مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

آغاز مرحله اجرایی وام ویژه دکتری با شرایط جدید

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آغاز مرحله اجرایی وام ویژه دکتری با شرایط جدید خبر داد و گفت: دانشجویان دوره دکتری از ۱۳ خرداد تا ۱۵ تیر فرصت دارند برای دریافت وام ویژه دکتری ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ذوالفقار یزدان‌مهر مشاور وزیرعلوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آغاز مرحله اجرایی وام ویژه دکتری با شرایط جدید خبر داد و گفت: با ارسال بخشنامه ای به دانشگاها اعلام کردیم که دانشجویان دوره دکتری از ۱۳ خرداد تا ۱۵ تیر فرصت دارند برای دریافت وام ویژه دکتری ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: ثبت‌نام تقاضای وام ویژه دکتری در سامانه اتوماسیون صندوق رفاه دانشجویان از شنبه، ۱۳ خرداد ماه آغاز می‌شود و دانشجویان تا ۱۵ تیرماه ۹۶ فرصت دارند با مراجعه به این اتوماسیون نسبت به ثبت تقاضانامه خود اقدام کنند.

یزدان‌مهر تصریح کرد: وام ویژه دکتری صرفا به دانشجویان روزانه قابل پرداخت است و شعبه پرداخت‌کننده وام باید از سوی متقاضی تعیین شود. همچنین تکمیل فرم شماره یک و دو توسط متقاضی و بارگذاری در سامانه فاز دو صندوق رفاه دانشجویان توسط کارشناس دانشگاه باید انجام بگیرد.

مشاور وزیر علوم در خصوص میزان مبلغ پرداختی وام ویژه دکتری نیز گفت: مبلغ ماهیانه وام مذکور هفت میلیون ریال است که هر سه ماه یک بار از سوی بانک تعاون به حساب دانشجویان واریز خواهد شد.

یزدان‌مهرافزود: برای آن دسته از دانشجویانی که پایان‌نامه آنها تقاضامحور و کاربردی باشد، علاوه بر وام مذکور، وام دیگری تحت عنوان ضروری پایان‌نامه متقاضی متعاقبا از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: پرداخت وام ویژه دکتری تا مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال با ارائه مدرک یک ضامن امکان‌پذیر خواهد بود. در صورت افزایش مبلغ وام بیش از مبلغ فوق معرفی ضامن دوم نیز الزامی است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: دانشجویانی که در سنوات مجاز در فرصت مطالعاتی هستند، در صورت تایید معاون دانشجویی می‌توانند از وام مذکور بهره‌مند شوند.

یزدان‌مهر اضافه کرد: تحویل فرم‌ها از طرف دانشجویان به منزله ثبت‌نام اولیه محسوب می‌شود، بنابراین دانشجویان پس از تائید وام از سوی دانشگاه به همراه مدارک اعلام شده و شیوه‌نامه به شعبه محل انتخابی مراجعه کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شروع پرداخت مبالغ وام یک سال پس از پایان سنوات مجاز و کارمزد چهار درصد و تعداد اقساط آن به میزان ماه‌های دریافت وام خواهد بود.

گفتنی است چندی پیش طی تفاهم‌نامه بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بانک توسعه و تعاون که با حضور وزیران دو وزارتخانه علوم و کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید، این بانک متعهد به پرداخت وام ویژه دکتری شد.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
Gh
Gh

بچه ها سلام
روند بازپرداخت رو به همون شصت ماه برگردوندن. برای ضامن هم برین توی صفحه صندوق رفاه اعتراض بزنین. بگین ماهایی که ضامن قبلا اوردیم دیگه نگن باز ضامن بیاریم. واقعا برامون سخته اوردن ضامن دوباره. مطمینم اگه همه اعتراض کنم اینم حل میشه. خواهش میکنم خیلی مودبانه اعتراضمونو به گوششون برسونیم که کمک کنن.

مکانیک
مکانیک

الان مطالبات بچه ها اینست که تفاوتی میان ما و دانشجویان وزرات بهداشت نباشید. تا گرفتن حق این اعتراض را ادامه می دهیم

00
00

با سلام

بستگی داشتن تعداد اقساط به تعداد ماه های دریافتی این وام با هیچ منطقی سازگار نیست. کدام یک از دانشجویان دکتری پس از فارغ التحصیلی میتواند از پس این بازپرداخت بربیاد؟؟؟؟ به جای اینکه کمک کنه بیشتر عامل استرس زا میشود. شاید اگر کسی ثبت نام نکنه و اعتراض کنیم تجدیدنظری در این بخشنامه کنند.

.....
.....

هنوز دستورالعملش به بانک توسع تعاون ندادن یعنی ممکنه اصلا تغییر کنه و به حالت قبل برگرده

علی
علی

این بانک هم تا وقتی سود ده باشه براش وام میده. امیدورام صندوق اش چندسال پرباشه به ما وام بده. با این شرایط اقتصادی که دیدم و تعداد متقاضی. چشم ام آب نمیخوره

روزانه غمگین
روزانه غمگین

یعنی دوباره ضامن؟؟؟ واقعا؟؟؟ با این قسط سنگین!!!!

الهه
الهه

به نظر من حتما و هر چه سریعتر باید تجدبد نظر کنند،دانشجویان دوره شبانه بیشتر به این وام نیازمندند برای ادامه تحصیل که اون هم با این وضعیت یک سوم شهریه اشون جبران میشه،اونوقت اومدن این وام رو فقط به دوره روزانه پرداخت میکنند.کمک هزینه و حقوق پیش کششتون.همین وام رو هم درست پرداخت نمیکنند

عمران آب
عمران آب

هنوز شروع نشده است که

علی
علی

من که دیگه از خیرش گذشتم

مهران
مهران

سلام
دوستان دانشگاه های دولتی که مشمول دریافت این وام هستید، لطفا همه اعتراض کنید. شرایط این تسهیلات متناسب یه دانشجوی دکتری نیست
در وحله اول اعتراض خود را به صندوق رفاه دانشگاهتون برسونید بعد به مدیر صندوق رفاه وزارت علوم و همچنین وزیر علوم ایمیل بزنید

هما
هما

دروود بر شما

fateme
fateme

بابا یدفعه بگید وام نمیدیم حقوق که نیست وام هست

لطفا" جواب بدید
لطفا" جواب بدید

سلام دوستان من یک سوال داشتم لطفا اگه اطلاع دارید بهم جواب بدید سول: دوستانی که الان در مقطع دکترا هستید یا الان انتخاب رشته کردید برای آیا برای مصاحبه اساتید دانشگاهی که دعوت شدیم خبر دارند از اولویتهای انتخاب رشته مون؟لطفا اگه اطلاع دقیق دارید جوای بدید.

سارا
سارا

سلام دوست گرامی
خب معمولا دانشگاه ها پرینت کارنامه ها رو می خوان.
من خودم انتخاب ۱۳ دعوت به مصاحبه شدم.

k1
k1

آره من سر مصاحبه ازم پرسیدن که چرا انتخاب پنجمت بوده

نادر
نادر

دوستان کجایین چرا هیچکی اعتراضی نمیکنه چرا ساکتین؟؟؟؟!!!

حسین
حسین

این وام برای روزانه هاست .
ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح جدید صندوق رفاه دانشجویان در اختصاص وام ویژه به دانشجویان دکتری گفت: براساس این طرح ماهانه به صورت متوسط ۷۰۰ هزارتومان به دانشجویان روزانه دانشگاه های سراسری پرداخت می شود.

حسین
حسین

با سلام خدمت همه
دوستانی که معترضند و میگند که ما نمی تونیم پرداخت کنیم ، کار کجا بود ، شرایط وام خوب نیست و از این دست حرفها . هرکسی شرایط کارشو بهتر میدونه اما با تمام تفاصیل بهتر اینه که ادامه تحصیل ندید قرار بر این نیست که این همه هزینه کنی و آخرش هم هیچی . باید بگم که این یه لطفی یه که وزارت علوم میکنه

رحیمی
رحیمی

دوست عزیز لطف نیست سالهای قبل پزوهانه به دانش جویان دوره روزانه پرداخت میشد،چرا باید بین دانشجویان وزارت علوم و وزارت بهداشت فرق قائل شوند؟

سارا
سارا

سلام
دوستان عزیزم لطفا جواب سول منم بدین دیگه ممنونم از لطف و توجهتون
دوستان ایم وام فقط برای دوره ی روزانه و شبانه هستش یا شامل دوره ی پردیس هم میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
وام ویژه دکتری مختص دانشجویان دوره روزانه است و سایر دوره های نمیتونن این وام رو دریافت کنند.

طلیعه
طلیعه

سلام یعنی به دانشجویان دکتری دانشگاه ازاد وام نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

غزل
غزل

این که دیگه وام و تسهیلات نیست. دوستان باید به این شرایط اعتراض کنیم ی کمپینی چیزی راه بندازیم! زیر بار این شرایط نباید رفت! قبلا پژوهانه میدادن برای ما کردن وام حالام شرایطشو عوض کردن! این دیگه چه جور وام دانشجوئیه؟!

Amin
Amin

اره هر چه زودتر یه کمپین جدی باید راه بندازیم.

نادر
نادر

دوستان همگی همکاری کنیم

Hirbod
Hirbod

دوستان لطفا با خبرگزاری مهر و سایر خبرگزاری ها تماس بگیریم
به وزیر علوم و ریاست صندوق رفاه ای میل بزنین

Hirbod
Hirbod

سلام دوستان صندوق رفا دوباره تغییر موضع . آیین نامه داده لطفا پیگیر باشیم نمی خوان وام بهار رو بدن و اقساط بازپرداخت رو کم کردن همه باید با کمک هم اعتراض درست انجام بدیم باید به خبرگزاریها خبر بدیم

Hirbod
Hirbod

دوستان لطفا پیگیر باشیم با هم و با کمک هم

شیما
شیما

سلام دوستان. کسی میدونه فرم صلاحیت عمومی رو کجا باید پر کرد؟

دکتر 96
دکتر 96

قسمتی که کارنامه انتخاب رشته رو نشون میده اونجا نوشته فرم صلاحیت،کلیک میکنی میاره
باید اسکن هنه صفحات شناسنامه و کارت ملی هم آماده داشته باشی.

میناااااا
میناااااا

دوستان کسی میدونه پژوهشگاه مواد و انرژی برای دکتری چه جور دانشگاهیه؟این که میگن اعتبار مدرکش پایبنه راسته؟ممنون میشم کسی میدونه اطلاع بده. سر دو راهی موندم
پاسخ دادن

سارا
سارا

سلام دوستان عزیز
دوستان ایم وام فقط برای دوره ی روزانه و شبانه هستش یا شامل دوره ی پردیس هم میشه؟

علی
علی

سوال:
آیا باید دوباره ضامن ببریم دفترخانه تعهد محضری به ما بدهند یا همان تعهدهایی که سال قبل به ما دادند کافیست؟؟

مهران
مهران

سوال منم همین است. فکر میکنم بانک دوباره ضامن میخواد!!!
واقعا شورشو در اوردن با این آیین نامه ها. هنوز یه ترم نشده دو ضامن بردم دوباره انگار همین اش و همین کاسه

بیژن
بیژن

سلام دوستان, خودتونو خسته نکنین, همه ثبت نام میکنن, اینا هم هیچ کمک بلاعوضی که فایده ای به حال قشر فرهیخته جامعه داشته باشه نخواهند کرد. موفق باشید.

مهسا
مهسا

دانشجوهای دکتری آزاد که ترمی ۸ میلیون باید شهریه بدن آدم نیستن پس؟ماهم با زحمت قبول شدیم،به خاطر محدودیت رشته دانشگاهیمون،این چه عدالتیه

علی
علی

بدون شک با مدیریت درست پایان نامه ها هم میشه مشکلات کشورو یکی پس از دیگری حل کرد و هم کلی در امد زایی کرد که میشه بخشیش رو برای ارائه وام بلاعوض به دانشجویان دکترا استفاده کرد.یکمم از دنیا یاد بگیریم.با این وضعیت خودمون باید استین بالا بزنیم و حقمونو کامل بگیریم هر چند بازم دمشون گرم این کارو شروع کردن.پیشنهاد کاربردی بدین و یه کاری بکنیم نه اینکه فقط حرف بزنیم و پیگیری نکنیم و متفرق باشیم.

Gh
Gh

نباید هیچکی زیر بار همچین وامی بره، بیاین باهم متحد باشیم، ما فارغ التحصیلم بشیم کار کجا بود که ماهی ۷۰۰ قسط بدیم، هیچکی امیدی به سرکار رفتن نداره، فوقش حق التدریسی باشه اونم ماهی ۲۰۰-۳۰۰ حقوقشه، آخه ظلمه بخدا، بعدشم مگه چندنفر حاضرن ضمانت مارو بکنن یبار دوتا ضامن اوردیم اونم به قسم و قران اومدن الان دیگه از کجا ضامن بیاریم، تروخدا یکم به فکر ماهم باشین

زهرا
زهرا

الان این شیوه نامه جدید برای ورودیای سال قبلم هست؟ به ما سال قبل دو بار پرداخت کردن سه ماه اول و دوم اما سه ماه سوم هنوز پرداخت نشده سایتم کلا میگه درخواست وام از طرف صندوق مسدود است فکر کنم اون سه ماه رو خوردن رفت. الان ما که دو تاضامن بردیم و تعهد محضری دادیم حساب جدید تو دانشگاه باز کردیم دوباره باید ضامن ببریم؟ آخه ضامن که دیگه بیکار نیس هر وقت اینا برنامشون عوض میشه بیاد و از کار و زندگی بمونه. سال قبل من که تا این تعهد محضری رو بدم و کاراش بکنم… ادامه نظر»

اكبر
اكبر

سلام دوستان.آیا این وام شامل دکتری در دوره های پردیس و شبانه و سایر دوره ها هم میشه؟یا اینکه فقط مختص روزانه است؟؟

arash
arash

دانشجوی دکترای روزانه حقوق میخواد

arash
arash

سلام
دوستان همگیی بگید ما حقوق میخواییم نه وام
خدایش از هفت خوان رد شدیم
مگه دکترا قبول شدن مخصوصا برای دوره روزانه و ادامه دادنش به همین راحتیست!!!!!
حداقل این ۷۰۰ تومانو بعنوان حقوق بدید تا انگیزه داشته باشیم

هاله
هاله

بچه ها خواهشا جواب بدین.
آىا در صورت قبولى از همون ماه اول به ما این وام رو میدهند یا از چند ماه بعد؟ بچه هاى دکترى ۹۵ هر ماه این وام رو دریافت کردن؟

سمیه
سمیه

سلام دوست عزیز
از سال ۹۵ این وام شروع شد و هر سه ماه یکبار کل سه ماه رو پرداخت کردند . البته دیر و زود داشت. مثلا وام سه ماهه اول رو حدودا بهمن واریز کردند

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

هر سه ماه به سه ماه میدن. یعنی آخر آذر تقریبا ۲میلیون میدن. باز میزه واسه سه ماه بعد.
از همون سال اول که وارد دانشگاه میشید میدن

elec95
elec95

من پارسال با مشکلات فراوان دو تا ضامن پیدا کردم بردم دفترخانه اسناد حالا دوباره باید دو تا ضامن دیگه از کجا پیدا کنم ببرم اون پارسالی ها هم دیگه نمیان بابا برای ما که ضامن بردیم فرق بزارید و برای دانشجوهای سال ۹۶ این وام رو در نظر بگیرید با بانک توسعه برای ما از همون طریق قبلی پرداخت کنید؟؟؟؟

بیوتک
بیوتک

دانشجو دکترا خارج از کشور پول بورسیه میگیرن اون وقت ما یه پولیم بایذ بعد چهارسال مشقت بدیم…کلی فارغ التخصیل دکترا بیکار داریم از کجا باید پرداخت کرد؟

هما
هما

آره واقعا

سمیه
سمیه

وزارت علوم گرامی تغییر منبع وام به بانک اقتصاد توسعه تعاون به دلیل ایجاد شرایط سخت تر برای دانشجویان بوده است. ۱-پیش از این، بازپرداخت وام طی ۶۰ ماه(۵ ساله) پس از فراغت از تحصیل بود، معمولا اکثر رشته ها سنوات مجاز ۸ ترم دارند اما تقریبا به طور میانگین دانشجویان ۱۰ ترمه تحصیل خود را تمام می کنند یعنی با دستورالعمل فعلی بلافاصله پس از ترم ۱۰ دانشجو موظف به بازپرداخت ۷۳۰ است ، ۲- وامی که هر سه ماه واریز می شود، دانشجو باید ماهانه ۷۳۰ پرداخت کنیم؟ ۳- دانشجوی دکتری تازه فارغ التحصیل شده از کجا چنین… ادامه نظر»

دکتری۹۶
دکتری۹۶

دوست عزیز توی خبر ذکر شده که تعداد اقساط این وام به اندازه تعداد ماه های دریافت این وام هست.نه اینکه مبلغ اقساط به اندازه مبلغیه که ماهانه دریافت شده توسط دانشجو.کمی نگاهمونو تغییر بدیم تا اوضاع تغییر کنه. موفق باشید

فرزاد
فرزاد

خوب دوست عزیز وقتی تعداد ماه های بازپرداخت برابر ماه های پرداخت باشه یعنی اگر شما ۱۲ ماه وام گرفتین طی ۱۲ ماه هم پرداخت کنید که میشه همون مبلغی که وام گرفتین

سمیه
سمیه

دوست عزیز با دقت بیشتری به مسائل نگاه کنید.
اگریک ماه ماهی ۷۰۰ بگیری باید یک ماهه ان را پرداخت کنی با سود ۴ درصد، یعنی ۷۰۰ و خورده ای. اگر هم ۴ سال وامو بگیری بازم باید ۴ ساله پراخت کنی که بازم میشه همون ۷۰۰ و خورده ای

samane
samane

خوب بازم همونه چ فرقی داره؟
ماهی ۷۰۰ و خورده ای…
که اگه کارمندم باشی خیلی زیاده…

mechanic-دکتری ورودی94
mechanic-دکتری ورودی94

مورد سومت حرف دل خیلیاست من دو تا داداش دکتری عمومی(معادل فوق لیسانس)در رشته های پزشکی و داروسازی دارم و خبر دارم از اینکه ..اونا با مدرک کمتر از سن خیلی کمتر اوضاعشون خیلی خیلی بهتر از ماست…کی این بی عدالتی در پرداخت درست میشه خدا میدونه….

Sam
Sam

یعنی دوباره باید ضامن ببریم..

نینا
نینا

وزارت علوم گرامی
من دانشجوی دکترا فایده ام برای جامعه از ان کارمندهایی که کار مفیدشان ۱۵ دقیقه است و صرفا وقتشان را در اداره ها پر می کنند با ناهار و صبحانه و حرف زدن با این و ان بیشتر است چگونه است که آنها حقوق ماهانه می گیرند و من وام. دقیقا بعد از فارغ التحصیلی من از کجا باید اقساط پرداخت کنم؟مگر استخدامی وجود دارد؟!!!!!!! در سی و چند سالگی اقساط وام من را پدر و مادرم پرداخت کنند؟!!!!!!!!!
خودتان انصاف داشته باشید خوب است!

تتتت
تتتت

حتما وزارت بهداشت بر اساس رابطه شاگرد بر نمیدارند
اگه پارسال در مصاحبه ندیده بودم کیا دانشجو دکتری شدند الان به شما حق میدادم
نترسید همون طور که با رابطه دکتر شدید چند روز دیگه استادم میشین

پاسخ تتتت
پاسخ تتتت

منصفانه نیست که چون فقط شخص شما از غافله جاموندید تلاش همه بچه هارو نادیده بگیرید و یکطرفه حکم صادر کنید.دانشجو دکترا باید به این بلوغ فکری برسه که فقط خودشو نبینه.پس هر وقت اینگونه فکر کردید لیاقت دکترا رو قطعا دارید.موفق باشید.

رحمان
رحمان

آقای محترم.
مثلا مایی که قبلا پذیرفته شدیم چه رابطه ای داشتیم؟
پسر یه کشاورز ساده چه رابطه ای میتونه داشته باشه؟

دانشجو دکتری تهران
دانشجو دکتری تهران

واقعا متاسفم واسه وزارت علوم!!
مگه کسی که phd وزارت علوم میخونه با کسی که phd وزارت بهداشت میخونه چه فرقی داره؟ بچه های وزارت بهداشت ماهانه ۱و۲۰۰ میگیرن ماهم اینجوری
چرا اینهمه تبعیض واقعا!؟
دانشجو دکتری تخصصی تمام وقت باید کار کنه بعد ماهی ۷۳۰ هزار تومن ماهانه قسط بده؟!! از کجا آخه

وام
وام

وزارت علوم باید یه بازنگری بکنه….این تبیض محضه

mechanic-دکتری ورودی94
mechanic-دکتری ورودی94

از ماست که بر ماست ببین تا حالا یه بارم یکیمون یه نامه به مجلس نوشته که این بی عدالتی رو توضیح بده….چرا نباید مجلس مصوبه ای طرح کنه که دانشجوی پی اچ دی وزازت علوم هم حداقل یه دریافتی بدون بازپرداخت داشته باشه…جوابشون اینه وزارت بهداشت بودجش زیاده..خوب کی گفتع اینقدر بودجه اختصاص داده بشه به وزارت بهداشت له طوری که یه پزشک عمومی و دارو ساز وتازه جذب شده(با مدرک معادل ارشد). .حداقل یک و نیم برابر یه هییت علمی تازه جذب شره ..دریافتی داشته باسه حداقل….این کجاش عدالت پرداخته؟،،؟،،،؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرزاد
فرزاد

خوب به نظر شما برای اعتراض باید چیکار کنیم؟