جزئیات شرکت در ارزیابی تخصصی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه پیام نور در سال ۹۶ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام مرکز پیام نور، شرایط و ضوابط دانشگاه پیام نور برای دعوت شدگان به مرحله مصاحبه علمی، با توجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی (Ph.D)، سال تحصیلی ۱۳۹۶ و در راستای اجرای مرحله دوم پذیرش، به شرح ذیل است:

سنجش و پذیرش دانشجو برای ورود به دوره دکتری تخصصی (آموزشی – پژوهشی) بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:

 • آزمون متمرکز (۵۰ درصد)
 • سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
 • مصاحبه علمی و سنجش علمی (۳۰ درصد)
حدنصاب دانشگاه:
داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است در صورت داشتن حدنصاب این دانشگاه می توانند مطابق تاریخهای مندرج درجدول شماره ۲ و با مطالعه اطلاعیه های بعدی درج شده در پرتال اختصاصی دانشگاه پیام نور به نشانی (www.pnu.ac.ir) مراجعه نموده و از چگونگی شرکت در جلسات ارزیابی تخصصی ( مصاحبه علمی) این دانشگاه اطلاع حاصل نمایند .
توجه : داوطلبانی می توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل در دانشگاه شرکت نمایند که حد نصاب اعلام شده این دانشگاه را احراز نموده باشند.
– آدرس و شماره تلفن محل برگزاری جلسات ارزیابی تخصصی (مصاحبه علمی ) مراکز مجری در جدول شماره ۳ (پیوست) درج شده است .

شرایط عمومی داوطلبان مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ – ۹۷ پیام نور:

احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (۱) و (۲) آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی (ph.D) سازمان سنجش آموزش کشور (سال ۱۳۹۶)

شرایط اختصاصی دانشگاه:

احراز امتیاز لازم و قابل قبول در ارزیابی و مصاحبه علمی – توانایی پرداخت شهریه دوره مطابق با مصوبات هیات امناء دانشگاه

نحوہ شرکت و پذیرش در ارزیابی تخصصی و مصاحبه علمی:

سنجش بر اساس سوابق علمی داوطلبان و پذیرش از طریق برگزاری مصاحبه علمی و نمره آزمون خواهد بود. بنابراین لازم است داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه پیام نور به نشانی DInu.ac.ir. ۱۲ ۱۹۱۹ از تاریخ و چگونگی شرکت در جلسات فوق اطلاع حاصل نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در ارزیابی:

 • اصل و تصویر مدارک شناسایی (شناسنامه ، کارت ملی)
 • اصل و تصویر مدارک تحصیلی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد با قید معدل (دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ملزم به ارائه اصلی و تصویر مدرک کارداتی و کارشناسی با قید معدل” یا ریز نمرات دارای معدل می باشند.)
تبصره : در صورتی که مدارک تحصیلی فاقد معدل می باشد ارائه اصلی ریز نمرات با مهر محل تحصیل یا گواهی جهت تائید معدل الزامی است در غیر اینصورت امتیاز مدرک تحصیلی قابل محاسبه نمی باشد.
 • اصل و تصویر کارت پایان و یا وضعیت وظیفه عمومی خدمت ویژه برادران
 • اصل گواهی استمرار همکاری (مخصوص استفاده از سهمیه مربیان)
 • تصویر کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته
 • اصل و تصویر مدارک ایثارگری (جانبازان، آزادگان و خانواده معظم شهدا)
 • اصل و تصویر حکم کارگزینی ( مخصوص استفاده از سهمیه مربیان) استفاده از سهمیه مربیان صرفا مختص اعضاء محترم علمی رسمی آزمایشی – و رسمی قطعی می باشد.
 • ۲ قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده
 • اصل مدارک پژوهشی اعم از پایان نامه کارشناسی ارشد ، مقاله و کتاب چاپ شده به همراه تصویر جلد و صفحه مربوط به شناسنامه مقاله یا کتاب.

تبصره : داوطلبان توجه داشته باشند ضروری است قبل از مراجعه برای مصاحبه ، تصویری از صفحات شناسنامه آثار پژوهشی خود که اطلاعات نویسنده، عنوان اثر و محل ثبت اثر در آن قید شده است را تهیه و به همراه داشته باشند.

 • اصل و تصویر مدارک مربوط به آزمونهای زبان انگلیسی ( با اعتبار حداقل ۲ سال) مانند:

(IELTS),(MSRT), (ETPNU), (MCHE) ,(IELTS Equivalent), (TOEFLE PAPER).(TOLIMO), (TOEFLEIBT), (TOEFLEComputer)

 • اصل فیش واریزی هزینه مصاحبه به مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۰۷ ۲۱۷۸۶۰۹۰۰۱ بانک ملی شعبه بنفشه (قابل واریز در کلیه شعیب) بنام دانشگاه پیام نور.

غیبت و انصراف:

مصاحبه علمی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری برای هر داوطلب صرفاً یک بار انجام می شود. عدم مراجعه داوطلب در بازه زمانی تعیین شده در مرحله دوم به منزله انصراف وی تلقی شده است و برگزاری مجدد، برای داوطلبی که شرکت نکرده است امکان پذیر نخواهد بود.

* توجه: در روز مصاحبه همراه داشتن اصل و تصویر کلیه مدارک مورد اشاره در متن اطلاعیه الزامی بوده و ارائه هیچ مدرکی پس از تاریخ مقرر امکان پذیر نخواهد بود.

 زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ – ۹۷ پیام نور

 

 

شهریه دکتری ۹۶ پیام نور

اینستاگرام آزمون دکتری