اعزام ۴۰درصد دانشجویان دکتری دانشگاه تهران به فرصت مطالعاتی

//اعزام ۴۰درصد دانشجویان دکتری دانشگاه تهران به فرصت مطالعاتی

مدرسان شریف

اعزام ۴۰درصد دانشجویان دکتری دانشگاه تهران به فرصت مطالعاتی

رئیس دانشگاه تهران گفت: تصمیم داریم حدود ۴۰ درصد از دانشجویان دکتری را برای فرصت مطالعاتی ۶ یا ۹ ماهه به خارج از کشور اعزام کنیم.

به گزارش خبرگزاری آنا، نیلی احمدآبادی گفت: امسال با کمک کمیسیون تلفیق مجلس، تبصره‌ای را به تصویب رساندیم که طبق آن بخشی از منابع اعتباری پژوهشی دستگاه‌ها باید صرف قرارداد با دانشگاه‌ها شود و تا ۶۰ درصد این قرارداد؛ دانشگاه‌ها دانشجویانی پژوهشگر، دکتری یا پسادکتری تربیت کنند. البته امیدواریم که این تبصره در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه به یکی دیگر از برنامه‌های مهم برای دانشجویان اشاره کرد و افزود: تصمیم داریم که حدود ۴۰ درصد از دانشجویان دکتری را برای فرصت مطالعاتی ۶ یا ۹ ماهه به خارج از کشور اعزام کنیم و امیدواریم در سال‌های آینده این تعداد را افزایش دهیم.

۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۱۱:۱۷ +۰۴:۳۰۸ بهمن, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۳۰ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

برای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری دانشگاه تهران در همه دوره های روزانه-روزانه شهریه پرداز(پردیس بین المللی کیش-البرز-ارس) ونوبت دوم یا شبانه،سیر مراحل زیر لازم است1-قبولی در آزمون جامع-2-قبولی در زبان تافل-ایلتس-تولیمو و ام اس ار تی-3-تصوصب پروپوزال 4-پذیرش از دانشگاه خارجی مورد تایید دانشگاه تهران5- تایید علمی دانکده یا پردیس-6-تایید استاد راهنما 7-مکاتبه با واحد بین الملل دانشگاه برای بورس8-تایید وزارت علوم نهایتا تا ترم پایان 6 9-اعزام قبل از ذفاع

Vahid
Vahid

سلام
دوستان کسی میدونه برای انتقاد و پیشنهاد تجدید نظر از اینکه دانشگاه ها امسال تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری نمیگیرند ، چطور باید اقدام‌کرد؟

مضطرب
مضطرب

با سلام
یعنی معدل ۱۷ از دانشگاه تهران روزانه نمیشه بره فرصت؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

زبان بین المللی اگه داری-مشکلی نیست

سارا
سارا

سلام ببخشید پردیس وام هم داره و اینکه ایا چک گرفته می شه اولش برای اینکه کسی انصراف نده و دانشجوی انصرافی چقدر باید پرداخت کنه

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دانشگاه تهران برای هعمه دانشکده ها و پردیسهای خود وام صندوق رفاه وزارت علوم را تخصیص داده است.ولی تعدادی از پردیسهای دانشگاهی فاقد وام هستند

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

در پردیس کیش دانشگاه تهران علاوه بر وام شهریه-وامهای ازدواج-کمک هزینه سفر زیارتی-متاهلی-مسکن -نخبگان و ضروری تعلق می گیرد. وام اختصاصی تا سقف 10میلیون تومان در سال هم برای دانشجویان دکتری از طریق بانک مهر ایران بدون سود بانکی اختصاص می یابد.

علیرضا
علیرضا

اگر بخواهیم تقسیم بندی درستی از اعتبار مدارک داشته باشیم
۱٫روزانه تهران
۲٫ شبانه و پردیس تهران
۳٫ روزانه شهرستان
۴٫ شبانه و پردیس شهرستان
۵٫ پیام نور و غیر انتفاعی
۶٫ واحدهای آزاد مستقر در شهر تهران
۷٫ واحدهای شهرستان آزاد

افشین
افشین

تقسیم بندی درست از اعتبار مدارک دانشگاهی: ۱- روزانه ی دانشگاههای مستقر در تهران و سایر کلان شهرها مثل شیراز, اصفهان, مشهد, اهواز و … ۲- شبانه (نوبت دوم) دانشگاههای مستقر در تهران و سایر کلان شهرها مثل شیراز, اصفهان, مشهد, اهواز و … ۳- روزانه ی ی دانشگاههای مستقر در شهرهای کوچک ۴- شبانه (نوبت دوم) دانشگاههای مستقر در شهرهای کوچک ۵- دانشگاههای آزاد مستقر در تهران و سایر کلان شهرها مثل شیراز, اصفهان, مشهد, اهواز و … ۶- دانشگاههای آزاد مستقر در شهرهای کوچک ۷- پیام نور و پردیسهای پولی (خودگردان) در تهران و سایر کلان شهرها مثل… ادامه نظر»

به افشین دانشجو محترم آزاد
به افشین دانشجو محترم آزاد

فرقی پین شبانه و پردیس نیست
چه به لحاظ استاد ، هزینه و محل کلاس و سختی قبولی و سیستم آموزشی و رفاهی بعضأ حتی بعضی دانشگاه ها شهریه پردیسها دولتی کمتر از نوبت دوم یا شبانه است.

آرش
آرش

سلام.با اینکه خودم دانشجو روزانه دانشگاه تهرانم.تقسیم بندی شماکاملا سلیقه ای و از روی ناآگاهی است.۱-دانشگاههای دولتی در ۴سطح علمی رده بندی میشوند ربطی به مکان ندارد.مثلا دانشگاه خوارزمی تهران بعد از دانشگاه شیراز و اصفهان قرار دارد.۲-پردیس یک دوره یا یک شعبه از دانشگاه مادر دولتی است مثل روزانه و شبانه،یک واحد اموزشی مستقل مثل دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی نیست.۳-وقتی می گویند دانشگاه تهران سطح یک است یعنی همه دانشجویان پردیس.بین المللی و شبانه و روزانه دانشگاه تهران دارای یک اعتبار هستند.۴-مقایسه بین دانشگاه است نه دوره۵-تقسیم بندی شما در بین واحدهای دانشگاه ازاد و پیام نور .غیرانتفاعی… ادامه نظر»

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

آفرین

اعظم
اعظم

سلام و درود .ببخشید شرایط اعزام دانشجویان برای فرصت مطالعاتی چیست؟
با سپاس فراوان

آرش
آرش

فرصت مطالعاتی.پذیرش از دانشگاه خارجی.اعزام قبل از دفاع.طرح پژوهشی مشترک بین دانشگاه مبدا و مقصد.معدل بالای ۱۸٫تایید علمی پردیس یا دانشکده.همه دانشجویان دکتری دانشگاه تهران اعم از روزانه و شهریه پرداز.بین المللی و پردیس و شبانه می توانند بورس بگیرند .

جواد به افشین
جواد به افشین

اولا اساتید افتخار نمی دهند بلکه موظفند چون کلا کلاسهای پردیس البرز در تهران هستند بعد هم کم با واژه ها بازی کنید قرار نیست هر موسسه ای اسمش البرز باشه در شهر کرج باشه هر چند اگر هم اینطور هم بود باز هم مدرک از طرف دانشگاه تهران بود و فاصله تهران با کرج ۲۰ دقیقه است. ثانیا خیال شما رو راحت کنم که سیاست دانشگاه تهران و بطور کلی وزارت علوم ادغام و شبانه و پردیسها با یک عنوان واحد است که احتمالا همان روزانه شهریه پرداز باشه و فقط پ ردیسهای بین المللی احتمالا بتوانند ادامه فعالیت… ادامه نظر»

احمد رضا
احمد رضا

کاملا با حرف شما موافقم البته شاید مدرک روزانه یک دانشگاه به علت رایگان بودن از مدرک شبانه و پردیس همان دانشگاه بهتر باشد ولی هیچ تفاوتی بین شبانه و پردیسها نیست بعضأ در بعضی دانشگاه ها حتی هزینه پردیسهای دولتی از شبانه کمتر است.

افشین به احمد رضا و جواد
افشین به احمد رضا و جواد

که این طور از نظر شما بزرگوار “هیچ تفاوتی بین شبانه و پردیسها نیست”. با این دیدگاهی که شما دارید فقط میشه به حافظ شیرازی ارجاع داد: “باش تا صبح دولتت بدمد کاین هنوز از نتایج سحرست”. ضمنا” همین که می فرمایید “فاصله تهران با کرج ۲۰ دقیقه است” اگه اخبار شنبه شب رو رویت کرده باشید متوجه میشید که ممکنه همین فاصله ی به اصطلاح نزدیک هم در صورت بارندگی و برف و سنگین بیش از ۱۲ تا ۱۴ ساعت به طول بیانجامه. پس اینقدر هم که شما ادعا دارید فاصله دو استان البرز و تهران همچین هم نمیتونه… ادامه نظر»

جواد به افشین
جواد به افشین

شما معلومه دانشجو آزاد هستید و فکر می کنید بین آزاد و پردیسها فرقی هست و مثلا مدرک پردیسها یه چیزی شبیه مدرک آزاد است ظرفیت پردیسها و شبانه حتی از روزانه هم کمتر است و حتی در دانشگاه های دورافتاده کشور مثل زابل در حد ۱ یا ۲ و یا ۳ نفر است. و شهریه هم مثل هم هستند و فقط ملاک نزدیکی به تهران ملاک است مسلما مدرک دکتری پردیس البرز و یا پردیس امیر کبیر و پ ردیسهای مستقر در تهران و یا شبانه این دانشگاها حتی از روزانه شهرستانها برای افرادی که توانایی مالی دارند و… ادامه نظر»

به جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
به جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

خواهر یا برادر عزیز میشه لطف کنید بفرمایید چرا شما در تمام صفحات این وبسایت اصرار دارید که همینجوری اسم دوره های پردیس های دانشگاه تهران رو به “روزانه ی شهریه پرداز” دانشگاه تهران تغییر بدید و از اون بدتر مدرک دوره های روزانه و شبانه ی دانشگاه تهران رو با مدرک پردیسهاش یکی بدونید. لطفا” یه سری به وبسایت خود دانشگاههای پردیس و پردیس های بین الملل بزنید تا اسم درستشونو یاد بگیرید. اگه وقتشو ندارید من اسم درستشونو واستون مینویسم:

پردیس البرز دانشگاه تهران

پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

جواد
جواد

دوست ارجمند طبیعی است که قبولی در پردیسهای بین الملل کیش و ارس به مراتب راحتتر از پردیسها و شبانه های خود شهر تهران است از قبیل البرز دانشگاه تهران و پردیس فارابی تهران(قم) و امیرکبیر و علامه و شهید بهشتی
به دلایل متفاوت هزینه رفت و آمد و معمولأ اساتید کمتر رغبت دارند به مناطق دورافتاده بروند و …..

جواد
جواد

درضمن پردیسها و شبانه هیچ تفاوتت معناداری باهم ندارند چون هزینه ها یکی است و کلاسها هم با روزانه در اکثر جاها یکی است و میزان پذیرش هم در هر دو کم است. فقط مهم عنوان دانشگاه و نزدیکی به شهر تهران است
همچنین اسم روزانه شهریه پرداز به مراتب از شبانه و نوبت دوم قشنگتر است.

افشین
افشین

که این طور منظور شما از “خود شهر تهران” همون استان البرز هستش دیگه؟؟؟ عجبا استان البرز و شهر کرج از کی تا حالا با استان تهران یکی شده که حالا بخوایم مدرک پردیسشو با مدرک روزانه و شبانه ی خود دانشگاه تهران واقع در استان تهران و شهر تهران مقایسه کنیم؟؟؟ قیاس مع الفارق رو که میگن گفته ی شماست دوست عزیز. حالا که شما اینقدر اصرار دارید که مردک پردیس البرزتون رو با مدرک روزانه ی دانشگاه تهران من نوعی یکی بدونید من که مشکلی نداریم. اصلا” مدرم شما روزانه ی دانشگاه تهران و مدرک من پردیس البرز

جواد
جواد

معلومه که شما دانشجو دانشگاه تهران نیستید و اگر نه قطعا می دانستید کلاسهای پردیس البرز در خود دانشکده های دانشگاه تهران برگزار میشود.

افشین
افشین

معلومه که شما اصلا” دانشجو نیستید چون متاسفانه هنوز استان البرز و کرج رو از شهرهای تهران میدونید و خبر ندارید که سالهاست کرج مرکز استانی به اسم البرز شده. ضمنا” صرف اینکه اساتید ما به شما افتخار میدند و چند تا از کلاسهای خالی دانشگاه تهران رو هر از گاهی به شما اختصاص میدند به این معنا نیست که شما مدرک پردیس پولیتونو با مدرک روزانه من نوعی مقایسه کنید.

آرش
آرش

سلام.عنوان دوره پردیس بین المللی دانشگاه تهران دو دوره است۱-روزانه شهریه پرداز۲-دوره بین المللی.دانشگاه تهران چندین پردیس دارد۲-پردیس فارابی دانشگاه تهران۲-پردیس ابوریحان دانشگاه تهران۳-پردیس مرکزی دانشگاه تهران در میدان انقلاب ۴-پردیس شمالی دانشگاه تهران .۵-پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران۶-پردیس علوم دانشگاه تهران.۷-پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران.متوجه شدین!!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دانشگاه زوریخ سوئیس با دانش
گاه تهران قرارداد داره و همه هزینه ها را پرداخت میکنه هم دانشگاه زوریخ و هم دانشگاه تهران.

دکترا
دکترا

گفتنش راح ته ۴۰ درصد یعنی نزدیک به نصف دانشجویان مقطع دکترا در آن دانشگاه….. یعنی از ۱۰۰ نفر دانشجو ۴۰ نفر….. حتی در بعضی از دانشگاههای کشور ما حتی یک نفر را برای نمونه و مثال زدن که فرستادیم سفر مطالعاتی نداریم…. هزار تا مشکل داره… اولا پیدا کردن دانشگاه و استاد مربوطه… بعدش اگر استاد پذیرش بده…. مشکل زبان….مشکل مالی.‌‌‌…گرفتن ویزا تحصیلی از سفارت مربوطه…. تازه کسانی که الان سفر مطالعاتی برای پایان نامه دکترا میروند باید ۳ مقاله منتشر کنند تا بتوانند دفاع کنند….در حالی که از ورودی ۹۵ به بالا ۱ مقاله کافی است. ….

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

سلام.دانشگاه تهران فرق داره .و این ظرفیت مخصوص دانشگاه تهرانه در همه دوره های روزانه-روزانه شهریه پرداز و پردیس بین المللی-و شبانه

منتظر تکمیل ظرفیت دکتری
منتظر تکمیل ظرفیت دکتری

برای پردیس ها چقدر سهمیه هست

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

در دانشگاه تهران تفاوتی بین دوره ها نیست-پردیس کهجدا ازدانشگاه نیست همش دانشگاه تهران محسوب میشه