مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1400-1401، در رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان آزمون دکتری مجموعه زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی لازم است با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮﻟﻲ و ﻣﻮﻟﻜﻮلی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری زیست شناسی ﺳﻠﻮلی و ﻣﻮﻟﻜﻮلی