موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

ظرفیت کنکور دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فهرست اسامی دانشگاه‌ها و ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ در دفترچه انتخاب رشته دکترا سراسری اطلاع‌رسانی می‌شود.

پس از انتشار دفترچه و مشخص شدن ظرفیت‌ها، داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات خود می‌توانید به صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری مراجعه نمایید.

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1403، در رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ دانشجوی دکتری پذیرفته میشود.

داوطلبان آزمون دکتری مجموعه ﺗﺌﺎﺗﺮ لازم است با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﺗﺌﺎﺗﺮ

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﺗﺌﺎﺗﺮ دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﺗﺌﺎﺗﺮ به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﺗﺌﺎﺗﺮ در سال 1403 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1403، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﺗﺌﺎﺗﺮ به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران
اسفند ۲, ۱۴۰۲ ۰:۵۷ ق٫ظ

دانشکده هنرهای زیباو همچنیندانشگاه هنر تو مصاحبه ی دکتری تئاتر هیچ وقت منه نوعی فارغ التحصیل ارشدتئاتر از دانشگاه های دیگه رو نمیگیرن بجای دانشجویان خودشان. و مسلما اولویت انتخابشون از دانشجویان دانشگاه فوق الذکر خودشونه..نیمی ازعمرمان تو مصاحبه های دانشگاه های هنرایران تلف شده

مهران اکبری
مهر ۲۲, ۱۴۰۱ ۰:۴۰ ق٫ظ

باسلام..چرا پذیرش دکتری تئاتر باید اینقدر کم باشد؟؟فارغ التحصیلان ارشد هنرهای نمایشی جهت ادامه تحصیل درمقطع دکتری موانع بسیاری دارند بدلیل پذیرش بسیارپایین.دانشگاه آزاد که اصلاپذیرش دکتری تئاتر در هیچ یک از گرایشهای رشته ی نمایش ندارد و جای بسی تاسف هست

مهران اکبری
مرداد ۷, ۱۴۰۱ ۱:۵۲ ق٫ظ

باسلام.چرا لیست دانشگاه های آزاد که پذیرش دکتری تئاتر دارند موجودنیست..نکنه دانشگاه آزاد مقطع دکتری تئاترپذیرش ندارد؟؟؟