دانشگاه تبریز از بین دانش آموختگان برتر کلیه دانشگاه‌ها برای سال تحصیلی 95-96 دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، در متن اطلاعیه منتشره از سوی این دانشگاه آمده است:

بدین وسیله به اطلاع متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) می رساند که دانشگاه تبریز بر اساس مصوبه شماره 553 شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تاریخ 94/1/22 آیین نامه ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ و شماره 121707/ 21 مورخ 94/6/23 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مبنی بر کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی ،پژوهشی و مصاحبه) از حائزین شرایط استعدادهای درخشان (بر اساس بندهای زیر) برای سالتحصیلی 96-95 با شرایط ذیل دانشجو می پذیرد.

رشته های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون 95 دانشگاه تبریز

شرایط اختصاصی ثبت نام:

1- داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتـری حرفه ای (دانشجویان نیمسال آخر این مقطع به شرط اتمام تحصیل تا تاریخ 95/6/31 می توانند در این فراخوان شرکت نمایند).

2- دارا بودن شرایط مندرج در “آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلات تکمیلی دکتری” واصلاحیه آن

تبصره 1: براساس مصوبه مورخه 94/3/2  شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز حداقل معدل کارشناسی مورد نیاز برای متقاضیان شرکت دراین فراخوان به شرح ذیل تغییر یافته و ترازبندی شده است:

الف) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاههای تبریز، تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی امیر کبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان به اتمام رسانده اند، با لحاظ ضریب همترازی 1/05 ، معادل 15/23 می باشد.

ب) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه های دولتی مراکز استان به اتمام رسانده اند،  با اعمال ضریب همترازی 1 ، معادل 16 می باشد.

ج) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاه های دولتی و پیام نور به اتمام رسانده اند، با اعمال ضریب همترازی 0/95، معادل 16/84 می باشد.

د) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاه ها اعم از آزاد اسلامی و غیرانتفاعی و پردیس های مختلف مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اتمام رسانده اند، با اعمال ضریب همترازی 0/9 ، 17/77 می باشد.

حداقل معدل کارشناسی ارشد مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان برای فارغ التحصیلان کلیه دانشگاه ها بدون اعمال ضریب همترازی 17 می باشد.

تبصره 2:  براساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز، نتایج آزمون زبان انگلیسی عمومی این دانشگاه UTET نیز هم سطح با آزمون زبان (MCHE) MSRT ارزیابی خواهد گردید.

3- موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.

مدارک لازم:

1- تصویر صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی

2- فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت نام و فرم بررسی احراز شرایط اولیه  و فرم تاییدیه دانشگاه (فرم ها لازم است تایپ و سپس چاپ شوند).

3- الصاق یک قطعه عکس 4*3 به فرم شماره 1

4- تصویر مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحـصـیلات و کارنامه دوره های کارشناسـی و کارشناسی ارشد (داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی ارشد را می گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد اقدام نمایند.)

5- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت، مجوز رسمی سازمان محل خدمت مشمولین در حال خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل مطابق فرم شماره 3.

6- تصویر مقالات و سوابق پژوهشی و آموزشی و سایر مدارک بر اساس آئین نامه.

7- واریز مبلغ 800000 ریال (هشتصد هزار ریال) جهت بررسی اولیه پرونده به حساب شماره 504100790 نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه تبریز (کد5040) به نام در آمد اختصاصی دانشگاه تبریز(ارسال اصل فیش جهت برسی اولیه پرونده الزامیست).

تذکرات:

1-  متقاضیان محترم می توانند جهت انتخاب رشته مورد نظر به دفترچه آزمون سراسری دکتری سال 95 و یا لیست رشته های موجود در فراخوان مراجعه نمایند.

2-  دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا دو سال پس از دانش آموختگی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری بهره مند شوند. لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها 2 سال بیشتر نگذشته باشد. بنابراین داوطلبانی که در نیمسال اول تحصیلی 93 – 92 و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.

3- متقاضی در صورت دانشجو بودن لازم است تا 31 شهریور 95 فارغ التحصیل شود.

4- متقاضیانی که دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد می باشند لازم است به استثنای پایان نامه کلیه واحدهای درسی خود را اعم از سمینارها گذرانده باشند.

5- مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.

6- وجه پرداختی توسط داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

7- تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد. حضور دانشجو در طول مدت تحصیل (آموزشی و پژوهشی) در دانشگاه الزامی است.

8- پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است، بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می ­شوند درصورت انصراف از تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

9- پذیرش افراد مشمول، مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق آزمون سراسری می ­باشد.

10- داوطلبانی که متقاضی شرکت در بیش از یک رشته گرایش می باشند، ملزم به تکمیل و ارسال پرونده جداگانه (شامل فیش واریزی و فرم ها) می باشند.

11- مطابق آیین نامه وزارتی کلیه دانش آموختگان و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشـگاه های داخلی مورد تایید وزارت می توانند نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

12- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد معادل نمی توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

13- در صورت پذیرفته شدن و هنگام ثبت نام، ارائه برگ ماموریت، استعفا، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، ضروری است.

14- دانشگاه تبریز هیچگونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان دعوت شده  به مصاحبه را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

15- ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته گرایش های اعلامی بر اساس ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نظر گروه های تخصصی اعمال خواهد گردید.

16- پس از بررسی اولیه مدارک، متقاضیان به مصاحبه دعوت خواهند شد. ضمناً زمان و محل مصاحبه متعاقبا اطلاع رسانی خواهند شد.

17- داوطلبان با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا نامه و فرم های شماره2 و 3 و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا 95/3/22 با پست پیشتاز به نشانی: تبریز  بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه ، کد پستی 5166616471 ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود (مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی 96-95 در رشته ………).

اینستاگرام آزمون دکتری