دانشگاه هنر تهران از میان برگزیدگان علمی واجدشرایط پذیرش دکتری بدون آزمون برای سال تحصیلی 96-95 دانشجو می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه هنر ضمن توجه به آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌ تحصیلی بالاتر موضوع آئین‌نامه 21/67272  مورخ 1393/4/18 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه شماره 21/237200  مورخ 1393/12/16 شورای هدایت استعدادهای درخشان و بر اساس مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ٢٠% از ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه خود را (در صورت واجد شرایط بودن در هر رشته فقط یک نفر) به پذیرش بدون آزمون، در دوره دکترای تخصصی رشته ­های «پژوهش هنر ـ تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنراسلامی ـ شهرسازی ـ معماری ـ مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی» تخصیص داده و از طریق مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دانشجو می پذیرد.

شرایط اختصاصی (داشتن کلیه شرایط زیر الزامی است)

1ـ دانش­ آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان­ نامه رتبه­ اول ، دوم و سوم دانشجویان هم­رشته – هم‌ورودی خود باشند.

2ـ معدل کل  کارشناسی ارشد متقاضی 18 به بالا باشد.

تبصره: دانشجویانی که تا 94/4/30  فارغ التحصیل می‌شوند باید معدل کل دروس ایشان بدون احتساب نمره پایان نامه 18 به بالا باشد.

3-  نمره پایان نامه بر اساس نمره مندرج در کارنامه تحصیلی 17 به بالا باشد.

4- معدل کل کارشناسی متقاضی ١٧ به بالا باشد.

5- منحصراً فارغ ­التحصیلانی که در بازه زمانی 93/4/30  تا 95/4/30  فارغ التحصیل شده باشند می توانند متقاضی شرکت در فراخوان باشند. (دانشجویانی که در مرداد و شهریور 95 فارغ التحصیل می‌شوند مجاز به ثبت نام نیستند.)

تبصره: دانشجویانی که تا 30/4/95 فارغ التحصیل می‌شوند در صورت داشتن سایر شرایط موظفند در مهلت مقرر (95/3/30) نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند. لیکن انجام مصاحبه از ایشان منوط به احراز فارغ التحصیلی ایشان می‌باشد.

6ـ  حداکثر در ۵ ترم تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانیده باشد.

7 – صرفاً دانش آموختگان دانشگاه های دولتی  شیوه آموزشی ـ پژوهشی (روزانه و شبانه) می توانند در فراخوان شرکت نمایند. (دانشگاه های پیام نور ـ آزاد ـ غیرانتفاعی – پردیس های خودگردان و … پذیرفته نیست.)

8- دارا بودن حداقل یک مقاله پذیرفته ­شده یا چاپ شده مستخرج از پایان نامه در مجلات علمی ـ پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­ المللی که عیناً در مقاله و نشریه نام استاد راهنمای پایان نامه و مستخرج از پایان نامه بودن مقاله قید شده باشد.

9- داشتن مدرک زبان خارجی با حداقل (نمره ۵ آزمون IELTS) و یا  معادل آن مطابق جدول زیر مشروط بر آن که از تاریخ آزمون تا 95/3/30 حداکثر ٢ سال بیشتر نگذشته باشد. (سایر مدارک زبان اعم از داخلی و یا خارجی پذیرفته نیست). چنانچه داوطلبی فاقد مدرک زبان باشد از ایشان در روز  مصاحبه، آزمون زبان به عمل خواهد آمد و در صورت کسب حداقل نمره به مرحله مصاحبه راه می یابد.

IELTS Academic

PaperTOEFL(PBT)

TOLIMO

MSRT

ComputerTOEFL (CBT)

internet TOEFL(iBT)

5/5

500

500

٧٠

173

56

10- کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه برابر جدول پیوست.

تذکر: متقاضیانی در فراخوان ثبت نام نمایند که براساس مفاد فراخوان به طورکامل واجد شرایط می باشند و در غیر این صورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.

سایر شرایط و ضوابط پذیرش

1- در رشته پژوهش هنر، علاوه بر دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر در یکی از رشته ­های هنری (بجز معماری و شهرسازی)، دوره کارشناسی متقاضیان نیز باید یکی از رشته ­های مصوب هنر باشد.

2ـ در رشته تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد در هر یک از گرایش های رشته هنر اسلامی و  صنایع دستی م ی­توانند درخواست نمایند.

3ـ در رشته شهرسازی دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای رشته شهرسازی الزامی است.

4ـ در رشته معماری دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای رشته معماری الزامی است.

5ـ در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی دارا بودن کارشناسی ارشد در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی الزامی است.

6- متقاضیان با مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.

7- هر داوطلب صرفاً در یک رشته تحصیلی می تواند متقاضی شود و  مدارک خود را ارسال نماید.

مدارک مورد نیاز جهت مصاحبه          

1- فرم های ثبت نامی تکمیل شده

2- تصویر مقالات علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه و سایر مقالات علمی – پژوهشی

3ـ تصویر تأییدیه سوابق آموزشی و پژوهشی (شامل پایان­ نامه، مقالات ارائه شده در همایش­ های علمی و مجلات، کتاب ها و جوایز اخذ شده و مستندات)

 4ـ تصویر گواهی و ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای تاریخ و معدل فارغ ­التحصیلی باشد.

5ـ‌ تصویر گواهی مدرک زبان معتبر – گواهی دانشجوی نمونه کشوری – بنیاد نخبگان و جشنواره های ملی و بین المللی

6 – تصویر صفحه اول شناسنامه، صفحه توضیحات و کارت ملی

7- دو قطعه عکس ۴×٣ با درج مشخصات داوطلب در پشت آن­

8-  اصل فیش بانکی به مبلغ 950/000  ریال که در وجه (درآمد اختصاصی دانشگاه هنر نزد بانک ملی، شعبه مرکزی، کد 60) به حساب سیبا به شماره  2177419003007 واریز شده باشد.

تذکر: همراه داشتن اصل گواهی ، تمامی مدارک فوق در جلسه مصاحبه الزامی است. 

تذکرات مهم

١ـ در صورت پذیرفته شدن شاغلین رسمی سازمان ­ها و دستگاه های دولتی، ارائه حکم مأموریت، استعفاء، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که مؤید امکان تأمین تحصیل تمام وقت دانشجو باشد هنگام ثبت ­نام ، ضروری است.

٢ـ تحصیل در دوره دکترا به صورت تمام وقت بوده و داوطلب در صورت پذیرفته شدن باید اوقات خود را با وضعیت تحصیلی دوره وفق دهد و تابع کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه باشد.

٣ـ چنان چه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری مصاحبه، پذیرش و تحصیل در دانشگاه هنر، مشخص گردد که داوطلب، دارای هر یک از شرایط درج شده در این تقاضانامه نبوده است بلافاصله از ثبت­ نام، شرکت در مصاحبه، پذیرش و یا ادامه تحصیل وی در هر مرحله­ ای جلوگیری به عمل آمده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴ـ مدارک ارسالی داوطلبان و همچنین وجه ثبت­نام به هیچ وجه مسترد نمی­ شود.

۵ـ به مدارکی که از طریق پست پیشتاز ارسال نشود و یا یکی از شرایط اعلام شده را نداشته باشد به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین متقاضی موظف است کلیه مدارک درخواستی را بدون نقص ارسال نماید و دانشگاه موظف به پیگیری کمبود مدارک نخواهد بود و در صورت وجود نقص جهت احراز شرایط ، تقاضای داوطلب از فرایند بررسی مدارک خارج شده و هیچ اعتراضی پذیرفته نیست.

6- زمان مصاحبه علمی صرفاً برای متقاضیان واجد شرایط (مطابق مفاد فراخوان) علاوه بر درج در سایت به صورت تلفنی اعلام خواهد شد. این امر صرفا شامل کسانی می گردد که واجد شرایط کلیه مفاد این فراخوان باشند. در غیر این صورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.

7 – مرجع تصمیم گیری در خصوص بررسی سوابق، مدارک ارائه شده و پذیرش نهایی تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

8- دانشجویان نمونه کشوری ـ معرفی شدگان بنیاد نخبگان و برگزیدگان جشنواره های ملی و  بین المللی و معرفی شدگان هر یک از واحدهای وزارت علوم نیز در صورت داشتن شرایط فراخوان ضرورت دارد از همین طریق متقاضی شوند و بررسی جداگانه ای در این خصوص صورت نمی پذیرد.

9 – متقاضیان مدارک موردنیاز را