کمتر از 10 درصد کل داوطلبان دوره دکتری تخصصی سال 1395 دانشگاه آزاد اسلامی، در این مقطع پذیرفته شده‌اند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری آنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی با اشاره به آمار داوطلبان کنکور دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در آزمون تخصصی دکتری سال جاری، 115هزار داوطلب شرکت کرده بودند که از آن میان بالغ بر 90هزار نفر مردود اعلام شده‌اند و از بین افرادی که برای رشته محل‌های مختلف برای ثبت‌نام معرفی شدند، تاکنون کمتر از 10هزار نفر ثبت نام شده‌اند و این نشان می‌دهد که در کل کمتر از 10‌درصد از داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش و ثبت‌نام شده‌اند. این در حالی است که با وجود ارتقا و جذب بیش از 11هزار عضو جدید هیات علمی در 3 سال گذشته، میزان پذیرش دانشجویان دکتری از سال 93 کمتر بود.

او افزود: پذیرش دانشجو در مقطع دکتری براساس آزمون کتبی و اعلام نیاز و توانمندی واحدها برای ثبت‌نام است. نکته مهم این است که هیچ داوطلبی با مجموع وزنی نمرات خام منفی و صفر، نمی‌تواند به مصاحبه دکتری دعوت شود. لذا کسانی که به مصاحبه دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی دعوت شدند و قبولی‌های قطعی، دارای کارنامه‌هایی با مجموع وزنی مثبت بوده‌اند.

اینستاگرام آزمون دکتری