مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، در رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) ﻣﺬاﻫﺐ ﻛﻼمی

2) ﺷﻴﻌﻪﺷﻨﺎسی

3) ﺣﻜﻤﺖ ﻣﺘﻌﺎﻟﻴﻪ

4) ﻛﻼم اﻣﺎﻣﻴﻪ

5) ﻛﻼم ﺷﻴﻌﻪ (گرایش اﻣﺎﻣﺖ)

6) وﻫﺎﺑﻴﺖ ﺷﻨﺎسی

7) کلام

  1. ﻓﻠﺴﻔﻪ دﻳﻦ و ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺟﺪﻳﺪ ﻛﻼمی
  2. ﻛﻼم تطبیقی
  3. ﻛﻼم اﺳﻼمی
  4. ﻳﻬﻮد و ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ
  5. ادﻳﺎن ﻏﻴﺮاﺑﺮاهیمی

8) ﻓﻠﺴﻔﻪ اسلامی 

9) ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی 

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی  سراسری 98

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﻛﻼم اسلامی آزاد ۹۸

 

اینستاگرام آزمون دکتری