مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

بررسی جایگزین آزمون EPT در شورای برنامه ریزی دانشگاه آزاد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات راه حل پیشنهادی جهت جایگزینی نمره EPT را تشریح کرد.

دکتر علیرضا رهایی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه در سال 97، سه‌شنبه این هفته 21 فروردین ماه برگزار خواهد شد، گفت: چهار موضوع مهم در دستورکار این جلسه خواهد بود.

وی با اشاره به اولین دستورجلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بررسی و تصمیم‌گیری درباره درخواست تعدادی از دانشجویان مبنی بر گذراندن واحدهای درسی در رشته‌ای غیر از رشته تحصیلی خود (میان‌رشته‌ای) از دیگر موارد قابل بررسی در این جلسه خواهد بود.

دکتر رهایی با بیان اینکه دستورجلسه مهم دیگر، اتخاذ تصمیمی درباره جایگزینی آزمون EPT است، خاطرنشان کرد: این آزمون در حال حاضر برای دانشجویان دکتری به صورت ماهیانه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود که در این خصوص طرحی آماده شده و راه‌حل جایگزینی برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح، کلاس های فشرده طی چهار ماه در چهار بخش تشکیل خواهد شد و در پایان هر بخش از دانشجویان امتحانی اخذ می شود که جمع این امتحانات شامل 4 نمره می شود که میانگین نمرات چهار بخش، ملاک عمل قرار داده شده و نمره اصلی آزمون را تشکیل می دهد و جایگزین نمره EPT خواهد شد. با طرح و تصویب این موضوع در جلسه روز سه‌شنبه، از اول اردیبهشت سال جاری کلاس ها برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص سایر دستورات جلسه شورای برنامه‌ریزی گفت: امتحان جامع دانشجویان دکتری طی سالیان گذشته در اردیبهشت‌ماه و آذرماه برگزار می شد که پس از بررسی های لازم در سال 97، به دلیل همزمانی برگزاری آزمون جامع با ماه مبارک رمضان، مقرر خواهد شد این آزمون به تیرماه موکول شود و همچنین بحث نهایی در خصوص تحصیل همزمان استعدادهای درخشان در دو رشته مطرح و ان شالله به تصویب خواهد رسید.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
عمران
عمران

خدا کنه این طرح انجام شه…به نظر شما میشه؟چون گفته از اردیبهشت میشه

ali
ali

منبع : خبرگزاری فارس-20 فروردین امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: آزمون زبان ای پی تی دانشگاه آزاد یا آزمون‌های معتبر دیگر که در آیین نامه پیش بینی شده برای دانشجویان دکترای این دانشگاه الزامی است و شرط ورود به آزمون جامع و شروع مرحله پژوهشی آنهاست. وی با تاکید بر اینکه آزمون زبان دانشگاه آزاد فقط ای پی تی نیست و همه آزمون‌های معتبر مورد تایید دانشگاه آزاد است، گفت: آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد توسط اساتید صاحب فن طراحی می‌شود و مشکلی در استاندارد… ادامه نظر»

عمران
عمران

خیلی عالیه این طرح .واقعا دستشان درد نکنه….خیلیا مشکل این از مون زبان رو دارن..100 درصد موافقم

كريم
كريم

با این طرح همه قبول میشن

ava
ava

به نظر شما شامل حال افرادی که نمره EPT را آورده اند اما امتحان جامع ترم بعد دارند هم می شود.چون نمره قبولی EPT دو سال اعتبار دراد.

كريم
كريم

اگه نمره ۵٠ آورده باشید که مشکل نیست
چون اعتبار ٢ سال براى آزمون جامع است ( نه دفاع از رساله)

ناصر
ناصر

اعتبارش 3 ساله هست

دکتر
دکتر

با سلام انشاالله طرح خوبیه و فرصتی میشه که تلاش بیشتری بشه

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

ضمن احترام به نظر سایر عزیزان ،امیدوارم این طرح تصویب نشود با این کار فقط ارزش مدرک دانشگاه آزاد را پایین تر می آورند. دانشجویی که نتواند در آزمون ساده ای پی تی قبول شود لیاقت اخذ مدرک دکتری را ندارد

سعید سبحانیان
سعید سبحانیان

به شدت موافقم

علی
علی

با سلام .به شدت با حرف شما دوست عزیز مخالفم . مطلع هستم که طرح صددرصد تصویب شده است.با تشکر

محمد
محمد

با سلام
یعنی اینکه آزمون EPT بطور کامل برداشته خواهد شد و یا در کنار آزمون این دوره ها هم خواهد بود؟
پس کسانیکه در این ماه های اخیر به نیت امتحان جامع نمره زبان را کسب کرده اند باید چه کنند؟

دانشجو
دانشجو

با سلام و احترام به نظرات دوستان عزیز، به نظر من خیلی طرح خوبی است. دوستان توجه داشته باشند که با این کار زبان کسانی که در آن ضعیف هستند تقویت می شود.
در ضمن قبول شدن در آزمون ept دلیل بر تسلط فرد بر زبان انگلیسی نیست. نمره 35 برای دانشجویان خانواده ی ایثارگران نمره ی قبولی در نظر گرفته شده است که می توان خیلی راحت بدون مسلط بودن به زبان این نمره را کسب کرد.
بنده خودم در اولین آزمون و ضعیف بودن در زبان نمره قبولی را کسب کردم.

غفاری
غفاری

سلام
من اسفند امتحان زبان دادم‌و‌قبول قطعی شدم. حالا با این طرح و تصمیم ناگهانی واقعا وضعیت من‌ و افرادی مثل من چطور خواهد شد؟
دوستان اگر اطلاعی دارند لطفا پاسخ بدهند

۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی
۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی

شما مشکلی ندارید و این نمره شما تا ۲ سال اعتبار دارد…‌این قانون که هنوز نه تصویب شده مال کسانی هست که تاکنون نمره نیاورده اند ودر ضمن آزمون حذف نمیشه آخه کسی که لیسانس یا ارشد زبان دارد چه نیازی به ۴ ماه کلاس دارد پس برای چنین افرادی که زبانشان خوبه آزمون برگزار میشه بدون این که بخواهند کلاس بروند

سعید سبحانیان
سعید سبحانیان

با سلام دانشجوی دکترای تربیت بدنی هستم و البته عضو هیت علمی پایه۳۴ دانشگاه علوم پزشکی.بنده مراتب اعتراض خودم را نسبت به تغییر زمان برگزاری ازمون جامع به هر دلیل اعلام می کنم چرا که گروهی از دانشجویان که نمره قبولی زبان را ارایه داده اند چند ماهیست که جهت امادگی در ازمون جامع مشغول مطالعه و تلاش در ارتقاء سطح علمی خود هستند و چه بسا که حتی تعطیلات نوروز امسال را هم مشغول درس خواندن بودن بنابراین روا نیست این همه تلاش در نظر گرفته نشود از طرفی تمامی ما برنامه ریزی هایی برای بعد از ازمون جامع… ادامه نظر»

میثم
میثم

بنده هم دانشجوی دکتری هستم و نظرم کاملا مخالف نظر شما هست. عده ای هم به دلیل پیش امد مشکلاتی به آزمون زبان نرسیدن و به واسطه عید فرصت کافی برای درس خواندن آزمون جامع نداشتن. یک طرفه به قاضی نرویم

سعید سبحانیان
سعید سبحانیان

سلام به دوست عزیز میثم
فکر می کنم یک دانشجو در مقطع دکترا باید توانایی برنامه ریزی برای اینده خود در زندگی را داشته باشد.مسلما وقت زیادی برای شرکت در ازمون زبان وجود داشته که محدود به دو یا سه ماه قبل نیست بنابر این توجیح نرسیدن و یا عقب افتادن برای حداقل مقطعی که ما در ان تحصیل می کنیم زیبنده نیست کمی برای خود ارزش قایل شویم

ناصر
ناصر

دوست عزیز اولا از اول قرار بود آزمون خرداد ماه باشه و زمانی که به اردیبهشت افتاد بسیاری با این تاریخ جدید مخالفت کردند و معلوم هم بود که به خاطر اعتراض ها و همچنین ماه رمضان این آزمون به تعویق میافته

فرزاد
فرزاد

باسلام آزمون ept یه آزمون کاملا استاندارد هست که با کمی تلاش و براحتی می شود قبول شد جای تاسف داره که دانشگاه آزاد طبق معمول اعتبار علمی اش را پایین بیاره چون همینجوری هم پشت سرش حرف زیاده و همه اونو به سخره میگیرن.

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

متاسفانه میخواهند زبان را هم لوث کنند . یه دانشجوی دکتری باید در حد معقولی زبان بلد باشد .اگه تصویب بشه بازم از اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه کم میشه.

جواد
جواد

تا سه شنبه وقت مانده اعتراض کنید

جواد
جواد

اعتراض کنید تصویب نشود واگر شد اختیاری واز مهر اجرایی شود نمرات تغییر نکند بلکه کمتر شود به نمایندگان مجلس رجوع کنید

دکترا
دکترا

سلام خدمت دوستان
یعنی ازمون زبان EPT حذف میشه؟ وباید به جای اون در کلاسهای گفته شده شرکت کنیم؟

ava
ava

خیر. برای افرادی که زبان ضعیفی دارند بجای آزمون EPT می توانند به این شکل امتحان دهند.

دکتر رها
دکتر رها

با توجه به مطالب گفته شده فکر میکنم حذف میشود چون گفته شده که جایگزین ای پی تی است.(اتخاذ تصمیمی درباره جایگزینی آزمون EPT است)
(میانگین نمرات چهار بخش، ملاک عمل قرار داده شده و نمره اصلی آزمون را تشکیل می دهد و جایگزین نمره EPT خواهد شد.)
از طرفی هم در سایت اصلی آزمون ای پی تی مثل هرساله تاریخ آزمونها تا پایان سال مشخص و گذاشته نشده و فقط ثبت نام آزمون فروردین ماه انجام میشود.

ava
ava

رهایی گفت: همچنین داوطلبانی که مکرر در آزمون زبان شرکت می کنند و قبول نمی شوند می توانند براساس طرحی که مرکز سنجش و پذیرش دانشجو تهیه کرده است در دوره آموزشی شش ماهه شرکت کنند و در صورت گذراندن موفقیت آمیز این دوره می توانند آن را جایگزین آزمون EPT کنند. براساس این طرح دوره زبان به صورت مرحله ای است و داوطلبان پس از گذراندن هر دوره و قبول در آن دوره می توانند وارد دوره بعد شود، در نهایت میانگین نمره همه دوره ها به عنوان نمره نهایی زبان در نظر گرفته می شود. این طرح در… ادامه نظر»

دکتر رها
دکتر رها

خب الان این کلاسها که گفتن از اول اردیبهشت برگزار میشه کجا هست؟ همون دانشگاههای خودمون یا جای دیگه؟؟؟؟
اصلا چطور برای ثبت نام این کلاسها اقدام کرد؟؟؟

jn
jn

واقعا که با این تصمیم گیری های یک شبه شون من کلی زحمت کشیدم برای آزمون دفعه پیش مشروط شدم الان باید 4 ماه برم کلاس چون می خوان پول بیشتری را بگیرن حتما یه هزینه بالایی رو هم می گیرن

ناصر
ناصر

انشاا.. که آزمون جامع عقب افتاده باشه

دانشجو
دانشجو

ایکاش شرکت تو دوره های زبان اختیاری باشه و آزمون هم سرجاش باقی بمونه اینطوری عادلانه تره چون بعضیا زبانشان خوبه

ناصر
ناصر

حتما اختیاری هست

امید
امید

اینم یه روش جدید برای پول گرفتن از دانشجو آخه دانشجوی دکترا مگه وقت اضافه داره که چهار ماه علاف بشه

دكترا
دكترا

یعنی الان زمان برگذاری امتحان جامع کلیه واحد های دانشگاه آزاد افتاد بعد از تیر ماه؟

محمد
محمد

سلام بر دوستان. انشاالله همه تون این برجی ای پی تی قبول شوید .
خداکنه امتحان جامع ما هم به تیرماه موکول بشه. تا وقت باشه بخونیم.

مهدی
مهدی

سلام.این طرح فقط برای کسب درآمد دانشگاه آزاد هست و میخان پول از دانشجو بگیرن و چهارماه معطلش کنن سر کلاسها …..همون آزمون بهتره .

دانشجوی دکترا
دانشجوی دکترا

با سلام

با این طرح جدید تلکلیف دانشجویانی که نمره مشروط 45، 47، 49 و …..گرفتند چی میشه؟
یعنی باید 4 ماه کلاس بیان؟

لطفا اگر از دوستان کسی در این زمینه اطلاعی داره شفاف سازی کنه و توضیح بده.
مننون

مدیریت دولتی قزوین
مدیریت دولتی قزوین

موافقم منم یک بار ازمون دادم و 47 شدم

آذين
آذين

سلام دوستان برای آزمون msrt میخوام بخونم. آیا در کتاب لانگمن ترجمه دکتر خیرآبادی همون 60 مهارت گرامر هم هست یا اونو باید جدا تهیه کنم بخونم؟