ظرفیت کنکور دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی (کد 2101)

/, ظرفیت دانشگاه ها/ظرفیت کنکور دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی (کد 2101)

مدرسان شریف

ظرفیت کنکور دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی (کد 2101)

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 97، در رشته زبان و ادبیات فارسی در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

1) زبان و ادبیات فارسی (بدون گرایش)

2) ادبیات حماسی

3) ادبیات عرفانی

4) ادبیات غنایی

5) آموزش زبان فارسی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه زبان و ادبیات فارسی شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره‌ تراز کسب‌ شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌ شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره‌ تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری 97 - 98 رشته زبان و ادبیات فارسی

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته زبان و ادبیات فارسی

قابل توجه است که دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی را اعلام می‌کند و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شود که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در رشته زبان و ادبیات فارسی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری 97 - 98 رشته زبان و ادبیات فارسی

۱۳۹۷-۷-۷ ۲۱:۲۰:۴۸ +۰۳:۳۰۱ فروردین, ۱۳۹۷|زبان و ادبیات فارسی, ظرفیت دانشگاه ها|دیدگاه‌ها برای ظرفیت کنکور دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی (کد 2101) بسته هستند

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست