جبرانی در صورت نمره کمتر از 33,33% بصورت اجباری گذرانده شود ولی معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفتند که 4واحد جبرانی بصورت اجباری و 6واحد دروس جبرانی در صورت کسب نمره کمتر از 33,33% و در صورت صلاح دید مدیرگروه و نه بصورت اجباری گذرانده شود و ظاهرا حرف دوتا معاون دانشگاه آزاد باهم همخونی ندارد متأسفانه،

ورودی ۹۴
ورودی ۹۴

خیلی جالبه که اول یه واحد درسی رو تو دکترا پاس کنی بعد ترم بعد مجبور باشی پیش نیاز ش رو با دانشجویان ارشد ورداری تازه با همون استادی که قبلا در دوره ارشد باهاش درس داشتی ودرس هم با نمره بالا پاس شده بود یک عقب گرد واقعی

بابك
بابك

معاون اموزشي دانشگاه ازاد با اين مصاحبه از تكنيك فرار رو به جلو استفاده كرده و فقط از ٤ واحد روش تحقيق و زبان صحبت كرده و نگفته كه دانشجويان بيچاره را مجبور به پاس كردن مجدد دروس مي كنيم
اقدام دانشگاه ازاد در رابطه به تعيين حدنصاب ٣٣ درصد بدون اعلام قبلي هم در نوع خودش شاهكاره
ايني كه بدون هيچ اطلاعي هفت ماه بعد از ازمون براي دانشجويان حدنصاب تعيين كني دقيق مثل اين ميمونه كه امروز تعيين كنيم حداكثر سرعت ١٠٠ كيلومتر در ساعته اما همگي رانندگان رو از يك سال پيش جريمه كنيم

فارغ التحصیل ارشد بدون مجوز واعتبار
فارغ التحصیل ارشد بدون مجوز واعتبار

مطالب دوستان را خواندم ولی چه سودی دارد ماها نه مسولیم و نه تصمیم گیرنده .

نیما
نیما

ببخشید جناب معاون محترم 1- این بخشنامه می بایستی در دفترچه آزمون ذکر می شد تا دانشجویان نسبت به آن از ابتدا تصمیم می گرفتند. که دانشگاه آزاد ذکر نکرده بود (این بی قانونی اول) 2- بخشنامه 2 هفته از ترم که گذشته اومده و دانشجویان بعضی از واحدها مجبور به گرفتن شدند.(این بی قانونی دوم) 3- ببخشید یعنی تا الان کسی در این کشور به مجلات مقاله نفرستاده رد بشه حتی خودتون ؟ که این عامل باعث شده است شما این بخشنامه را بدهید؟ در ضمن مگر نمی گویید مقالات رد شده است!! خوب الان مشکل چیست؟ 4- مگر… ادامه نظر»

دانشجو
دانشجو

باسلام
با توجه به اینکه بخشنامه بعد از شروع ترم تصویب شده و هیچ اطلاعی داده نشده برفرض که نیت هم خیر باشد اجرایی شدن ان برای ورودی 94 غیر قانونی است.

ناشناس م
ناشناس م

واقعا در راستای اعتلای اموزش دوستان.واسه همینه که برای دانشجویان دکتری زبان انگلیسی هم واحد جبرانی زبان انگلیسی گذاشتن.نمیدونم به چی فکر میکنن!!!!!

المیرا
المیرا

این بخشنامه ظلم اشکار است و بسیاری از دانشجویان خواستار لغو ان می باشند. دانشگاه به دلیل کاهش واحدهای دکتری توسط وزارت علوم این دروس را اجباری در چارت درسی گنجانده است .
این افرادی که از بخشنامه دفاع میکنند بنظر ذینفع می باشند

م.روانشناسی
م.روانشناسی

دوستان سلام.به نظر من هم اصلا منصفانه نیست.ما باید صدامونو به گوش مسولان برسونیم.بنابر این باید موضوع بطور جدی دنبال کنیم تا به نتیجه مثبت برسیم.

زهرا
زهرا

مگر در روش تحقیق در دوره کارشناسی چی به ما یاد دادند که حالا میخوان روش تحقیق پیشرفته بگذارند
مگر ما قرار نیست مدرک زبان ارائه بدیم پس کلاس زبان برای چیست
دکتری یه مقطع پژوهشی هست گذاراندن درس های ارشد که قبلا با نمره خوب گذرونديم و همچنین در فیلد پژوهشی تز دکتری ما نیست چه اثر مثبتی در کیفیت کار ما دارد ما این زمان را میتوانیم روی نگارش مقاله بگذاریم که بسیار بهتر است و رنک دانشگاه را بالاتر میبرد

فاطمه
فاطمه

کار لازم و به جایی بوده است.

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

ا عرض سلام و خسته نباشيد مطالب زير در پاسخ شما عرض مي گردد: الف. تعداد واحدهاي دوره دكتري براي ورودي ٩٣ ٤٢ واحد بوده كه حضرت عالي ٤٤ واحد نوشتيد ب. دانشگاه ازاد پيرو اجبار وزارت علوم به كاهش واحدها به ٣٦ واحد به صورت كاملا اگاهانه و به منظور جبران ضرر مادي تعداد ١٠ واحد به ٣٦ واحد اضافه كرده است. پس واحد ها نه تنها كم نشده بلكه به ٤٦ واحد افزايش يافته ج.دروس جبراني تعريف دارد و مطابق نظر معاون وزارت علوم اگر كسي درسي را نگذرانده باشد يا تغيير گرايش داده بلشد مشمول واحد جبراني… ادامه نظر»

مهرداد
مهرداد

شما ده واحد اضافه به اجبار ب دانشجويان تحميل كرديد كه هم يك ترم به تحصيلشون اضافه ميشه هم ده ميليون تومن هزينه بهشون اضافه ميكنيد! شهريه هم مطابق دوره دكتري دريافت ميشود نه ارشد!
ضمنا كسي ك توان تحقيق ندارد و ووش تحقيق بلد نيست چرا پذيرش ميكنيد؟؟؟

دکتری مدیریت آموزشی
دکتری مدیریت آموزشی

هر دودرس واقعا لازمه…. کار بجایی بود.روش تحقیق که بنظرم هرچقدر هم بزارن کمه. برای نوشتن رساله قطعا بسیار احتیاج داریم

امید
امید

درجواب حضرت عالي مطالب زير به عرض مي رسد: الف.واحدهاي جبراني در اموزش عالي تعريف دارد و اگر دانشجو درسي را نگذرانده باشد و يا تغيير گرايش داده باشد مشمول اين واحد ها مي شود . در کجاي دنيا اين اتفاق افتاده که درسي را با 19 گذرانده باشي بعد دوباره بخواي دقيقا همون درس را پاس کني؟؟ ب.اگر دانشگاه ازاد ميخواست براي تعيين دروس جبراني ملاک 33 درصدي تعيين کند بايد در دفترچه ثبت نام يا در روز ازمون اعلام مي کرد اين در حالي است که حتي در روز ثبت نام هم خبري نبود و دقيقا يک ماه… ادامه نظر»

بهروز دانشجوی دکتری
بهروز دانشجوی دکتری

سلام ..دو سوال داشتم اگر دانشجوی دکتری پذیرفته میشود و بدون داشتن توانایی اولیه و دانش روش تحقیق پس مصاحبه ای که در ابتدا انجام میشود برای چیست.؟! اگر دانشجو توان روش تحیقیق را ندارد پس چرا پذیرش میکنید !؟ آنهم دانشجویی که کارشناسی ارشد گذرانده و پایان نامه ارشد تهیه کرده است ….در کل کلی تناقضات در ذهنم ایجاد شد ؟ سطح آموزشی و پژوهشی دکتری باید در حدی باشد که وقتی دانشجویی شروع به تحصیل در این مقطع نمود بتواند به پژوهش و تحیق بپردازد نه اینکه تازه بیایم به او روش تحقیق بیاموزیم ..باید در نظر داشت… ادامه نظر»

پریا
پریا

آقا بهروز به نظر شخصی بنده روش تحقیق پیشرفته یک درس ضروری است که باید قبل ها جهت مقطع دکترا پیش بینی می شد ، چرا که در حال حاضر برخی از رشته ها فاقد پایان نامه مقطع ارشد هستند و صرفا چند واحد درس بیشتر سپری می کنند .
در ضمن شما باید بهتر بدانید که جهت تدوین یک تز در مقطع دکترا باید کاملا به روش تحقیق تسلط داشت .

بهروز دانشجوی دکتری
بهروز دانشجوی دکتری

سلام سرکار خانم پریا دانشجوی مقطع دکتری در همه جای دنیا به شرط مصاحبه و پیشینه تحقیقاتی پذیرفته میشود تا در امورات تحقیقاتی و پژوهشی که دانشگاه مد نظر دارد مفید باشد تحمیل کردن واحدهای جبرانی درست مثل جایست که مدیری را با مصاحبه و بررسی رزومه جهت مدیریت بخشی از اداره انتخاب میکنند و بعد از انتخاب بیایند برای آن شخص کلاس مبانی مدیریت بگذارند …جالب است …دانشگاه بهتر است تعداد معدودی دانشجو که شرایط لازم و کافی برای ورود به این مقطع را دارد انتخاب کند از طرفی تعداد بالای پذیرش از طرف دیگر مصاحبه و کنکور و… ادامه نظر»

میثم
میثم

وقعا خیلی منطقیه صحبتشون. ضعف 99 درصد دانشجویان ارشد و دکتری زبان و روش تحقیق هست. حتی دیدم کسایی رو که ارشد 4 ترم اکثر نمره هاون 19 یا 20 بوده ولی سر پایان نامه هیچی بلد نبودن و ضعف شدیدی داشتن. واقعا این واحد هایی که گفتن لازمه.

دانشجوي دكتري
دانشجوي دكتري

اولا پايان نامه هيچ ربطي به دروس پاس شده نداره. دوما اونيكه پايان نامش ضعيف بوده دوباره اون درسا رو بهش بدن قوي ميشه كارش؟؟؟

میثم
میثم

دوست عزیز. ابتدا یک سری درس رو می خونن و پاس می کنن و سپس برای پایان نامه از انتخاب موضوع تا روز دفاع رو می تونن کامل از دروسی که پاس کردن استفاده کنن، شاید روش درس خوندن شما فرق داشته باشه البته 🙂
و در اخر اگر مجدد اون درسا رو بهش بدن ولی دیدن هیچی بلد نیست راحا انداختنش، طرف ار ترس شهریه زیاد مجبور می شه که یاد بگیره.

الهام فیزیولوژی شیراز
الهام فیزیولوژی شیراز

جواب تکمیل ظرفیت رو بدید لطفا

مهافرید
مهافرید

دوستان عزیز همه ما در محلی با هم گفت وشنود داریم که فقط خودمون صدامون رو می شنویم و این فریاد هرگز به جایی نمیرسد،با تلفنهای دیگر سازمان ،نظیر بازرسی ،رسیدگی به شکایات و…که در لینک زیر هست تماس بگیرید.شماره تمامی قسمتها در آدرس زیر قرار دارد.
http://iau.ac.ir/contactus

مکانیک
مکانیک

چرا حداقل زمان و روز انتشار و اعلام نتایج تکمیل رو به طور رسمی اعلام نمیکنن؟!!!!!!

کاظم
کاظم

نتایج تکمیل ظرفیت را کی اعلام میکنید …کی !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

علی مکانیک تبدیل
علی مکانیک تبدیل

چه عجب یک گام مثبت در راستای تقلیل هزینه ها از سوی دانشگاه آزاد برداشته شد.

امید
امید

شما هم باورت شد؟عوضش به زور 10 واحد جبرانی از درسهایی که قبلا پاس کردیم دادن که 10 میلیون اضافه شده