درخواست ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری برای اصلاح روند برگزاری آزمون EPT

//درخواست ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری برای اصلاح روند برگزاری آزمون EPT

مدرسان شریف

درخواست ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری برای اصلاح روند برگزاری آزمون EPT

۳۰۰۰ دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به سرپرست دانشگاه آزاد، خواستار اصلاح بخشنامه سال ۹۵ این دانشگاه درباره حداقل نمره در آزمون EPT شدند.

به داوطلبان عزیز شدیدا توصیه میکنیم جهت اطلاع از اخرین اخبار کنکور دکتری آزاد و آزمون های زبان انگلیسی به عضویت کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست درآیند… کلیک کنید…

به گزارش خبرگزاری دانشجو، ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به سرپرست دانشگاه آزاد، خواستار اصلاح بخشنامه سال ۹۵ این دانشگاه درباره حداقل نمره در آزمون EPT شدند.

در این نامه خطاب به نوریان آمده است:

دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی، برخلاف رویه سالهای قبل، اخیرا مستند به بخشنامه شماره ۳۰/۳۴۳۲۵ مورخ ۹۵/۵/۲۰ می بایست جهت شرکت در آزمون جامع حداقل نمره ۴۰۰ از آزمون EPT و برای دفاع از رساله حداقل نمره  ۵۰۰ را کسب کنند. این روند موجب شده است تا تعداد کثیری از دانشجویان دکتری علیرغم شرکت درکلاس های زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات موفق به کسب میانگین نمره مشروط و قطعی زبان نشوند و از شرکت در آزمون  جامع و دفاع از رساله باز مانند.

 در هر آزمون بیش از ۱۰,۰۰۰ نفر در سراسر کشور شرکت می نمایند. اما صرفا ۱۰% موفق به کسب نمره قطعی (۵۰۰) شده و این وضعیت هزینه های معنوی و مادی سنگینی را برای دانشجویان رقم زده، به نحوی که مطابق یک آمار حداقلی از جمعیت معترضین که در قالب کمپین اصلاح آزمونEPT جلوه گر شده قریب به ۳۰۰۰ دانشجو که غالباً متاهل و شاغل بوده و با خانواده قریب به ۵۰۰۰ نفر را  شامل می گردند به لحاظ تبعات روحی درگیر این مسأله شده اند. زیرا هر یک از دانشجویان بطور متوسط از ۵ تا ۱۸ نوبت در این آزمون شرکت نموده اند و از کسب نمره و اتمام دوره باز مانده اند.

همچنین هزینه های مادی آن شامل پرداخت شهریه سنوات، منضم به هزینه های آزمون ماهانه (۷۰,۰۰۰ تومان)، با بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت کننده، شائبه سوء استفاده مالی دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان با سهمیه عادی را در اذهان عمومی تداعی نموده است. این مسأله زمانی بیشتر قوت می یابد که طبق بخشنامه صدرالذکر دانشگاه آزاد اسلامی صرفا آزمون EPT را با نمره ۵۰۰ برای دفاع پذیرش می‌نماید و سایر آزمون‌های استاندارد مورد قبول دانشگاه‌های دولتی نظیر MSRT با میانگین بالاتری مورد پذیرش است. مضاف به این که اخیرا نیز طی بخشنامه ای نمره قطعی و مشروط ایثارگران که در گذشته به ترتیب ۳۵۰ و ۴۰۰ بوده تقلیل یافته است، اما دانشجویان با سهمیه عادی که تعدادشان به مراتب بیشتر  است، مشمول این تقلیل نسبی نمی گردند. لذا تصدیق می فرمایید که این وضعیت به لحاظ بار روانی، شایسته نام دانشگاه که مزین به عبارت (اسلامی) است نمی باشد.

بنابراین دانشجویان دکتری اعتراض خود به این مصوبه را در قالب کمپین معترضین (قریب به ۳۰۰۰ عضو) در فضای مجازی شکل داده اند و به جهت عدم توجه مسئولین مورد مذاکره، درصدد تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان مرکزی دانشگاه مصاحبه با رسانه های خبری و صدا و سیما به منظور رفع تالمات مادی و معنوی از طریق گره گشایی موضوع توسط مقامات عالی نظام اسلامی بوده اند لیکن جهت حفظ شأن دانشگاه آزاد اسلامی در اذهان عمومی با احترام به نظراساتید تاکنون انجام نشده و موضوع به استحضار حضرتعالی بعنوان تصمیم گیر اصلی دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است.

بنا به مراتب فوق از آنجایی که وضعیت بوجود آمده صرفاً منتسب به دانشجویان نمی باشد و متاثر از وسعت جذب دوره دکتری آن دانشگاه بوده و نظر به اینکه رعایت استاندارد گذراندن واحدهای تخصصی مورد تاکید اساتید آن دانشگاه محترم است .جهت حفظ حقوق مادی و معنوی دانشجویان که با تحمل هزینه های متعدد وارد دوره شده اند ونیز برخورد بدون تبعیض با دانشجویان خواهشمند است مقرر فرمایید تا موارد ذیل با صلاحدید آن مقام محترم به اطلاع واحدهای دانشگاهی رسانده شود:

۱- شرکت در آزمون جامع منوط به ارائه گواهیEPT نباشد.

۲- دانشجویان سهمیه عادی با ارائه گواهی نمره ۴۰۰ امکان دفاع از رساله را داشته باشند.

 

۱۳۹۷-۱-۱۹ ۱۲:۴۵:۱۴ +۰۴:۳۰۱۰ خرداد, ۱۳۹۶|آزمون های زبان|۷۱ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
محسن
محسن

سلام . ی سوال داشتم میخوام واسه مصاحبه دکترا مدرک زبان ept رو بگیرم انشالله ،ایا همین مدرک زبان برای امتحان جامع و دفاع کافی است و لزومی به دوباره شرکت کردن برای موارد فوق ندارد؟ لطفا دوستان یا مدیریت سایت پاسخ بدهند مچکرم

علی
علی

با سلام. دوستان کسی کلید آزمون 29 تیرماه 97 رو داره.

رضا
رضا

کسی میدونه مدرک ept رو برامون می فرستن یا اینکه فقط همون کارنامه تو سایت هستش؟

جمشید
جمشید

خواهشا فکری به حال آزمون جامع ما بکنید .که منوط به نمره زبان نباشد.به خدا من تا الان ۵ تا از دوستام انصراف دادن.

آنیسا
آنیسا

نمره مشروط برای آزمون جامع ایثارگران چه نمره ایی است؟؟؟؟

آنیسا
آنیسا

سلام دوستان من سهمیه ایثارگران دارم و یکبار eptبدون هیچ مطالعه ایی شرکت کردم و ۳۰۰شدم آیا قبول مشروط هستم یا باید باز هم آزمون شرکت کنم؟

آرزو
آرزو

سلام. براساس اخبرین مصوبه ، نمره قبولی قطعی برای ایثارگران ۴۰ و سهمیه عادی ۵۰ تعیین شده است

علی
علی

سلام منظور از ۵۰۰ همون ۵۰ هست؟

صالح
صالح

آزمون خیلی راحتیه من تعجب میکنم چرا دوستان همچین تقاضایی دارند من بهمن ۴۸ شدم و اسفند تونستم ۵۲ بشم.نه کلاس رفتم نه جزوه خوبی داشتم کتاب ۵۰۴ خوندم با جزوه های گرامر که توی اینترنت هست.به جای این کمپین ها یکم درس بخونید قبول میشید.

داریوش
داریوش

اتفاقا من موافقم چون به قول شما خیلی راحته و نباید راحت باشه که شما بدون مطالعه کافی شدید 52 و مطمنا شما زبان انگلیسی بصورت تخصصی بلد نیستید

حنا
حنا

تورو خدا حداقل ۳۵تا۴۰ رو مشروط اعلام کنید

تیام
تیام

ای کاش کلاس زبان تخصصی برای هر رشته در طول دو ترم برگزار میشد تا حداقل دانشجویان دکتری نسبت به رشته تحصیلیشان زبان تخصصی آموزش میدیدند .
این امتحان هیچ تاثیری در ارتقا سطح سواد دانشجویان ندارد و تنها جیب آموزشگاهها پر میشود .رجوع کنید به مبحث گرامرها و ببینید که چطور با قلق خاص میتوان جواب درست داد بدون آنکه حتی معنی جمله را بدانیم آیا این آزمون صحیحی است ؟

محمد
محمد

باسلام
درآزمون ept بهمن ۹۶شرکت کردم
جزء سهمیه رزمندگان بودم نمره ام درسایت اعلام نشده سئوالم این است که باید از نهادهای ذیربط استعلام کنند بعد جواب بدهند یا مشکلی دیگر وجود دارد ؟ برای پیگیری کارم با چه شماره ای باید تماس بگیرم
لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

محمد
محمد

با سلام
بنده در آزمون بهمن۹۶ زبانEPT شرکت کرده ام
رزمندبوده کارنامه ام چیزی نشان نمیده سئوال من این است که نمره ما پس از تائید از نهادهای ذیربط نمره آزمون قابل رویت خواهد بود یا مشکل دیگری است چون شماره پرونده صحیح بوده وبا آنچه که تلفن گویا اعلام کرده مطابقت دارد همینطور شماره شناسنامه وکارت ملی هم صحیح است
با تشکر

عباس
عباس

به نظرم با چنین پیشنهادی مشکل بسیاری حل می شود: بسمه تعالی جناب آقای دکتر فرهاد رهبر رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی سلام علیکم؛ همانطور که مستحضر هستید دانشجویان برای شرکت در آزمون جامع دکتری، به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند که توانمندی‌های دانشجویان را در این زبان تأیید کند. کلیه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته ها و گرایش ها، زبان خارجی مورد تایید خود را قبولی و اخذ حد نصاب۵۰ از ۱۰۰ در آزمون انگلیسی EPT ذکر کرده اند. این درحالی است در آیین های ارسالی آن دانشگاه، منظور از زبان های خارجی؛ ترجیحاً زبان انگلیسی… ادامه نظر»

یعقوبی
یعقوبی

من دکتری زبانم زبان رشته گرچه سخت ولی دوس داشتنییه. به نظرم آزمون زبان برا سایر رشته ها کار عبثیه چون واژگان ۱۱۰۰ و اون گرامرها هیچ کاربردی برا دانشجویان سایر رشته ها نداره. و اگه واقعا هدف سیستم اموزشی تقویت زبان انگلیسی دانشجویان هست باید سبک کارو عوض کنن و از اول ابتدایی زبانو درج کنن نه که از سطح راهنمایی زبانو فقط,هفته سه ساعت وارددسیستم اموزشی کنن و همه رو از زبان زده و بیزار کنن.هدف این ازمونم فقط درامدزایی و افزایش استرسه برا دانشجوهامون نه بالابردن سطح زبان دانشجوهای دکترامون.

فریبرز
فریبرز

به آقای یعقوبی
دَمِت گرم! راست گفتی! شرط زبان انگلیسی برا شرکت در آزمون جامع و دفاع از رسالۀ دکتری باید حذف بشه.

آخه چه اشکالی داره که حذف بشه یا حداقل موقع دفاع ارایه بشه
آخه چه اشکالی داره که حذف بشه یا حداقل موقع دفاع ارایه بشه

لطفابه اعتراضات ادامه دهید تا تجدید نظر بشه و ارایه گواهی زبان موقع دفاع الزامی بشه

منصور
منصور

سلام،با نمرات ۳۵مشروط و۴۰ قبول برای امتحان جامع و دفاع موافق هستم،اما چند نکته:در مقطع دکتری که مقطع تخصصی وماهر شدن در رشته‌ی تحصیلی میباشد شایسته نیست آن را با زبان گره بزنند مگر قرار ه در زبان انگلیسی هم متخصص شویم اگر اینجوری باشد دیگر نیازی به گرفتن دانشجو در مقطع دکتری زبان نیست چون بقیه دانشجو یان آن تخصص را میگیرند،،به اندازه مورد نیاز زبان را بصورت واحد درسی خوانده ایم،نیازی به آزمون زبان نیست ،بهترین راه ان است که زبان از آزمون بصورت درسی که باید جزو امتحان جامع باشد،باشد بهتر است،در مقطع دکتری تخصص مهم است،مهم… ادامه نظر»

ساعت مصاحبه
ساعت مصاحبه

اونایی که اومدن گفتن ما خوب امتحان دادیمو فلان حتما آزمونهای جدید رو ندادن . زمین تا اسمون فرق کرده من دو سال پیش برای ازمون جامع فقط ۵۰۴ رو خوندم اونم فقط کلماتش بدون گرامر اما همون بار اول ۴۰۰ شدم اما الان کاملا فرق کرده ازمونش خیلی سنگین تر شده حالا که به دفاع رسیدم میبیم چقدر عوض شده ازمونش البته اشتباه کردم که عقب انداختم اما سازمان دیده که همه ۵۰۴ میخونن دیگه از اون نمیده به علاوه گرامرش هم سنگین شده یه نگاه به سوالات آذر ۹۶ بندازین مقایسش کنید با آذر ۹۵ و سطحش رو… ادامه نظر»

فاطمه
فاطمه

واقعا سوالات 96خیلی سخت تر شده بود.95خیلی لغات اسون تر بود.انشاالله 97 سوالات سخت نباشه

رضا
رضا

دوست عزیز اسفند 96 که خیلی آسون بود

علی سالاری
علی سالاری

سلام خوبی . ی سوال داشتم اعتبار زبان ept که دو سال هست . تا امتحان جامع این اعتبار را داره یا برای دفاع از رساله هم باید اعتبار داشته باشه . یا دیگه نیازی به ept نیست

مظاهر
مظاهر

سلام عدالت برأی همه باید رعایت بشه و نمره دفاع ۴٠٠

ساعت مصاحبه
ساعت مصاحبه

چرا باید اینقد اختلاف باشه برای کسب نمره
خانواده های ایثارگر و رزمنده محترم هستن درسته اما ما همه ادمیم هوش و سواد و مشغله زندگی و کار در همه هست و نباید تا این حد اختلاف باشه درست نیست نمره ۵۰۰ زیاده حداقل این اختلاف رو بزارین ۴۵۰ اگر اون هست ۳۵۰

... سارا
... سارا

دوستان لطفا همه با هم کمک کنید تا آزمون جامع منوط به مدرک زبان نباشه

ناصحی
ناصحی

دوستان عزیز دکتری دانشگاه آزاد هر جا که جایی برای اظهار نظر باشه اعتراضتون رو به نحوه برگزاری آزمون EPT اعلام کنید

Omid
Omid

سلام…اونایی که دارند نظر میدن از دانشجویان سراسری..اگه دانشجویان دکتری زبانشون خوب بود میرفتن تو سراسری دیگه لطفا شما برای دانشجویان آزاد نظر و تعئین تکلیف نکنید ماها به حد کافی درگیر مسایل مالی هستیم.و مجبوریم شب و روز کار کنیم و وقت کافی نداریم بریم کلاس زبان .ی کمی منطقی باشیم…

Sanazs
Sanazs

سلام. حداقل برای ept تا موقع دفاع زمان بدن. خدا خیرشون بده، حداقل تنها کمکی که به جوونا می تونن بکنن رو انجام بدن. با تشکر

محمد
محمد

هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اعتراضات به آزمون EPT را وارد ندانست او درباره نتایج بررسی اعتراضات به آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «آزمون زبان EPT تنها آزمون زبانی نیست که داوطلبان مجبور باشند، فقط در آن شرکت کنند. براساس بخشنامه‌ای که اعلام شده است، دانشجویان دوره دکتری می‌توانند در آزمون‌هایی از قبیل تافل، ام‌اس‌آرتی، آیلتس و سایر آزمون‌ها شرکت و مدرک آن را به دانشگاه ارائه دهند و این مدارک هم مورد تایید دانشگاه آزاد اسلامی است. آزمون زبان EPT یکی از آزمون‌های استاندارد زبان است که سنجش و پذیرش در این آزمون، نه اینکه ساده باشد،… ادامه نظر»

علی
علی

سلام دوستان منم دانشجوی دکتری هستم هر آنچه که شما مشکل دارید شاید من بیشترشو دارم از لحاظ درسی و.. ولی انصافا وقتی به اساتید دانشگاهی دقت میکنم که ۲ کلمه زبان انگلیسی سواد ندارن واقعا تاسف می خورم که چرا؟؟؟؟؟ چرا ما هم بی سواد بار بیاییم مث برخی از اساتید دانشگاهی؟ تا کی بهمون بگن دانشجوی دانشگاه آزاد که کیلویی نمره میگیره؟؟؟ کافیه ۶ ماه کلاس زبان برید والا خوب میشه زبانتون. من کسی بودم که زبانم افتضاح بود اصلا بلد نبودم. از دوران دبیرستان هم بلد نبودم. ولی ۶ ماه فشرده وقت گذاشتم تا الان هم ۲… ادامه نظر»

مهدوی
مهدوی

سلام
شنیدم که ۳۵ مشروط و ۴۰ برأی دفاع ، تأیید شده و بزودی أبلاغ میشه
دوستان شما نشنیدید؟

دانشجوی دکترا روان شناسی
دانشجوی دکترا روان شناسی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تقاضای دانشجویان مبنی بر تغییر نمره قبولی در آزمون EPT در دستور کار هفته آینده هیات رئیسه دانشگاه قرار گرفته و هر تصمیمی که اعضای هیات رئیسه در این زمینه بگیرند ما نیز اجرا می‌کنیم.

اكبري
اكبري

با سلام و احترام
در تمام مقاطع تحصیلی دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکترا ،وواحدهای درسی زبان را گذرانده ایم و سپس در مصاحبه دکترا هم از عهده زبان برآمده ایم و از نقطه نظر زبان ، قوی هستیم و اصلا احتیاج به آزمون ای پی تی نیست و از نظر روانی و مادی دردسرساز هست لذا با نمره چهارصد کاملا موافقم از هیئت رئیسه خواهشمندم تا مساعدت نمایند.

با تشکر

دکتر
دکتر

من فک میکنم بجای EPT باید شرط فارغ تحصیل شدن در دکتری برای همه دانشجویان چه دولتی و یا آزاد داشتن مدرک آیلتس حداقل هفت باشد.

محمد
محمد

با سلام
دوستان عزیز درخواست کننده، اگرچه مشکلات همه شما بزرگاران قابل درک است و چه بسا شائبه سود مالی آزمون ept صحیح باشد. اما توجه داشته باشیم که با این درخواست ارزش مدرک دکتری آزاد پایین می آید و در انتها همه متضرر خواهیم شد.
من خودم بار اولی که آزمون دادم بدون مطالعه نمره مشروط گرفتم، منتها تصمیم گرفته ام که چندماهی فرصت بذارم و زبانم را تقویت کنم. مدرک دکترا گرفتن بدون تسلط در زبان چندان ارزشی ندارد.

دکتر96
دکتر96

دوستان نمرم در ept شده ۷۸۰ .
برای ارائه در آزمون مصاحبه ، پرینت همین کارنامه از سایت کافی هست یا باید از جایی گواهی بگیریم ؟

نرم افزار
نرم افزار

منم همین سوال رو دارم. برای این آزمون مدرک هم صادر میشه یا همون کارنامه کفایت میکنه?

رضا
رضا

بله کافیه

دانشجو دكترا
دانشجو دكترا

با سلام
دوستان دانشجوی دکترا دانشگاه آزاد بجای اعتراض وقت بیشتری جهت تقویت زبان خودشان قرار دهند چون زیبنده دانشجوی دکترا نیست که حداقل نمره ۵۰ از راحترین آزمون زبان (ept) نتوانند کسب کنند. ضمنا خودم دانشجوی دکترای رشته مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد در ترم دوم هستم و با صرف ۲ ماه مطالعه بار اول نمره ۵۴ اخذ نمودم.

مهدی
مهدی

سلام /چه مرجعی را مراجعه نمودید

بنده خدا
بنده خدا

برخی از شما نظر دهندگان فوق العاده اید!
یکی میگه نمره آزمون زبان رو کم کنن، یکی دیگه میگه آزمون جامع رو بردارن…
ای خدا دانشجوهای دکترا را نیز بنگر!!

. . .
. . .

سلام
آزمون eptمگه ۱۰۰ تا سوال نیست؟
پرا نوشته امتیاز ۴۰۰ و ۵۰۰؟

عرفان
عرفان

سلام به همه دوستان

من از امروز صبح نتونستم سایت آزمون ept را باز کنم
شما چه طور؟
لطفا دوستان جواب بدند

عرفان
عرفان

سلام به همه دوستان

من از امروز صبح نتونستم سایت آزمون ept را باز کنم
شما چه طور؟
لطفا دوستان جواب بدند

ept
ept

بجای کمپین و از این داستانها برید بیشتر مطالعه کنید من هم بار چهارم قبول شدم و خوشحالم که مجبور شدم رفتم زبان انگلیسی م رو تقویت کردم ..برید ۵۰۴ رو بخونید + گرامر تافل و بررسی آزمون های دوره گذشته

آموزش زبان
آموزش زبان

با سلام. واقعا نوشتن چنین نامه هایی زشته ود ر خور به اصطلاح دانشجوی دکتری نیست. برید وقت بزارید و زبانتون رو قوی کنید.

دکتری ept
دکتری ept

حالا که ما قبول شدیم ….برید بیشتر مطالعه کنید .

پارمیدا
پارمیدا

آفرین به این کمپین ،من هم به عنوان دانشجوی دکتری موافق مفاد آن هستم، لطفا دانشجویان دولتی اظهار نظر نفرمایند چون این قضیه مربوط به دانشگاه آزاده

مریم
مریم

من دانشجوی دکترا دانشگاه آزادم نمره ای پی تی ۵۶ هم آوردم .چهار ماه خوندم و تست زدم.و موافق کم شدن نمره زبان نیستم.عیبه ، منزلت دکتری دانشگاه آزاد رو پایین نیارین

شکیلا
شکیلا

سلام دوستان به جای اعتراض به آزمون ept بگویید امتحان جامع برداشته بشه این واقعا توحین به دانشجوی دکتراست که دوباره آزمون و دوباره مصاحبه بده مگر ما گنکور ندادیم بای هزینه اضافی هم بدیم به نظر من امتحان جامع بای برداشته بشه

رضا
رضا

احسنتم

مهران
مهران

آزمون جامع “توهین” به دانشجو نیست، تأیید توانایی ها معلومات اوست.

محمد
محمد

چه درخواست نابه جایی….یعنی چی امتحان جامع زبان نخواد!!!!!درآینده هم کمپین حذف رساله و بعدم حذف واحد تشکیل می شه!!!!این خبر رو دنیا ببینه واقعا زیرسوال خواهیم بود!!!۳۰۰۰نفر!!!

سهیلا
سهیلا

ازمون eptنسبت به بقیه ازمون ها ساده تر است .این نامه برای دانشجویان دکترا واقعا زشت است .با یکم تقویت زبان میتوان نمره اورد .

ساعت مصاحبه
ساعت مصاحبه

اونایی که اومدن جبهه گرفتن که دانشجوی دکتری باید زبان بلد باشه میخوام ازشون سوال کنم شما که میگین ما دو ماه زبان خوندیم قبول شدیم واقعا فکر میکنید زبان اینه؟ الان شما با این سطح یعنی دانشجوی دکتری شدین بقیه نشدن؟ شمایی که رفتی ۵۰۴ رو خوندی و گرامر ورق زدی تا ازمونتو بگذرونی در حد همون ازمون فقط زبانت قوی شده اگر چند ماه دیگه ازت سوال کنن یادتون نیست زبان انگلیسی یه ملیته یه فرهنگه یه زبان دیگس شما اگر بخوای واقعا به عنوان دانشجوی دکتریی حساب بشی که زبان بلده باید از کودکی زبان رفتیه باشین… ادامه نظر»

سبز
سبز

سلام
واقعا جای تعجب داره!!! این چه درخواستیه ؟!!
دانشجوی دکترایی که نتونه حداقل نمره زبان رو کسب کنه ، به فرض گرفتن مدرک هم کارامد نخواهد بود. متاسفانه به همین دلایل روز به روز شاهد این هستیم که سطح علمی فارغ التحصیلان کاهش یافته و تحصیلات تکمیلی هم جایگاه خودش رو نداره.
با این وضعیتی که شاهد هستیم لابد چند وقت دیگه درخواست میدن بدون گذراندن دروس و امتحان و … همینطوری به ما مدرک بدید !

دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی
دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی

سلام دوستان
البته منظور دانشجویان معترض عدالت هست تمام دانشگاههای دولتی برای مثال نمره ۴۳۰ تولیمو را به عنوان نمره قابل قبول می پذیرند اما دانشگاه آزاد برای مدرک زبان تولیمو نمره ۵۶۰ را می پذیرد. بحث فقط تبعیض هست.اگر حداقل نمره برای ایثارگران در آزمون ای پی تی ۳۵۰ هست برای غیر ایثارگر ۴۵۰ باشد. نه بیشتر.

eliii
eliii

برای دانشگاه آزاد تولیمو نیاز نیست و همون ای پی تی رو بدن کافیه. از طرفی من هردوی این آزمون ها رو دادم و واقعا درجه ی سختی تولیمو خیلی بیشتر از ای پی تی هست. ای پی تی در حد همون زبانی هست که توی دوران مدرسه خوندیم و اگر کسی چندتا قواعد ساده ی زبان و تعدادی لغات ساده رو بلد نیست اصولا نباید به مدرک دکتری فکر کنه. پیشنهاد من برای موفقیت در ای پی تی برای همه ی دوستان اینه که ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو بخونن و همچنین قسمت گرامر جزوه ی همین سایت که رایگان… ادامه نظر»

اسد الله خان
اسد الله خان

باعث تاسف است نوشتن این نامه!!!!
اصلا قابل قبول نیست که دانشجوی دکتری ۵ تا ۱۸ مرتبه در آزمون شرکت کنند و در آزمون زبان قبول نشوند!
استدلالها هم اصلا قابل قبول نیست!
تالمات ، شاغل !!

B.j
B.j

سلام.بله دقیقا.این اعتراضات بیشتر از جانب رشته هایی در رابطه با دانشجویان زبان عربی هست.چون سر جلسه آزمون زبان اظهار داشتن که خواندن زبان براشون بسیار مشکله چون در دانشگاه پیوسته با متون عربی سر و کار دارند.که این هم با شرکت در کلاسهای زبان انگلیسی رفه میشه.

علي
علي

سلام. این دیگه واقعا آخرشه. چطور امکان داره دانشجوی دوره دکتری نتونه نمره ۵۰ رو توی آزمون EPT که میشه گفت ساده ترین آزمون زبان داخل ایرانه کسب کنه؟! متاسفانه توقعات دانشجوهای دانشگاه آزاد خیلی زیاده و همش انتظار دارن سطح علمی این دانشگاه پایین تر از این بیاد و راحت بتونن مدرک دکترای خودشون رو هم بگیرن. من با اینکه دانشجوی دکتری نیستم برای اولین بار در آزمون EPT شرکت کردم و با کمترین میزان مطالعه ۶۳۰ شدم. بنظرم کسی که دکتری میخونه باید قدری همت کنه و با یک برنامه ریزی کوتاه مدت میتونه به حد نصاب نمره… ادامه نظر»

مریم
مریم

من هم موافقم دانشجوی دکتری باید زبانش خوب باشه به نظر من کسی که توانایی اخذ نمره ۵۰ رو از این آزمون نداره شایسته مدرک دکتری نیست

داریوش
داریوش

اگر قرار به این باشه که کسی که دکتری داره حتما باید زبان انگلیسیش قوی باشه خیلی از دروس هم هست که در برخی از رشته ها باید فارغ التحصیلان آن رشته حداقل اشرافی به آن داشته باشند مثلا در رشته های مدیریت صنعتی و مالی و mba دانشجو دکتری هستش که زبانش قویه ولی همین دانشجو هیچ اشرافی به ریاضیات نداره بطور مثال کسی که دکتری مدیریت صنعتی داره ولی یک ضرب ماتریس بلد نیست تسلطش به زبان انگلیسی هیچ ارزشی نداره

داود
داود

کاملا موافقم خیلی دروس هست که از زبانم واجبتره

علی
علی

احسنت دقیقا.
افرین بر شما.
زشته یه دکتر ۲ کلمه زبان انگلیسی بلد نباشه

داود
داود

ببخشید شما الان می تونید یک مقاله به زبان لاتین بنویسید؟؟؟؟؟ آزمون ept هیچ کمکی به دانشجویان دکتری نمیکنه چون بصورت تخصصی برگزار نمیشه چه بسا دانشجویان کلاس آمادگی میروند و نمره قبولی را میگیرند ولی به سرعت فراموش میکنند

eliii
eliii

دانشجوها رو درک میکنم ولی اینم باید در نظر بگیریم که یه فردی که میخواد دکترا بگیره آیا نباید یه توانایی های حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشه؟ بدون داشتن این توانایی چه جوری میشه به علم روز دنیا و مقالات و کتابهای جدید دسترسی داشت؟ بلد بودن زبان انگلیسی دنیاهای جدیدی رو برامون آشکار میکنه و هرکی بلد نیست باید همون منابع علمی ۲۰۰ سال قبل رو بخونه. و اون دکتری که زبان بلد نیست و فردا میشه استاد دانشگاه ببینید چه ظلمی در حق دانشجوهاش خواهد شد. به نظرم دانشجوها بجای اعتراض باید اینو قبول کنن که زبان… ادامه نظر»

آسمان
آسمان

باسمه تعالی با سلام واحترام خداروشکر،بلاخره شاهد شکست سکوت دوستان شدیم.واقعا دست همگی درد نکنه .از بیانات ارزشمند،دقیق وکاملتان.واقعا همگی دچارآلام روحی وروانی وحتی مادی شده ایمو حتی سر افکنده در بین خانواده ودوستان واقوام و کسی شاید باورش نشود که شرایط ناصحیح حاکم بر سنجش ما را مبتلا نموده است.واین حقیقت است که بعد از شکست های پیاپی دیگر حتی رغبت به خواندن زبان را دیگر نداریم.وآزمون ای پی تی برای ما به یه جنگ فرسایشی تبدیل شده است.ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت بابت اطلاع رسانی وباز تاب اخبار و…امیدوارم مسوولین محترم دانشگاه آزاد تصمیمی مطابق خواسته دانشجویان،… ادامه نظر»

علی
علی

با سلام
دوستان دکتری شرکت کننده در آزمون زبان ept دانشگاه آزاد همچنان به اعتراضات خود ادامه دهید. حتما مسئولین محترم دانشگاه آزاد فکری خواهند کرد.
پیروز باشید