پارسه
وکیلی
کیهان روان
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
مدرسان شریف
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

ظرفیت کنکور دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فهرست اسامی دانشگاه‌ها و ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی در دفترچه های انتخاب رشته دکترا سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

پس از انتشار دفترچه و مشخص شدن ظرفیت‌ها، داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات خود می‌توانید به صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری مراجعه نمایید.

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1403، در رشته ﺑﻴﻮشیمی دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود.

داوطلبان آزمون دکتری مجموعه ﺑﻴﻮشیمی لازم است با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند..

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی متفاوت است که که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﺑﻴﻮشیمی

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﺑﻴﻮشیمی

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﺑﻴﻮشیمی را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﺑﻴﻮشیمی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ﺑﻴﻮشیمی

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﺑﻴﻮشیمی دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﺑﻴﻮشیمی به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﺑﻴﻮشیمی در سال 1403 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1403، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﺑﻴﻮشیمی به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بیو شیمی پیام نوری
فروردین ۳۰, ۱۴۰۰ ۷:۲۴ ب٫ظ

بچه ها خیلی نگران دکتری نباشید.من فارغ التحصیل دکتری بیوشیمی پیام نور هستم.کار نیست .هر جا میرم میگن پیام نوری هستی.کلی هزینه هم کردم! اخه اگه مدرک پیام نور را قبول ندارن چرا پذیرش میذارن؟

دانشجو
آذر ۱۴, ۱۴۰۰ ۷:۳۵ ب٫ظ

سلام شما که پیام نور خوندید در مورد سختی آسونی دروس دکتری بیوشیمی نحوه تدریس اساتید اینکه حتما باید در دانشگاه حضور داشته باشیم یا نه و..ممکنه توضیح بدید

دکتری
شهریور ۲, ۱۳۹۹ ۰:۳۶ ق٫ظ

بچه ها سلام تراز مناسب برای دعوت به مصاحبه دانشگاه تهران دوره روزانه دکتری چنده؟ کی میتونه کمک کنه تو این زمینه بهم؟ رشته بیوشیمی

پریوش
اسفند ۳, ۱۳۹۷ ۶:۱۶ ب٫ظ

سلام بچه ها کنکور چطور بود؟ کسی هست

اصغر
تیر ۷, ۱۳۹۸ ۸:۲۳ ق٫ظ
پاسخ به  پریوش

کدام کنکور؟

اصغر
تیر ۷, ۱۳۹۸ ۸:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  پریوش

مصاحبه دکتری میگی؟