مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، در رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) مواد پیشرفته

2) خواص فیزیکی و مکانیک مواد

3) سرامیک

4) فرایندهای استخراج

5) خوردگی و مهندسی سطح

6) متالورژی پودر

7) جوشکاری و اتصال مواد

8) شکل دادن فلزات و مواد

داوطلبان آزمون دکتری مجموعه مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی لازم است با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99 نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش دکتری رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی  سراسری 98

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری مهندسی ﻣﻮاد و ﻣﺘﺎﻟﻮرژی دانشگاه آزاد

 

اینستاگرام آزمون دکتری