///تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها

مدرسان شریف

استاد وکیلی

تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها

وزیر علوم گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در دوره های بدون شهریه و روزانه، دوره های پردیس های خودگردان (پردیس های پولی) به تدریج تعدیل می شوند.

منصور غلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره وضعیت پردیس های خودگردان دانشگاه ها، (پردیس های پولی) گفت: دوره های پردیس های خودگردان دوره هایی هستند که با شهریه اداره می شوند. این دوره ها از قبل برقرار شده اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته باشند، دانشگاه ها آن دوره ها را حفظ می کنند.

وی درباره گزینش دانشجویان مشغول به تحصیل در پردیس های خودگردان (پردیس ها پولی) ادامه داد: این دانشجویان نیز مانند سایر دانشجویان از مرحله آزمون و پذیرش می گذرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در دوره های بدون شهریه و روزانه این دوره ها به تدریج تعدیل می شود.

به گزارش مهر، پیش از این مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم از بازنگری فعالیت پردیس‌های دانشگاهی خبر داده بود. وی یادآور شده بود وزارت علوم در حال تدوین راهکار قانونی است تا این پردیس ها بتوانند براساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آنها تعریف شده به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرده بود: دستگاه آموزش عالی باید نظارت جدی تر بر مراکز اقماری تحت عنوان پردیس ها که توسط دانشگاه‌های خوب کشور تاسیس می شوند داشته باشد تا در مدار خود ادامه فعالیت دهند

تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۲:۴۲:۰۶ +۰۴:۳۰۲۳ دی, ۱۳۹۶|دکتری پردیس|۳۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
امیر منفرد
امیر منفرد

من هفته پیش دانشگاه علامه بودم.کلا پردیس تعطیل شده و دوره ها روزانه رایگان و شهریه پرداز شده.

به دوستان
به دوستان

اتفاقا کاملاً حق با جغرافیای برنامه ریزی هست چون امسال پردیس اقتصاد دانشگاه رازی کرمانشاه دیگه پذیرشش حذف شده بود

دانشگاه بسازيم (با تحصيلات رايگان)
دانشگاه بسازيم (با تحصيلات رايگان)

تعدیل پردیس خودگردان مقدمه ” حذف پذیرش ” است.
سونامی ” حذف پذیرش ” در اغلب دانشگاه ها در راه است!
پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی در سال تحصیلی آینده پذیرش نخواهد داشت.
دوره های روزانه این دانشگاه مادر علوم انسانی هم با کاهش و حذف رشته روبرو است.
انقلاب فرهنگی دیگری مدنظر مسئولان و تصمیم گیران است.
راه حل کاهش آمار بیکاری را در این دیده اند!!!

.....
.....

راه حل خوبی هست

داوطلب 95
داوطلب 95

باسلام در حق ما داوطلبای سال ۹۵ اجحاف شد،چون در سال ۹۵ متاسفانه برعکس امسال که از همون اول هم دانشگاه آزاد و هم وزارت علوم کم شدن تعداد پذیرش دکترا را اعلام کردن بدون هیچ صحبتی پذیرش ها خیلی کم شد. لطفاتدبیری اندیشیده شود در تکمیل ظرفیت بهمن ماه قبولی های سال ۹۵ رو هم مجاز به انتخاب رشته کنند. آخه من در سال ۹۵ با رتبه ۳۰ در دانشگاه آزاد رشته مدیریت منابع انسانی قبول نشدم. به داد ما برسید. بیکارم و حداقل بتونم درس بخونم. لطفا همه دعوت به مصاحبه شده های ۹۵ بیاین یه روز قرار… ادامه نظر»

ناصر
ناصر

یاد دوست ۹۴مون افتادم. بنده خدا تا همین چند هفته پیش میومد میگفت یک تکمیل ظرفیت دیگه واسه بچه های ۹۴ بذارین!!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

انواع دانشگاههای ایران(۱-دانشگاه دولتی یا سراسری-۲-دانشگاه غیردولتی یا غیر انتفاعی-۳-دانشگاه آزاد اسلامی ۴- دانشگاه پیام نور ۵–دانشگاه جامع علمی کاربردی-۶- دانشگاه فنی و حرفه ای-۷- دانشگاههای خاص مثل دانشگاه امام جعفر صادق(ع)-یا سایر (دانشگاههای مذهبی و نظامی و عقیدتی و سیاسی)۸-دانشگاه فرهنگیان انواع دوره ها دانشگاههای سراسری(۱- دوره روزانه۲-دوره روزانه شهریه پرداز۳-دوره پردیس خودگردان ۴-دوره نوبت دوم یا شبانه۵-دور مجازی ۶-دوره یمه حضوری)که دوره روزانه و پردیس و شبانه نسبت به مجازی و نیمه حضوری بیشترین دانشجو را دارد

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دوره آموطزشی پردیسهای بین المللی دانشگاه تهران و شریف دوره روزانه شهریه پرداز است نه پردیس خودگردان!بجز این دو پردیس ما پردیسها خودگردانند-معاون آموزشی وزارت علوم ۲ سال قبل تا کنون این حرف را می زند ولی عملی نشده است.پردیسهای خودگردان(یعنی به این معنی است که ماموریت پردیس از قبل جذب دانشجو خارجی بوده است و بجز پردیس کیش دانشگاه تهران و دانشگاه شریف هیچ کدام از پردیسهای دانشگاهها،در جهت ماموریت خود حرکت نکرده اند واز این نظر تعدادی از پردیسها با دوره نوبت دوم ترکیب می گردند و پردیسهای بین الملی که دانشجو روزانه شهریه پرداز می گیرند و… ادامه نظر»

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

در حال حاضر ما فقط دو پردیس بین المللی داریم یکی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران و دیگری پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف.هر دو با کیفیت بسیار عالی در سطح بین المللی فعالیت دازرند و دانشجوی خارجی هم جذب می کنند.تدریس آموزشی و امتحانات در پردیس دانشگاه شریف کاملا به صورت زبان انگلیسی است. و در پردیس بین المللی دانشگاه تهران هم کسب نمره قبولی زبان برای همه مقاطع ضروری است قبل از ورود به دانشگاه تهران.در صورتیکه در پردیسها و دانشکده های دیگر دانشگاه تهران اینطور نیست!!!!!حد نصاب زبان دکتری دانشگاه تهران که شامل همه پردیسها… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران هم هست البته.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

سلام.بله-اما پردیس ارس دانشگاه تهران بسیار محدود دانشجو می گیرد و قابل مقایسه با پردیس کیش دانشگاه تهران و پردیس البرز دانشگاه تهران نیست و در حال ساماندهی است./

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

با سلام همه عزیزان-منظور آقای وزیر از تعدیل پردیس خودگردان دانشگاههای سراسری،کاهش دانشجو در دوره روزانه و افزایش دانشجو به صورت سهمیه خودگردان به جای سهمیه رایگان و با پرداخت شهریه است.ولی یک عیب در پیام وزیر مشاهده شده است:گفته تا زمانیکه مشتری داشته و پول پرداخت کنند و مشکل مالی برای دانشگاه ایجاد نشه پردیسهای خودگردان ادامه دارند!!!!!!!!!!!!!!!!دانشگاهای دولتی نباید دغدغه پول و شهریه و …داشته باشند!پس فلسفه دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و غیر دولتی چیست؟!!!!!!!!!!!!!هدف از راه اندازی پردیس دانشگاهها،تحت عنوان بین المللی وجذب دانشجوی خارجی بوده است!!!!!!!!!!کدام دانشجو خارجی!!!!!!!!!!!الان در حال حاضر هیچ تفاوتی بین دانشجویان… ادامه نظر»

کمی با اطلاعات صحبت کنیم
کمی با اطلاعات صحبت کنیم

کی میگه در همه دنیا ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری بالاست قبولی در دانشگاه های نه خیلی معتبر خارجی خیلی از قبولی روزانه ما هم سخت تر است

الف
الف

والا توی ایران که هر کس کنکور قبول نمیشه، میره خارج مثلا مالزی، سنگاپور، لندن و ….

ماريا
ماريا

دوست عزیز با اطمینان میگم پردیس بعضی دانشگاه ها با روزانه هیچ تفاوتی نداره و کلاساشون مشترک برگزار میشه.در ضمن دانشگاه آزاد هم بعضی جاها اعتبارش بیشتره.پس صرف بگیم دکتری پردیس نگیره از انصاف به دوره.مثلا امسال پردیس دانشگاه شیراز ۴ نفر روزانه و ۴ نفر پردیس برای مثلا رشته فیزیولوژی ورزشی پذیرش داشت ودعوت به مصاحبه حدود ۵٠ نفر.

جواد
جواد

خبر دارم پردیسهای دولتی شهرهای بزرگ مثل تهران حتی از روزانه شهرستان هاهم قبولیش سختتره و هم کیفیتش بالاتر.

هرمینه
هرمینه

وای خدایا چه نظرایی من دیدم!!! باورم نمیشه همچین طرز فکری وجود داره!واقعا بعضی ها فکر میکنن هرکی کنکور قبول شه مدرک اون مقطع رو میگیره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! بابا جان، آقا جان!!!!!! بخدا خیلی از کشورها کنکور ندارن!!!!!!! اصلا ظرفیت ۱۰۰ نفر! کسی که بتونه تمام دروس رو به خوبی بگذرونه یعنی تواناییشو داشته. چرا فکر میکنید جلو ورودی رو گرفت و ننگ بی سوادی و عقب موندگی به مردم میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تحصیل حق همه هست و عدم لیاقت افراد باید با آزمون دانشگاه سنجیده بشه نه با کنکور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

الف
الف

دقیقا
آمریکا هم همین طور هست.
همه میتونند وارد دانشگاه شوند، ولی در نهایت کسی مدرک میگیرد که درس خوانده باشد.

.....
.....

جدی دکترا خوندن در آمریکا به پروپزال و رزومه نیازی نداره؟؟!!!!

.....
.....

الان دقیقا کی حق ادامه تحصیل رو از شما گرفته؟؟؟؟ خدایی مجاز شدن کنکور دکترا برای دانشگاه های سراسری کار پیچیده و سختی نیست اگر به درس های ارشدتون مسلط باشید نهایت دو یا سه ماه مطالعه میخواد. مصاحبه با نفرات اول کنکور رو در همین سایت بخونید. یعنی شما حال سه ماه درس خوندن رو هم ندارید پس چه طور میخواید ۴ سال وقت بزارید و درس بخونید و تمام وقت پژوهش کنید؟؟ اگر هدف شما دانشگاه آزاد باشه ک کار به مراتب راحتتره. میمونه رزومه که این یک مورد رو همه جای جهان از شما میخوان و اگر… ادامه نظر»

??
??

مجاز شدن با قبول شدن خیلی فرق داره!!

.....
.....

آخه مشکل برخی دوستانی ک طالب تکمیل ۳ و ۴ هستند، احتمال مجاز نشدن در کنکور ۹۷ هم هست‌…

.....
.....

در شرایط فعلی کنکور بهتر راه حل و فیلتره. فک کنید کنکور رو بر دارن دانشگاهی مثل شریف بنا بر فرمایش شما باید سالی ۲۰۰۰ نفر ورودی بگیره حتما…

امیرحسین
امیرحسین

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها با توجه به تعداد شرکت کنندگان بسیار کم هم هست…در همه دنیا دانشگاه ها با شهریه اداره می شوند ولی پول وارده صرف افزایش کیفیت آموزشی و تحقیقات می شود…به جای دادن شعارهای غیر منطقی باید با افزایش ظرفیت های پردیس در راستای درامد زایی دانشگاه ها اقدام نمود…ارزش دکترا به تعداد کم فارغ تحصیل آن ارتباطی ندارد بلکه به کیفیت آموزشی فرد فارغ تحصیل ارتباط دارد.

نازنين
نازنين

دوره پردیسهاى خودگردان باید منحل بشه ، ارزش مدرک دکترى رو از بین بردند به خاطر پول ! هر کس پول داشت که نباید دکتر بشه ، سواد مهمه نه پول . دیدم یکسرى از دوستان که گفتند ادامه تحصیل حق ماست! معلومه معنى حق تحصیل رو نمیدونستند ، حق تحصیل یعنى اگر کسى صلاحیت علمى داشت بتونه ادامه تحصیل بده ، نه به صرف پول داشتن!!!

جواد
جواد

من هم اعتقاد دارم عنوان پردیس و شبانه بایستی یکی بشه و تغییر کنه و هیچکدام قشنگ نیستند
اما ظرفیتهای شبانه و پردیسها واقعأ کم و منطقی است و درسته که شهریه پرداخت می کنند ولی خوشبختانه پذیرش آنها کم است.
پردیسهای بین المللی یا اقماری نیز مثل کیش و قشم هم به نظر من بایستی بیشتر دانشجو خارجی بگیرند و تدریس در این دانشگاه ها به زبان های زنده دنیا باشه

موافق
موافق

نظر نازنین خانم درسته. ادامه تحصیل تا مقطغ دکتری حق نیست. نیاز به توانایی داره. تحصیلات مقدماتی تا دیپلم حق همه است و تو قانون اومده نه بالاتر.

جواد
جواد

ظرفیتها در شبانه و پردیسها واقعأ معقول و خیلی کمه من حتی در همین سایت پی اچ دی تست دیدم که ظرفیتها در شبانه و پردیسهای دانشگاه هایی مثل زابل که ظرفیتها یک و دو یا سه نفر بود
فقط متاسفانه ظرفیتهای آزاد خیلی خیلی زیاده که بایستی به یکدهم کاهش پیدا کند.
در رابطه با عنوان پردیسها و شبانه هم بایستی به نظر من یکی شود و همان روزانه شهریه پرداز خوبه.

بهرام
بهرام

اول اطلاعاتتون رو ببریددبالا بعد نظر بدین ظرفیتای ازاد امسال در هر رشته محل بین ۳ تا ۵ نفر بوده

.....
.....

رشته های هتر که واحد ۷ نفر اول کار گرفت. احتمالا در تکمیلم اضاقه شده!

نازنين
نازنين

شما مثل اینکه خیلى وقته در جریان نیستید ! آزاد دو ساله که خیلى ظرفیتش کم شده .

جواد
جواد

ظرفیته در شبانه و پردیسها واقعأ معقول و خوبه
فقط ظرفیتهای آزاد خیلی خیلی زیاده که بایستی به یکدهم کاهش پیدا کند.
در رابطه با عنوان پردیسها و شبانه هم بایستی به نظر من یکی شود و همان روزانه شهریه پرداز خوبه.

افسون
افسون

خبر خوبیه

منتظر تکمیل ظرفیت دکتری
منتظر تکمیل ظرفیت دکتری

از دانشجویان پردیسی باید حمایت بشه اینا هم مثل بقیه با کنکور سراسری پذیرفته شدن ودر ضمن منافع مالی برای دانشگاه دارن.