اعلام جزئیات ثبت‌نام مرحله دوم آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه گیلان

//اعلام جزئیات ثبت‌نام مرحله دوم آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه گیلان

مدرسان شریف

اعلام جزئیات ثبت‌نام مرحله دوم آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه گیلان

اطلاعیه نحوه ارزیابی داوطلبان دوره دکتری تخصصی در مرحله دوم آزمون نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ دانشگاه گیلان منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، متن اطلاعیه منتشره از سوی این دانشگاه به شرح زیر است:

به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۶ می رساند دانشگاه گیلان در نظر دارد در مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶ از بین پذیرفته شدگان واجد شرایط در مرحله آزمون کتبی متمرکز، از طریق بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجو پذیرش نماید.

داوطلبان می بایست درصورت احراز تمامی شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه شماره (۱) و (۲) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶ و پس از مطالعه شرایط و نحوه پذیرش، نسبت به ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک به صورت الکترونیکی اقدام نمایند.

۱- شرایط و نحوه پذیرش

الف) شرایط عمومی:

۱-  دارا بودن صلاحیت عمومی
۲-  نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

ب) شرایط اختصاصی (احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (۱) و (۲) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶ الزامی است)

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) که مورد تاًیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

تبصره (۱): دانشجویان کارشناسی ارشد فعلی دانشگاهها، با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۹۶/۰۶/۳۱ می توانند در آزمون شرکت نمایند.

تبصره(۲): دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند در آزمون شرکت نمایند که مشمول آیین نامه ابلاغی شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۰۵/۲۸ معاون آموزشی وزارت متبوع باشند.

۲- شرکت در آزمون متمرکز (برگزار شده توسط سازمان سنجش) و دارا بودن حدنصاب امتیاز قابل قبول دانشگاه از آن آزمون

۳- شرکت در جلسه ارزیابی سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی

دریافت فایل برنامه زمانی مصاحبه دکتری ۹۶ دانشگاه گیلان

توضیح ۱: اسامی پذیرفته شدگان نهایی با احتساب ۵۰% نمره آزمون متمرکز و ۵۰% نمره ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی (مرحله دوم)، در صورت احراز حدنصاب نمره مرحله دوم آزمون، تایید صلاحیت عمومی و براساس اولویت انتخابی توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

توضیح ۲: حدنصاب نمرات مرحله دوم به تفکیک کد رشته محل، توسط کمیته های تخصصی آزمون تعیین خواهد شد.

توضیح ۳: ارزیابی سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی(مرحله دوم) شامل ۲۰ امتیاز آموزشی،پژوهشی و فناوری و۳۰ امتیاز مصاحبه علمی و سنجش علمی است.

ج) نکات مهم

۱- مقررات وظیفه عمومی برای متقاضیان به شرح بند ک (تذکرات و نکات مهم) دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۶ سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

۲- تحصیل در دوره دکتری تمام وقت است و پذیرفته شدگان ملزم به رعایت قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص ادامه تحصیل می باشند.

۳- بیست و پنج درصد از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل به رزمندگان و ایثارگران، به شرط کسب حدنصاب نمره علمی (در سهمیه رزمندگان حداقل ۸۰% و در سهمیه ایثارگران حداقل ۷۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هریک از مراحل آزمون) اختصاص می یابد. ارائه مدرک از مراجع ذیصلاح، مبنی بر واجد شرایط بودن استفاده از سهمیه الزامی است.

۴- ده درصد ظرفیت اعلام شده مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کد رشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل ۸۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر یک از مراحل آزمون اختصاص می یابد. ارائه اصل حکم کارگزینی برای استفاده از سهمیه الزامی است.

۵-جلسه بررسی ارزیابی آموزشی،پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی برای هر داوطلب صرفا یک بار برگزار می شود و عدم شرکت داوطلبان در تاریخ تعیین شده، به منزله انصراف آنان از ادامه تحصیل در دانشگاه گیلان تلقی می شود.

۶- داوطلبان جهت شرکت در جلسه بررسی سوابق و مصاحبه ضروری است اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویر تمام صفحات آنها، تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶، اصل مدارک کارشناسی(و کاردانی در صورت وجود) و کارشناسی ارشد و تصویر ریزنمرات تحصیلی مربوطه را ارائه نمایند.

تبصره: برای کسب امتیازات مربوط به سوابق آموزشی و پژوهشی، ارائه مستندات از قبیل توصیه نامه علمی از حداقل دو تن از استادان زمان تحصیل، سوابق تدریس، طرحهای پژوهشی انجام شده، مقالات چاپ یا پذیرش شده و نیز شرح مختصری از زمینه تحقیقاتی مورد علاقه با توجه به سوابق پژوهشی، مدرک زبان و … ضروری است.

۷- شاغلان خدمت در سازمان ها و دستگاههای دولتی در صورت قبولی در آزمون، می بایست موافقت کتبی و بدون قید و شرط با ادامه تحصیل را از سازمان متبوع خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

تبصره:شاغلان و متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش باید مجوز مربوطه را از سازمان آموزش و پرورش استان محل خدمت خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

۲- تاریخ و محل مراجعه جهت بررسی سوابق و مصاحبه:

۲-۱- تاریخ بررسی سوابق و مصاحبه داوطلبان طبق زمان بندی اعلام شده توسط سازمان سنجش مطابق فایل پیوست می باشد.

۲-۲- محل مراجعه جهت بررسی سوابق و مصاحبه و نحوه توزیع کارت متعاقباً از طریق سامانه آزمون به نشانی edu.guilan.ac.ir/phd اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک

تمامی داوطلبان بایستی از تاریخ ۹۶/۰۳/۰۳ لغایت ۹۶/۰۳/۰۸ از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی /edu.guilan.ac.ir/phd نسبت به ثبت نام اینترنتی، واریز مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و دویست هزار) ریال به صورت آنلاین بابت حق ثبت نام و ارسال الکترونیکی مدارک مورد نیاز به شرح زیر اقدام نمایند:

برای تکمیل پرونده داوطلبان شرکت در مرحله دوم پذیرش دکتری ۱۱ فقره مدرک مورد نیاز است.

با ورود به بخش داوطلبان می توانید به  پرونده الکترونیکی خود دسترسی یابید. در این بخش پرونده الکترونیکی داوطلب، مدارک مورد نیاز در یک جدول درج گردیده که به ترتیب شامل موارد زیر می شود.

۱- انتخاب رشته و پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام

در این بخش شما به کد رشته محل های معرفی شده از سوی سازمان سنجش دسترسی دارید. کد رشته مورد نظر را انتخاب نموده و ذخیره نمایید.سپس با ورود به سامانه پرداخت آنلاین دانشگاه گیلان نسبت به ثبت مشخصات خود و پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام که مبلغ  ۱۲۰ هزار تومان می باشد اقدام نموده و کد سفارش که یک عدد شش رقمی است و از سامانه پرداخت آنلاین دریافت می کنید، در محل مربوطه درج نموده و فرم را ذخیره کنید. 

اگر  به بیش از یک کد رشته محل معرفی شده باشید، می توانید چند کد رشته را انتخاب نمایید ولی برای هر کد رشته بایستی مبلغ جداگانه واریز شود. برای کد رشته محل هایی که دارای گرایش مشابه هستند و فقط نوع دوره ( روزانه – شبانه – پردیس ) آنها متفاوت است، یک پرداخت انجام شود.

۲- تکمیل مشخصات و ارسال مدارک شناسایی

آن بخش از اطلاعات این فرم که تکمیل نشده را تکمیل نموده و تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه که به صورت فایل JPG  تهیه کرده اید را ارسال نمایید.

۳- سوابق تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد

در این بخش اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود را تکمیل نموده و تصویر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را  ارسال نمایید.

-لازم است داوطلبان درصورت نداشتن اصل مدرک فراغت از تحصیل (با ذکر معدل)برای هر یک از مقاطع تحصیلی، فرم مدرک و معدل را تکمیل و پس از تایید توسط دانشگاه محل تحصیل، ضمن ارسال الکترونیکی، در روز مصاحبه ارائه نمایند.

-داوطلبانی که براساس تعاریف مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، دانشجوی سال آخر محسوب شده و پس از تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند می بایست معدل تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ را نیز در قسمت اول این فرم را به طور دقیق تکمیل نمایند. 

-دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد که حداکثر تا پایان شهریور۹۶ فارغ التحصیل می شوند، لازم است قسمت دوم فرم مذکور را تکمیل و پس از تأیید موسسه آموزش عالی خود، تصویر اسکن شده آن را در بخش مدرک کارشناسی ارشد ضمیمه نمایند.

۴- مقالات ارائه شده در  نشریات معتبر علمی

چنانچه مقالاتی در نشریات معتبر علمی به چاپ رسانده اید، مشخصات مقاله و اصل فایل مقاله را در بخش مربوطه ضمیمه نمایید.

۵- مقالات ارائه شده در  همایش های معتبر علمی داخلی و بین المللی

چنانچه مقالاتی در همایش های معتبر علمی ارائه نموده اید، مشخصات مقاله و اصل فایل مقاله را در بخش مربوطه ضمیمه نمایید.

۶- کتاب 

اگر در تألیف و ترجمه کتاب چاپ شده همکاری داشته اید، مشخصات کتاب را در بخش مربوطه ذخیره نمایید.

۷- اختراع 

اگر اختراع ثبت شده ای در نهادها و سازمان های معتبر داخلی و خارجی داشته اید، مشخصات اختراع را در بخش مربوطه ثبت نموده و تصویر فایل گواهی ثبت اختراع را ضمیمه نمایید.

۸- کسب عنوان یا مقام برتر در جشنواره های علمی معتبر ملی و بین المللی

اگر در جشنواره های علمی معتبر داخلی و خارجی نظیر جشنواره خوارزمی، جشنواره فارابی و… موفق به کسب عنوان یا مقام برتر شده اید، مشخصات آن را ثبت نموده و تصویر فایل گواهی آن را ارسال نمایید.

۹- پایان نامه کارشناسی ارشد

مشخصات مربوط به پایان نامه کارشاسی ارشد خود را ثبت نموده و فایل تصویر صورتجلسه دفاع را ضمیمه نمایید.

۱۰- کسب عنوان در المپیادهای علمی

اگر در المپیادهای علمی دانشجویی موفق به کسب مقام برتر شده اید، مشخصات آن را ثبت نموده و فایل تصویر گواهی آن را ضمیمه نمایید.

۱۱- مدرک زبان انگلیسی

اگر در یکی از آزمون های استاندارد زبان انگلیسی شرکت نموده اید و نمره حدنصاب را کسب کرده اید، مشخصات آن را به همراه تصویر کارنامه ارسال نمایید.

 

تذکر مهم:

۱- موارد ۱ تا ۳ الزامی است  و موارد ۴ تا ۱۱ در صورتی که داوطلبان دارای مدرک می باشند، نسبت به ثبت اطلاعات اقدام نمایند. به رکوردهایی که مشخصات ناقص داشته یا فاقد  مدرک مورد نیاز باشد، رسیدگی نخواهد شد.

۲- اگر به دلایلی داوطلبی هر یک از موارد خواسته شده ۱۱ گانه فوق را به صورت الکترونیکی و از طریق این سامانه نتوانست ارسال نماید، لازم است تصاویر و مشخصات آن را در قالب فایل دیجیتال ذخیره شده بر CD  تهیه نموده و زمان مصاحبه تحویل کارشناس گروه نماید.

۳- اصل مدارکی که از طریق این سامانه ارسال شده و اطلاعات آن ثبت شده است، بایستی در زمان مصاحبه همراه داوطلب بوده و تحویل گروه مصاحبه کننده نماید.

۱۳۹۶-۳-۲۸ ۱۰:۱۴:۵۶ +۰۴:۳۰۷ خرداد, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۴۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
خسته
خسته

دوستان فرم شماره یک دانشگاه گیلان کجاست؟

لولیان
لولیان

سلام کسی اطلاع داره رشته شیلات مصاحبه ش تغییر کرده یا همون ۲۲ خرداد هست ؟ ممنون میشم بگید اگه اطلاعی دارین

به لولیان
به لولیان

سلام. تغییر نکرده.

نسرین
نسرین

با سلام. خواستم بپرسم تاریخ مصاحبه مدیریت ورزشی دانشگاه گیلان که ۱۷ ام خرداد بو دبه تاریخ دیگه ای موکول نشده؟ با شماره های که در سایت دانشگاه گیلان گذاشتن تماس میگرم اما جوابم و نمیدن. لطفا اگه میدونید بگید. با تشکر

مریم
مریم

در پروفایلتون ، قسمت اعلانات باید تاریخ های مصاحبه و تغییرات زده باشه… مثل اینکه رشته زیست در تیر ماه و نساجی در اواخر خرداد شده و از بقیه رشته ها نامی برده نشده…پس احتمالا برای شما همان تاریخی که سنجش اعلام کرده مصاحبه ست…

خسته
خسته

اگه عوض شده بود حتما یا زنگ می زدن و یا تو سایت اصلاعیه میزدن تو قسمت داوطلبان واسه رشته ما اینجوری بود موفق باشید.

آموزش محور
آموزش محور

سلام . برای گیلان هم باید مدارک رو پست پیشتاز کنیم ؟

مریم
مریم

نه اینجا پست نیاز نیست، موقع مصاحبه از شما همون مدارکی که آپلود کردین رو میخوان، پس قبل از مصاحبه همه چیز اعم از کپی کارت ملی، شناسنامه، کپی مدارک ارشد، لیسانس، ریزنمرات… را کپی بگیرید. تا الانش که اینطور بود…انشا… موفق باشید

دانشجو
دانشجو

سلام
وااای من الان این اطلاعیه رو دیدم. چرا اینقدر سر درگمیه داستانش. الان نهم هست. منم امیدم فقط گیلااان. واای بدبخت شدم. اگر اینو ثبت نام نکرده باشیم نمیتونیم برییییییمممم. تمدییید نمیکنن. این سایتش که بالا نمیاد اصن. توروخدا راهنماییم کنین. مگه اینجوری نبود که از طریق سازمان سنجش بریم. اخه این دیگه چه صیغه ای بود. چرا اینقدر زووود :-(((

م
م

زنگ بزنید تحصیلات تکمیلی و بپرسید برای تمدید… ۰۱۳۳۳۶۹۰۴۸۹

sh
sh

بچه هااااا یه سواااال…دانشگاه امیرکبیر اطلاعاتمو ثبت کردم اما الان نمیتونم دوباره ببینم….کسی هست همین مشکل و داشته باشه؟ میگم شاید ثبت نام قطعی نشده که نشون نمیده

مریم
مریم

بله وقتی ثبت نام قطعی شده دیگه نشون نمیده، برای منم همینطوره ولی من اول pdf اطلاعاتمو گرفته بودم. مدارک هم باید پست پیشتاز کنید به دانشکده مربوطه..یادتون نره …موفق باشی

sh
sh

من پرینت نگرفتم! آره مدارک و دستی بردم دادم. دستت درد نکنه. ایشالا که شما هم موفق باشی 🙂

sh
sh

دوستان از دانشگاه شاهد خبر دارین؟ ثبت نام الکترونیکی نداره؟؟

علی
علی

دوستان یعنی داشنگاه گیلان تمدید میکنه؟ هرکاری میکنم ثبت نمیشه اطلاعات

اطلاعیه
اطلاعیه

سلام.دانشگاه گیلان به من تماس گرفت.زمان مصاحبه را به بعد از ماه رمضان تغییر دادند.

خسته
خسته

شما چه رشته ای هستید؟

احسان
احسان

یعنی با هر کس تماس میگیرن؟ یا شما دانشجوشون بودین؟

م
م

با منم تماس گرفتن ۲۹ خرداد شده…

علوم
علوم

سلام دانشگاه گیلان امروز اخرین مهلت ثبت نام است؟

خسته
خسته

آره و به اطلاع عزیزان زیست دریا برسونم که زمان مصاحبه از ۱۰ خرداد به ۱۱تیر یعنی بعد ماه رمضون موکول شده. موفق باشید

منا
منا

سلام بچه ها من شبانه تهران دعوت شدم اون سی و سه هزار تومن رو چطوری و به چه حسابی واریز کنم مگر قرار نشده ستجش از هفتم به بعد این امکانو فراهم کنه؟

مضطرب
مضطرب

با سلام
تو بخشی که کارنامه نتایج انتخاب رشته هست، دوباره برید فرم تایید صلاحیت اونجاست.
یعنی دوباره با وارد کردن مشخصاتتون تو گرفتن کارنامه انتخاب رشته، فرم قابل رویت است.

منا
منا

ممنون

math
math

سلام دوستان. من هرچی میخوام عکسم رو توی ثبت نام اینترنتی دانشگاه امیرکبیر اپلود کنم نمیشه کسی ثبت نام نکرده؟؟؟؟؟؟

م
م

باید حجم و رزولوشن عکس پروفایلتون منطبق با اطلاعات مندرج در قسمت عکس پرسنلی باشه، فکر میکنم حجم ۱۰۰ کیلوبایت و ابعادش هم اونجا ذکر کرده که چند پیکسل باشه… ثبت نام من در امیرکبیر بدون هیچ مشکلی تمام شد ..امیدوارم با اعمال این تغییرات برطرف شه

math
math

مرسی دوست عزیز. تو قسمت ریسایز رفتم طبق اونچه اعلام شده بود بازسازی کردم حل شد . تشکر

احمد
احمد

سلام در مورد دانشگاه تبریز به خود سایت دانشکده‌ها رو نگاه کنید دانشکده ها شرایط رو نوشتن

مضطرب
مضطرب

دوستان بنظر شما با رتبه تکرقمی ومقاله میشه به قبولی همدان امیدوار بود؟؟
ممنون میشم اعلام نظر بفرمایید

Saeed
Saeed

رشتتون؟ بستگی به رشته داره ولی به احتمال زیاد بله

سجاد
سجاد

دوستان برای دانشگاه تهران تا چندم میشه ثبت نام کرد؟

مضطرب
مضطرب

با سلام
هنوز اعلام نشده

زهرا-مخابرات
زهرا-مخابرات

سلام، چمران اهواز قبل مصاحبه خوابگاه میده؟

مهناز
مهناز

سلام
دوستان لطف جواب بدین
من برای مصاحبه دانشگاه چمران اهواز قبول شدم
نمیدونم باید چیکار کنم
کجا باید ثبت نام کنم
فرم صلاحیت دیگه چیه
آخه این چه سردرگمیه راه انداختن

اقتصاد
اقتصاد

سلام مهناز خانم منم چمران دعوت ب مصاحبه شدم. فکر کنم ثبت نام اینترنتی نداره باید مدارک و فیش پرداختی و فرم شماره یک رو روز مصاحبه ببریم با خودمون. فرم صلاحیت هم از امروز عصر در سایت سنجش قرار میگیره

مهناز
مهناز

مرسی عزیزم
فرم شماره یک کجا بود دیگه؟

کنکور اقتصاد ۹۶
کنکور اقتصاد ۹۶

وای تو رو خدا جواب بدین. فرم صلاحیت کجاست ؟چرا تو سازنان سنجش نیست

سارا
سارا

چطور باید وارد سیستم ثبتنام گیلان بشیم توروخدا بگید نام کاربری گذر وازه چیه

فردین
فردین

طوری قسم دادید که دلم سوخت؛ اینم لینکش؛ ثبت نامش خیلی راحته
http://edu.guilan.ac.ir/phd/users.php

مهناز
مهناز

شماره داوطلبی نام کاربری شماست و رمز عبور کد ملی رو وارد کنید

elahe
elahe

از تبریز و همدان کسی خبر نداره، لطفا کامنت بزارید.

مضطرب
مضطرب

با سلام
همدان هنوز اطلاعیه مبنی بر پرداخت هزینه ثبت نام منتشر نکرده
درمورد تبریز متاسفانه بی اطلاع هستم

سهراب
سهراب

خوب