//اعمال محدودیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از امسال

مدرسان شریف

استاد وکیلی

اعمال محدودیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از امسال

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به اعمال محدودیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از امسال، گفت: بحث محدودیت پذیرش در مقاطع ارشد و دکتری را در نظر داریم.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: در قالب طرح ساماندهی آموزش عالی بحث محدودیت پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در نظر داریم ولی امسال این موضوع برای ارشد لحاظ نمی‌شود.

وی افزود: در مقطع دکتری محدودیت پذیرش را از امسال اعمال می‌کنیم.

شریعتی نیاسر گفت: امیدواریم مسأله پذیرش‌ها را در قالب ساماندهی طرح آموزش عالی ساماندهی کنیم.

اعمال محدودیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از امسال
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۳۹:۲۳ +۰۴:۳۰۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۱۷۵ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
تینا
تینا

سلام بچه ها
دوستای عمرانی
بویژه اونایی که دانشگاههای آزاد تهران درس خوندن

میشه نظرتون رو درباره دانشگاههای آزاد در رشته عمران سازه در مقطع دکترا در تهران بدید؟

انتخاب من اینه.بنظرتون چطوره؟

علوم و تحقیقات
مرکز
جنوب
غرب
رودهن

ممنون میشم

از نظر سخت گیری،امکانات،اساتید،ارزش مدرک،راحتی تردد،در محل طرح ترافیک بودن یا نبودن دانشکده فنی و مهندسی و خلاصه هر چیزی که میتونه مفید واقع بشه.

ممنون میشم کمک کنید.
من خیلی بی اطلاعم.
راستش میخوام یه جایی نباشه که خیلی سختگیر و وقتگیر باشن.
چون من مجبورم کار کنم/

شکیبا
شکیبا

کی نتایج میاد و ترازها خیلی استرس دارم

Chem
Chem

کسی میدونه نتایج کی اعلام میشه؟ آخه حداقل تاریخ مصاحبه ها رو اعلام کنن یا کتبی و شفاهی بودن مصاحبه رو….عجب….

مهلا
مهلا

آقای دکتر بهزاد با رتبه ۱۹ کشاورزی روزانه شهرستانها امیدی هس؟

گلاره
گلاره

صد در صد

.....
.....

خواهر من کارمنده و بالاترین نمره در کلاسش دارد ولی همیشه از طرف دانشجویان حسود مورد بی مهری وووو قرار میگیرد …این هنر هست هر کسی هم درس بخوند هم کار ….من خودم بیکارم و سنمم بالاست کلی هنوز دارم درس میخونم چون غیر درس امیدی ندارم

ل
ل

ل به علی بنده با فاصله زیاد بین کارشناسی و ارشد وارد دوره ارشد شدم ،هیچوقت روز اول ارشد یادم نمیره چنان یکی از اساتید مرا کوبید که با شغل و سن زیاد بعید میدونم چیزی شی پیش همکلاسی هایی که همع کوچکتر از من بودن .ولی من به اون لستاد نشون دادم که ادم پری هستم ،در ۴ نیمسال شاگرد اول دوره با دومقاله ایمپکت ۴ و چندین کنفرانس و.‌‌‌..در سال ۹۵ هم با ازمون و هم استعداد تو دانشگاهی که در ان شاغل بودم رفتم مصاحبه ،طبق لیین نامه باید از کار انصراق میدادم ،روز مصاحبه یه لستادیار… ادامه نظر»

ali
ali

من نیز متاثر شدم. واقعا آدم دلش هم میسوزه اتفاقا کسایی که کار می کنند از من نویی هم بیشتر زحمت می کشند. دیدم که میگم برخی شون و اصولا اکثریتشون نه. بله تمام این حرف ها نصیب ما نیز شده و ما نیز زخم خورده همین شمشیر بی رحم جامعه ایم. متاسفانه از این اتفاقات هست. ولی فقط پناه میبریم به خدا. بنده قصد حسادت ندارم همونطور گفتم فقط برای من جوون حسرت هست. بنده نیز حرف کم و زیاد فراوان شنیده ام. بله بعضی ها با بی اخلاقی هایشان کارهایی قبیح می کنند. بنده نیز می دونم تو… ادامه نظر»

مهدی مهندسی مکانیک
مهدی مهندسی مکانیک

عرض ادب
فقط می توانم بگویم به خاطر پشتکاری که دارید شما را تحسین می کنم.
هر چند به کرات نظرم را در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکترا عرض کردم.
شرایط انصراف از شغل و ادامه تحصیل در دکترا بعد از قبولی قطعی نیست؟
یعنی هنگامیکه قبولی قطعی اعلام می شود باید از محل کاری که در آنجا پذیرش شدید انصراف دهید؟
ضمن اینکه چرا در دانشگاه دیگری امتحان نکردید و حتما در همان دانشگاه قصد ادامه تحصیل داشتید؟

ل
ل

ممنون ازهمه بخاطر همدردی ،بله انصراف از مار بعد از قبولی قطعی هستش ،ولی بیکار شدن الان من بخاطر مشکلاتی است که برام پیش اوردن و زد وبندهای اداری وچون قرارداد با دانشگاه بودم فسخ قرار دادم راحتت تر بود ،اتفاقا علم و صنعت همون سال رفتم مصاحبه واتفاقا تا تعهد هم پیش رفت ولی شرایط زندگی طوری شد که باید در شهر خودم ادامه میدادم .ولی در سال ۹۵ که همه چی دست دانشگاه بودش هم تو استعداد و هم تو ازمون رد بشی و….میخوام بگم اینکه بچه ها میگن رابطه بازی تو مصاحبه ها هس صد درصدی نیس… ادامه نظر»

هادی ب ل
هادی ب ل

سلام نظرات شما رو خوندم و هم متاثر شدم و هم دوباره تاسف خوردم برای جامعه مون!!!
بنده در دوران ارشد همکلاسی داشتم که کارمند بانک بودن و توسط اساتید خیلی بخاطر کارمند بودن اذیت شدن به طوری که میخاستن رها کنن ولی بنده در کنارشون ایستادم و کمک کردم که ارشدشون رو بگیرن و در انتهای صحبتم بنده هم موافقم که اخلاقیات متاسفانه اگر نگیم کلا از بین رفته ولی متاسفانه خیلی کم رنگ شده

.....
.....

من خواهرم کارمنده

الان سال دوم دکترا ….واقعا حقش میدونم روزانه درس میخونه خیلی زحمت میکشد درس خوندن رو دوست دارد الان کار میکند و درس میخوند فشار زیادی بهش میاد ….واقعیتش اینه کار نیست و وضعیت کار و درس در کشور ما خوب نیست در جوانی پیر شدیم

ترازها کی میاد نتایج انتخاب دانشگاه برای مصاحبه دولتی کی اعلام میشود؟؟؟

فرهاد
فرهاد

سلام خدمت دوستان
بنده الان دانشجوی دکتری و سال دوم هستم ، واقعا شاغلین و کارمندها ضربه زیادی به تحصیلات تکمیلی می زنند ، مشکلات خانواده و اشتغالی که دارند تمرکز آنها را به هم ریخته و همش دنبال شانه خالی کردن از تکالیف هستند و اکثر مواقع کل کلاس را به چالش می کشند

کریم به ALI آقا
کریم به ALI آقا

ببینید علی آقا شما خیلی منفی به قضیه نگاه میکنید. اولا هر قانونی همیشه سعی میکنه عادلانه باشه و در این بین یقینا شرایط همه بر اساس اون ایده آل نیست.اما بحث درس فرق میکنه علم و دانش دنبال ایده آله میگرده نه صرفا جوونترها. ضمنا اختلاف ما ها با هم اونقدر زیاد نیست که اینقدر بزرگش میکنیم کمااینکه اگر بود هم مهم نبود. شما اگر فکر میکنید کسی که تونسته در سن کمی بیشتر از شما وارد دوره دکترای روزانه دانشگاه اونهم بدون هرگون سهمیه ای شده،آدمی تاریخ مصرف گذشته و بدرد نخوره و نمیتونه حتی یه مقاله و… ادامه نظر»

ali
ali

من اصلا بحثم نیست شما لایق نیستی ولی کسی کار داره رو نمی تونم بپذیرم کنار من بیکار داره تحصیل می کنه و من با حسرت بخورم.
این قانون باید درست شه یا کار یا درس قبول ندارید مشکل من نیست. اگر جامعه به من دانشجو زن می دهند و کار می دهد و استاد میزاره من کار کنم من هم مشکلی ندارم همه کار کنن وگرنه این نا عدالتی است حالا شما میخواد نخبه باشی یا نباشی.
عدالت نیست. شما تا صبح بگو. منم این چیزایی شما میگی رو دارم کمتر از شما رزومم نیست خیالت راحت.

ali
ali

اصلا شما چرا به خودت میگیری با حرف من و شما این قانون درست نمیشه تا جوون ها بتونند زندگی بسازن. فقط باعث میشه ازاین مملکت زده بشن و شدن و دارن میرن. بحث اینه باید کاری کنن دانشجوی دکتری بتونه اسلامی زندگی کنه نه اینکه دست به هر اقدامی بزنه عملا داریم با این کار جامعه رو فاسد می کنیم. شما فکر میکنی دلیل این همه مشکلات چی هست. از دیر ازدواج کردن و دیر وارد بازار کار شدن و عدم تجربه ما جوون هاست. چرا چون ارتباط علم با صنعت در حد صفره و کسی هم اهمیت نمی… ادامه نظر»

احمد
احمد

شما خودت بگو علت اینکه نرفتی سرکار بعد درستو ادامه بدی چیه؟

کریم
کریم

اینکه چرا من به خودم گرفتم چون حرف شما دقیقا امثال من رو هدف گرفته. دوست خوبم.الان با سن ۵۰ سال تازه دارن دکترای پزشکی رو اونم با همه امکانات شغلی و مالی که دارن شروع میکنن به تحصیل و هیچکس هن نمیتونه بگه چرا چون لیاقتش رو دارن و عشق و علاقه شو. اینکه گفتی که بنده ضربه این سیستم رو خوردم قبول ندارم و باید بگم ته جون من کاملا از تصمیماتی که گرفتم راضی هستم. و درسته که مثلا من شاید بشم جهل ساله اما این مهم نیست چون اولا هدف اصلی من تدریس نیست و ثانیا… ادامه نظر»

ali
ali

شما با اینکه هوش خوبی دارید ولی دقت لازم رو نداشتید. سعی بر خراب کردن ندارم . من اتفاقا تاکید کردم. اکثریت اگر نگاه کنید اکثریت بود نه همه. ن خیر باز توجه نکردی. گفتم اگر به ما هم اجاز کار بدهند بنده نیز مشکل ندارم. نه این حرفتون رو باز هم قبول ندارم. که انتخاب من بوده اگر به من بوده من میخواستم کار کنم ولی چون دانشجو بودم کسی منو جایی استخدام نمیکنه وقتی میرم میگن برو درست رو تموم کن بعد بیا. باز هم متوجه منظور بنده نشدید. من میگم باید عدالت باشه باید همه در یک… ادامه نظر»

ali
ali

یک دوست دانشجوی دکتری دارم بیکار هست. معاف شده و دانشجو هست جایی هم استخدامش نمیکنند.
چرا چون دانشجو هست.

ali
ali

این بحث به جایی نمیرسه چون کسی حاضر نیست چیزی رو قبول کنه.
در هر صورت انشالله هم شما در مصاحبه موفق باشید هم بنده. انشالله دانشگاه تهران هم رو ببینیم.

sid
sid

دارن با تو پنجاه سالگی چی میخونن دوست شما پزشکی؟واقعا چی میشه گفت؟این خیلی مثال پرتی

.....
.....

باسلام
واسه هیئت علمی شدن باید رشته ارشد و دکترا یکی باشه؟ یعنی اگه رشته مقطع ارشد مدیریت بازرگانی باشه، دکترا هم باید مدیریت بازرگانی باشه؟؟ یا میشه دکترا رو مدیریت دولتی خوند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ali
ali

نه ربطی نداره. مهم اینه دکتری چی خوندی.

مهدی مهندسی مکانیک
مهدی مهندسی مکانیک

عرض ادب
اینطور که فرمودید نیست.
خواهش میکنم اطلاعات دقیق بدهید.
عدم همخوانی رشته تحصیلی در دو مقطع آخر باعث رد درخواست جذب هیئت علمی می شود.
باید دو مقطع آخر یعنی ارشد و دکترا همخوانی داشته باشد.

ali
ali

مورد دیدم کارشناسی و ارشدش یک
رایش دیگه بوده و تغییر گریاش در دکتری داشته و میینم که شده.
تغییر رشته شاید ولی گرایش زیاد تاثیر نداشته در عمل دیده شده. تیوری رو ول کن عملی رو بچسب میزنین تو متلب همین میشه دیگه.

ali
ali

گرایش

مهدی مهندسی مکانیک
مهدی مهندسی مکانیک

علی آقای بزرگوار تغییر رشته شاید!!! شما استثنائات(به جای استثنا کلمات دیگر هم می شود قرار داد) را رها کنید. بنده طبق قانون صحبت می کنم. رشته دکترا و ارشد قطعا باید همخوانی داشته باشد. حالا تشخیص این همخوانی بحث دیگریست. مثلا دوست بنده دکترای مهندسی انرژی بود و چون ارشد رشته مهندسی نفت بود مجددا اقدام به اخذ ارشد مرتبط کرد. در حالیکه زمانی که ایشان ارشد را گرفتند رشته مهندسی سیستمهای انرژی به صورت مستقل مثل امروز پا نگرفته بود.و کلا رشته جدیدی محسوب میشود که عمر تاسیس آن در دانشگاه های کشور به زحمت به ۱۵ سال… ادامه نظر»

ali
ali

احتمالا شما درست می گید. من چیزی دیدم رو گفتم.

حسن
حسن

البته تو شرایط برابر شخصی که دو مقطع یکسان خونده باشه تو اولویت قرار داره.

.....
.....

سلام
ممنون از اینکه من رو راهنمایی کردید. برای همگی آرزوی موفقیت میکنم.

م
م

دوستان عزیز. یک سوال دارم لطفا هر کسی اطلاع دقیق داره و یا حتی نظری داره عنوان کنه. به نظر شما با توجه به شرایط موجود و حذف تکمیل ظرفت دانشگاه های دولتی تراز دعوت به مصاحبه دکتراشون رو بالاتر می برند یا پایین تر؟؟
با سپاس

ali
ali

نمیدونم.
به نظرم ظرفیت چند برابر دعوت به مصاحبه رو احتمالا بالا ببرند. شاید به جای ده نفر دعوت به مصاحبه مثلا بشه 15 نفر. البته شاید . شاید هم مثل سال قبل باشه فقط می خواهند تعداد افراد رو کاهش بدهند.
که نظر دومم رو بیشتر میدونم.

proper
proper

سلام بنده با این درصدهایی که زدم ترازم اومد امسال 1935 اگر با همین همین باز تاکید میکنم همین درصدهایی که امسال زدم به نسبت سال پیش باید ترازم میوم 2467 چرا ترازم حدود 600 تا کم شده امسال
آیا با این شرایط و افزایش این حالت که قطعا تکمیل ظرفیت نداریم سایر دانشگاه ها ترازشون را نسبت به سال پیش کاهش میدن؟؟؟

ali
ali

دوستان ی جوری میگن تکمیل ظرفیت انگار چند نفر تکمیل ظرفیت بیشتر می گرفتن. تو رشته ما سال پیش تکمیل ظرفیت ی نفر اضافه می گرفت. بودن یا نبودنش زیاد فرقی نداشت.
بقیه رشته ها هم زیاد نبود شاید 5 شیش یا کمی کمتر و بیشتر ولی کلا تکمیل چه ظرفیتی وقتی دانشجو زیاد میگرن. واقعا همین امسالم به نظرم زیاد دارن میگیرن. باید بعضی رشته حتی دانشگاه های پولی رو هم حذف کنن فقط افراد با رتبه زیر 100 رو پذیرش کنن.

کریم
کریم

علت پایین اومدن تراز سخت بودن سوالات در آزمون امساله که باعث میشه تراز کل پایین بیاد

جعفر
جعفر

پسر خوب تو ایران یکی تا بیاد دکتری بگیره سربازیشم بره 30 سالشه بعد تازه بیفته پیگیر درآمد زندگبش بعد کی تشکیل خانواده بده اونایی که صرفا مسیر درس خوندن رو انتخاب کردن باید مثل چی درس بخونن که دغدغه قبولی تو دکتری رو نداشته باشند وگرنه شرایط همینی هست که میبینی

مسی
مسی

چقدر ما دهه شستی ها بدبخت بودیم از اون اول . نه کاری نه چیزی . اومدیم گیر دادیم به دکتری . خدایا خودت رحم کن …افسرده و درمونده. چقدر بشینیم چرت و پرت بخونیم آخه

مسی
مسی

سلام ممنونم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه .. رشته علوم دامی با تراز ۲۱۵۰ تغذیه طیور شهرکرد را میارم واسه مصاحبه یا نه ؟ شبانه نمیگرفت فقط روزانه…

ali
ali

خیلی از قانون ها فقط میل شخصی افرادی هست که خودشون دارند به نفع خودشون کار می کنند. چقدر فکر می کنی قوانین درست است و دقیق است. قانونی که در آن عدالتی نباشه قانون کاملی نیست. مثل قوانین مختلف در جامعه هست. در ضمن شما چون خودت مثلا کار داری می خوای ضمن کار دکتری هم بخونی ولی به فکر اون بدبختی که کار نداره و جایی هم به دلیل دانشجو بودن نه استخدامش می کنند نه کار بهش می دهند. مثلا برخی میروند حق التدریس بر می دارند الان به دانشجو ها دیگه حق التدریس نمی دهند. اینا… ادامه نظر»

ali
ali

به نظر من باید تعدادی کم بگیرند و این خوب هست. چون کار افزایش پیدا خواه کرد دانشگاه آزاد و پیام نور و… رو هم باید ببندندن. یا مثل پزشکی محدود بگیرند.
اینا اونوقت میشن عدالت .
یعنی ما رشته های مهندسی عملا شانس کارمون در حد اپسیلون هست. امروز بگی دو تومن کمه میگن برو یکی دیگه رو می گیریم.

مهرداد
مهرداد

نه علی جان کاملا در اشتباهی اولا بیشتر کسانیکه کار دارن و میاد دنبال دکترا بخاطر عشق و علاقه شونه که میان سمت دکترا و درس خوندن و اصلا بخاطر اینکه آیا فردا بشه با اون مدرک کار کرد بسمتش نمیان. دوما اینکه قبولی در دوره دکترا همونطور که خودت میدونی راحت نیست که هر کسی دلش خواست بیاد و قبول بشه بلکه آمادگی کافی در دروس و هوش و استعداد زیاد و پشتکار بالا میخواد و اگه شما واقعا مصمم هستی ، شما که جوون و خیلی جوونتر هستی و بقول خودت بیکار و آزاد هستی خیلی بهتر میتونی… ادامه نظر»

ali
ali

بله حرف های شما درست و متین.
اما واقعا این قوانین در اجرا هم همین گونه خواهد بود.
من به شخصه دیدم قانون با اجراش خیلی تفاوت داره. خیلی از قوانین برای 6 درصد جامعه ساخته می شوند.
منم امیدوارم بتونم یکی از دانشگاه های برتر امسال قبول شم. اگر بر اساس وضعیت دانشجویی باشه نه بر اساس شناخت اساتید.

احمد
احمد

منم موافقم درس خوندن شاغل ها به خاطر علاقه هست. من خودم خیلی دوس دارم ادامه بدم ولی الان 5 امین ساله دارم تلاش میکنم تا روزانه شهر خودم قبول شم. سایر دوستان واقعا وقتشون آزاد تره

ali
ali

واقعا دیدم که میگم افرادی که سر کار هستند. وقتی قبول می شوند واقعا نه دانشگاه حضور دارند نه به تحقیقشون درست می رسند. هستند هم کسانی که تونستند. ولی اصولا خیلی ها برای اینکه حقوقشون بالاتر بره و … میان درس می خونند. شاید شما جزو درصد اندک محققین باشین. ولی واقعا هم به درسشون لطمه میخوره هم به کارشون. با تعداد ترم بالا تموم میکنند.

م
م

من با آقا علی کاملا موافق هستم. به هیچ عنوان نباید در مقطع دکترای روزانه افراد شاغل رو بگیرندو این کاملا خلاف عدالت هست. اگر چنین افرادی رو که اکثرا با سفارش از ارگان های دولتی هست جذب کنند خیانت به بیت المال هست چون این افراد بخاطر تامین مالی بودن و مشغله کاری به هیچ عنوان دل بکار پژوهشی و نگارش مقاله نمی دهند و فقط سر بار سیستم آموزش میشوند.این افراد شاغل اگر دوست دارند می تونند برند دکترا آزاد یا پردیس بخونن و پولش رو از جیب خودشون بدهند ونه از جیب بیت المال و جای یک… ادامه نظر»

احمد
احمد

این چه حرفیه مت خودم ارشدمو با اینکه شاغلم با 7 تا مقاله و یک پروژه صنعتی تموم کردم

مهندس
مهندس

من دانشجوی دکتری روزانه و شاغل هستم و برعکس حرف جنابعالی چون زمینه تحصیلی و شغلی ام مشابه است و طبعا تجربه بهتری دارم همکلاسیهای بیکار وباصطلاح شما مستعد تمام تحقیقها و ترجمه ها را بصورت آماده از بنده می گیرند و به استاد می دهند

م
م

آقا مهرداد عزیز. این سهمیه استعداد رو هم باز به دانشجوهای سفارش شده متاسفانه بعضی دانشگاه ها اختصاص می دهند. من خودم به شخصه پارسال استعداد درخشان برای چند دانشگاه اقدام کردم اما با وجود داشتن ظرفیت خالی و رزومه قوی با چندین مقاله و کتاب بنده رو نگرفتند. چرا؟! بهم مدیر گروه غیر مستقیم گفت چون معرف و پارتی قوی نداشتی نگرفتیمت.بله در این سیستم رابطه خرف اول رو می زنه متاسفانه.

بهرام به على
بهرام به على

احسنت على آقا ، این موردى که شما گفتى در کشورهاى دیگه رعایت میشه که پیشرفت کردند . در جواب اقا مهرداد که گفتند شاغلین حتماً استعداد دارند – خیر اقا مهرداد اگه استعداد داشتند قبل از اینها قبول میشدند اما الان به واسطه توانایى پرداخت شهریه قبول میشوند- اینکه فرمودید شاغلین دکترى جزو بهترنهاى مملکت هستند ! اون رو واگذار میکنم به قضاوت دیگران

ali
ali

در ضمن حرف من فقط دکتری نیست. توی ارشد نیز همین گونه بود. یعنی اکثریت کلاس ما شاغلین بودند ما ترم چهار تموم کردیم و این ها هنوز دارند کار می کنند. یک دانشجویی که از دانشگاه تربیت شهید رجایی کارشناسی خونده بود استخدام آموزش و پروروش شده بود ترم دوازده بود و همچنان تابستان ها میومد تا رو پروژهاش کار کنه واقعا این افراد نمیگم نخبه نیستن ولی واقعا براش اهمیتی از تحقیق فقط این بود که وقتی خودش خواست بیاد کار کنه نه اینکه به موقع کار کنه وکار درستی انجام بده. حرفمم این نیست همه این هستند… ادامه نظر»

کریم
کریم

آقا بهرام.واقعا اشتباه میکنید. اولا همه یک شرایط یکسان ندارن و نمیشه برای همه یک نسخه واحد نوشت. دوم شرایط ما با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست و علت اونم هممون میدونیم و نیاز به بازگویی نیست و خداقلش اینه که اونجا دانشجویان دکترا کاملا تامین هستن و نیازی به کار در شرایط ما ندارن.چه متاهل و چه مجرد. من خودم مدت زیادی خارج از کشور بودم و کاملا به محیط و شرایط اونجا آشنا هستم. سوم اینکه واقعا چرا فکر میکنید کسی که الان بعد از چند سال اومده برای دکترا قبلا نتونسته و یا عرضه نداشته که قبول… ادامه نظر»

ali
ali

آیا واقعا این درست هست. تازه کشوری که اسلامی هم هست. میگن باید ازدواج کنی. بعد شما حداقل 33 سال سنتون هست با اوصاف یکه گفتید. من تازه تموم کنم میشم هم سن شما شاید یکی دوسال کمتر ولی حدودا همین سن ها نه زن داریم نه کار داریم نه از خودمون چیزی داریم فقط یک مدرک دستمون هست که معلوم نیست به کارمون بیاد یا نه. اونوقت دوستان هم کار دارند هم ازدواج کرده اند هم مدرکشون رو دارند می گیرند. هم آیندشون مشخص هست. این عدالت هست. چون انتخاب من درس بوده و انتخاب جنابان عالی کار بوده… ادامه نظر»

کریم
کریم

واقعا متاسفم. من اگه باشم اصلا اینطور فکر نمیکنم و هرگز خودم رو با کسی مقایسه نمیکنم. شما یک ثروت داری بنام جوونی که ما اونو دیگه از دست دادیم. ضمنا این یه راه انتخابیه و برای همه قابل انجامه و جلوی کسی رو نگرفتن که فلان راه رو بره یا نره. مثل بنده هم به سادگی این راه رو طی نکردیم. خود من مجبور بودم کار کنم تا کمک خرج خانواده ام باشم چون اونا نمیتونستن خرج منو بدن. سربازی رفتم تا حداقل دو سال خرجم گردن ذولت بیفته و خانواده ام کمی راحت تر باشن شما فکر میکنید… ادامه نظر»

ali
ali

من نمیخوام منکر این بشم که صد در صد من درست میگم یا غلط میگم. ولی باید شرایط به گونه ای باشه که کسی میخواد دکتری بخونه این همه حقیر نشه. وقتی میره جایی خواستگاری نگن چی داری این مشکل از قوانین و جامعه است که داره من و شما رو نابود میکنه قصد من نیست بگم شما داری اسشتباه می کنی قصد من این است که قوانین درست نیست که داره این اتفاق می افته. من به شما حرفم نیست حرفم به اون کارمند دولتی هست علی الخصوص که داره کار می کنه کنارش داره درس هم میخونه. ببینید… ادامه نظر»

امیر - دکترای مهندسی برق
امیر - دکترای مهندسی برق

متاسفانه در بعضی کامنت ها مشاهده میشه همچنان همان کلیشه همراه با بغض و حسرت در برخی و نه همه دوستان رشته های انسانی نسبت به ماها که دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک خوندیم و بعدتر در دانشگاه رشته های فنی و مهندسی یا علوم پایه رو خونده و ادامه دادیم وجود داره! این مساله هم ناشی از سرکوفت های غلط والدین برای متولدین دهه 50 و 60 است که آگاهی نسبت به این مسائل کم بود و بچه ها رو بر اساس سطح هوشی و تحصیلی شون مجبور میکردن به ترتیب ریاضی، تجربی، انسانی و هنرستان و کار و… ادامه نظر»

ali
ali

احسنت. ولی برخی هم سر خورده شدند مثل دوستان من دارند از ایران می روند و ….

به دکتر بهزاد خان
به دکتر بهزاد خان

دکتر جان سلام

متاسفانه رتبه ام زیاد خوب نشد

278 شدم رشته سازه

بنظرتون روزانه یا شبانه یا پردیسهای تهران امیدی هست؟
شهرستانهای نزدیک تهران قزوین و قم و سمنان چی؟
شمال آمل و بابل و اینا چطور؟

آزاد تهران چی؟
میشه راهنمایی کنید؟
پارسال قبولیا چطور بود؟
رزومه
3 تا مقاله کنفرانسی
دو تا علمی پژوهشی
نمره زبان 48
دانشگاه خواجه نصیر بودم
سابقه کار خیلی عالی دارم
و یه کتابم دارم که گمون نکنم به مصاحبه برسه
یهدونه isi هم هست که در مرحله بررسی هست.
همینا دیگه

میشه راهنمایی کنید؟
پارسال قبولیا چطور بود؟
میشه یه کم دقیقتر بگید اگر ممکنه؟

مثلا تراز تهرانیا روزانه و شبانه و
همین طور اون شهرستانها

خیلی منون از زحمتتون
ببخشید
ممنون

به دکتر بهزاد خان
به دکتر بهزاد خان

ترازم هم 2815

سارا۹۶
سارا۹۶

کی نتایج اعلام میشه هیچ امیدی به زندگی ندارم اگه امسالم قبول نشم واقعا نمیدونم چیکار کنم با این وضعیت کار هم دیگه افسرده شدم خدایا خواهش میکنم کمکمون کن

گلاره
گلاره

سلام
اولا که انشاالله قبول میشی سارا جان
ثانیا اگر هم قبول نشدی مطمئن باش هیچ اتفاقی نمیفته و تازه شانس آوردی و با خیال راحت برو زندگی تو بکن.
دکترا خودش اول بدبختی و دردسره

الکترووونیک
الکترووونیک

باسلام
رشته الکترونیک با رتبه 325 وتراز 2356 امیدی به قبولی در روزانه شهرستان هارو دارم؟

ali
ali

سوال من اینه چرا کسی استخدامه یه جایی هست میاد دکتری میخونه این ظلمه این افراد باید استعفا بدن بعد دکتری بخونن ؟
برای بقیه ای که کار ندارن داره ظلم میشه. خیلی تا عدالتی بزرگی هست.

صبا
صبا

موافقم

میلاد
میلاد

سلام

چرا؟!!!!!!!!!!
طبق چه قانونی؟!!!!!!!

واقعا چرا ما اینطوری شدیم!!!!!!!!!!!!!!

چرا همیشه همه چیز رو فقط طبق میل و شرایط خودمون میخوایم؟!!!!!!!!!

ali
ali

میل شخصی نیست. یه کم فکر کن. ناعدالتی وظلم به افرادی هست که کار ندارند.
این میل شخصی هست یا نا عدالتی به قشر ضعیف تر.

مهندس
مهندس

من مطالب شمارو خوندم علائم افسردگی کاملا در بیانات شما مشهوده قبل از این که دیربشه حتما دنبال راه حل باشید و همیشه یک چیز رو آویزه ی گوشتون کنید راهی رو که خودتون و با لاقه انتخاب کردید بهاشو هم بپردازید شما ممکنه بعدا عاشق هم بشید و قطعا بهای اونو هم باید بپردازید پس بیخود به همکلاسیهای شاغل یا دانشجوی دکتری گیر ندید راه حل در درون ذهن شماست

جعفر
جعفر

چه ظلمی داداش من؟!! خوب شماهم مثل بعد فارغ التحصیلیت میرفتی سربازی یه جا مشغول به کار مبشدی بعد میومدی ادامه تحصیل چرا از دید خودت میگی اگه ایمقدر سطح علمیت بالا هست که یه ضرب پشت سر هم قبول شدی واسه قبولی تو دکتری هم نباید نگران باشب

ali
ali

حعفر اگر اون نفری باشی قبلا دیدم و مطالبش رو خوندماصلا صحبت ها منطقی و بر اساس عدالت نیست. با شما حرفی نیست..مشکل من قبولی نیست. مشکل ما عدالت هست. دوستم بود سربازی رو رفته بود و به دلیل دانشجو بودن جایی استخدامش نمی کردند. این عدالت است.

بر اساس اطلاعات و آمار قبول شدگان سالهای گذشته
بر اساس اطلاعات و آمار قبول شدگان سالهای گذشته

1. روزانه تهران
2. روزانه شهرستانها و شبانه تهران
3. پردیسهای مستقر در شهر تهران و شبانه شهرستانها
4. پردیسهای شهرهای بزرگ مثل اصفهان و تبریز و مشهد و شیراز و …. و پیام نور مستقر در تهران
5. غیر انتفاعی و آزاد مستقر در شهر تهران
6. پردیسهای دورافتاده
7. آزاد مستقر در شهرهای بزرگ مثل اصفهان و تبریز و شیراز و مشهد و …
8. آزاد شهرهای کوچک

مسعود
مسعود

باتشکر از شما

مهدی
مهدی

به نظرت دانشگاه صنعتی شیراز سطح چند حساب میشه ؟ سطح 1 که فکر نکنم ولی فکر کنم سطح 2 باشه نه ؟

میلاد
میلاد

پیام نور رو بیارید ردیف آخر
جای 5 و 6 رو عوض کنید

و به همه اینها شرایط خانوادگی و مالی و فرهنگی و امکان اسکان و تردد فردی خودتون رو در نظر بگیرید.

مسعود
مسعود

لطفا راهنمایی بفرمایید با رتبه ۶ درسهمیه روزانه بین الملل قزوین دعوت به مصاحبه میشم؟ رشته راه و ترابری

میلاد
میلاد

100 %

النا
النا

سلام به دکتر بهزاد
بارتبه 690 و تراز۳۲۰۰ شانسی برای قبولی دکتری ازاد مدیریت بازرگانی هست؟

اتنا
اتنا

خب دوست عزیزی که گفتی علوم انسانی انتخاب رشته میکنید.
با رتبه 724وترازبالاتراز3500 در مجموعه روانشناسی.نزدیک دوازده هزارشرکت کننده…ایا عمومی زاهدان ازادمیشه.
خودم فک کنم بشه هم ارشدم ازاین دانشگاست.وهم انتخاب اولم بخاطرشرایطم.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

نتایج نهایی انتخاب ر شته دکتری 97 در ابتدای هفته آینده اعلام می شود و حدود 40تا 44درصد داوطلبان برای مرحله دوم یعنی مصاحبه و آزمونهای اختصاصی و بررسی سوابق علمی و پژوهشی و مصاحبه دعوت خواهند شد و در نهایت بین 30تا 37هزار نفر از این آمار رد و بین 10تا 13هزار نفر پذیرفته می شوند

مسعود
مسعود

انتخاب اولمو روزانه بین الملل قزوین زدم

مسعود
مسعود

سلام.دوستان رتبه ۶ در سهمیه رشته راه وترابری عمران اوردم روزانه کجا ممکنه دعوت به مصاحبه شم؟

proper
proper

سلام و عرض ادب و احترام خدمت دکتری عزیز
رشته برق قدرت
رتبه 479
تراز 1935
کل پذیرش روزانه 226 نفر
به نظرتون میتونم روزانه جایی قبول شم

رتبه ۱
رتبه ۱

باسلام.در شهرستان ها احتمال دعوت به مصاحبه هست

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

تراز شما برای دوره نوبت دوم دانشگاه تبریز-پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی-و پردیس علم و صنعت ایران-نوبت دوم قزوین و همدان-کاشان-بیرجند-شاهرود و ارومیه و دوره پردیس دانشگاههایشیراز-یزد و سمنانخواهد بود.ولی پردیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران و نوبت دوم دانشگاه تهران-مشهد-اصفهان-خواجه نصیر را نمیارید.

proper
proper

ممنونم
پس روزانه جایی قبول نمیشم

م
م

احتمالا برای مصاحبه روزانه به چند دانشگاه روزانه شهرستان دعوت خواهید شد اما قبولی بستگی به شرایط و رزومه و لابی با اساتید داره.

دكتربهزاد
دكتربهزاد

به فرهادحقوق عمومی به احتمال زیاد ازاد شهرستان قبولی

دكتربهزاد
دكتربهزاد

به ندا،با توجه به اینکه شما جزء نفرات اخر قبولی مرحله اول می باشی یه مقدار کار برات سخته،اما امیدوار باش چون زراعت زیاد رقابت نداره واحتمال بالای ۵٠درصد ازمهرماه دکتری انشالله

محمد
محمد

سلام دکتر جان
آیا با رتبه ۲۹ و تراز ۵۰۲۰ در گرایش مدیریت ورزشی به دانشگاه تهران امید وار باشم؟ تربیت مدرس و خوارزمی و علامه چطور؟
ممنون

دكتربهزاد
دكتربهزاد

حسن چه رشته ای هستی تا برات انالیزش کنم وجایگاهی که داری برات بگم

آگاه
آگاه

دکتر بهزاد من نه آقا حسن رو میشناسم نه شمارو ولی با این نحوه حرف زدن و استدلال شما و آقا حسن معلومه شما تجربه خوب و درستی در این زمینه ها ندارید. شاید حتی دکتری هم نمی خونید به هر حال بیخودی مشاوره های نادرست به مردم ندید.

دكتربهزاد
دكتربهزاد

حسن جان دلم درود برصداقت،الحمدالله اینو قبول داری که رشته ای مثل حقوق١٢هزار شرکت کننداش بود،پس این نشان از رقابت سخت این رشته است،اگر سیاهی لشکریاشه همه رشته ها سیاهی لشکر دارن حتی اون تعداد انگشت شماری که در رشته های پایه شرکت میکنند بیشترشون سیاهی لشکر هستند،ضمنا اون اقایی که از بین ١٢هزار نفر رتبه٣٠٠اورده باید بهش تبریک گفت ،حتی به جنابعالی که دوستشی،

حسن
حسن

عزیز دلم. خود این شخص خنده اش گرفته بود به درصدای خودش و قبولیش. حالا ایرادی نداره خواستین به شما هم تبریک میگم!!! عزیز رقابت بین تعداد کسایی که واقعا میخونن مهمه. الان همه شهرها کوچیک تو دانشگاههای آزاد و غیرانتفاعی و پیام نورم فارغ التحصیل حقوق میدن بیرون و همه شون هم میان دکتری شرکت میکنن و خیلی هاشون حتی لای کتاب رو باز نکردن نه تو قبولی لیسانس نه تو قبولی ارشد و نه حتی تو کنکور دکتری و چون دوستای زیاد حقوقی دارم اینو میگم به کسی برنخوره مورد داشتیم که طرف فقط بهشگفتیم منفی نزن ارشد… ادامه نظر»

بهرام (حقوقى) به حسن
بهرام (حقوقى) به حسن

اولاً شما خودتون بفرمایید چه رشته ایى هستید حسن آقا؟ دوماً بالاترین درصدها در رشته و حقوق هست ، زیر ۴٠٪‏ هیچ جایى دعوت به مصاحبه نمیشى ، در صورتى که با ۴٠٪‏ تخصصى در خیلى از رشته ها رتبه ١ میشوى . اینکه در مقطع لیسانس پیام نور و غیر انتفاعى فارغ التحصی میده بیرون چه ربطى به دکترى داره ؟!!!!! کما اینکه این وضعیت در رشته هاى مهندسى هم بدتر هم هست. اون دوست شما هم اگر ارشد قبول شده قضیه ارشد با دکترى خیلى فرق میکنه . خیلى ها رو دیدم ارزو میکنن اى کاش به جاى… ادامه نظر»

حسن
حسن

دوست خوبم ربطش اینه که تو مقطع ارشد بدون هیچ گونه مطالعه ای و فقط با منفی نزدن ارشد آزاد قبول شده بود تو یکی از شعبه های علوم تحقیقات والان داوطلب کنکور دکتری ست. و اون یکی دوستم با درصد هایی که تو نوشته قبلی هم گفته بودم و شما گفتید محاله الان دکتری آزاد یه شهر خوب میخونه. این که همه کسایی که حقوق خوندن میتونن وکیل بشن یا نه خودتون بهتر میدونید که بالای 90 درصد حتی با مقاطع بالاتر نمیتونن از امتحان وکالت قبول بشن و کسی که از امتحان وکالت قبول میشه جرو بهترین هاست… ادامه نظر»

بهرام (حقوقى) به حسن
بهرام (حقوقى) به حسن

٩٠٪‏ دانشجویان دکترى حقوق مثل بنده وکیل هستند

بهرام (حقوقى) به حسن
بهرام (حقوقى) به حسن

ضمناً شما من رو میشناسید مگه ؟!!!!
من هم وکیل هستم ( ١٠ ساله ) ، هم دانشجوى دکترى حقوق هستم و هم دانشگاه پیام نور کارشناسى حقوق تدریس مى کنم

حسن
حسن

دوست خوبم من یادم نمیاد بگم که شما رو میشناسم یا نه
بعید میدونم 90 درصد دانشجویان دکتری مثل شما وکیل باشن لااقل دیده های شخصی من اینو نمیگه.
شمام چطور وکیل و دانشجوی دکتری و مدرس دانشگاهین که این همه وقت آزاد دارین و من هر چی مینویسم سریع جواب میدین؟
من خودم یه دانشجوی دکتری فنی هستم وقتم کم میاد ولی خوبه شما هم همه اینایی که گفتین هستین و هم این همه وقت آزاد دارین

م
م

سلام دوستان عزیز. لطفا اگر کسی بطور دقیق اطلاع داره بنده رو راهنمایی کنه.این محدودیت پذیرش در مقطع دکترا به چه معنی هست؟ مگر هر دانشگاه بنا به ظرفیتی که اعلام کرده پذیرش دکترا نداره؟؟ پس فرقش دقیقا با پارسال چی هست؟؟؟

دكتر
دكتر

یعنی هرسال ظرفیت دانشگاهها کمتر شده و تعداد کمتری موفق به ورود به مقطع دکتری خواهند شد.

میلاد
میلاد

سلام

یعنی عمدتا ظرفیتها از پارسال کمتره و سال بسال هم کمتر میشه
جلوی پذیرش بی حساب دانشگاه آزاد گرفته شده و کنترل و تحت نظارته

و کلا مرحله تکمیل ظرفیت حذف شده و پذیرش همین یه بار در ساله

ندا
ندا

اقای دکتر بهزاد با تراز 761رراعت ازاد امکان قبولی هست یا اصلا انتخاب رشته شرکت نکنم تا سال اینده شرکت کنم

مهندس
مهندس

سلام شرکت کننده های امسال زراعت چندنفربودن؟ سال گذشته 1470 تا بودن درسته که امسال کمتر شدن ممنون میشم پاسخ بدید

دكتربهزاد
دكتربهزاد

حسن جان ،نگاه به دفترچه وتعداد شرکت کنندگان بندازی به راحتی مشخصه ‘هرکدام چندین گرایش دارندبه عنوان مثال برق از هر ١٠نفر ۶نفر وارد دانشگاه میشود

حسن
حسن

بهزاد خان من دوستم پارسال حقوق امتحان داده بود با درصد های خیلی پایین رتبه اش از حدود12000 شده بود 300 الانم دانشجوی دانشگاه آزاد یه شهر بزرگه. دوست خوبم درصدهاش رو به هر کی نشون میدادی خنده اش می گرفت که با این درصد ها از بین 12000 رتبه اش شده300 و قبول شده. این تعداد شرکت کننده رو که میگی بیشترشون همون درسا رو منفی نزنن شاهکار کردن وگرنه رقابت اصلی بین همون 200 الی 400 نفره.

جزا
جزا

بدون سند حرف نزنید. من پارسال با میانگین 43 در رشته جزا رتیه ام 469 شده بود. چرا دروغ میگید. حتی ازاد تهران منو به مصاحبه دعوت نکرد چه برسه به قبولی

حسن
حسن

دوست من سندش کارنامه دوست منه. یه درس رو منفی زده بود یه درسم 4 درصد دروس اختصاصی هم فکر کنم حدود 25 البته گرایش شما نبود یه گرایش دیگه بود و همه روزانه ها و شبانه ها و عیره حتی دانشگاههای تهرانم دعوت به مصاحبه شده بود.اینکه منم متهم به دروغگویی میکنید به هر حال هر کسی با توجه به طرز تفکر و بینش و شخصیت خودش حرف میزنه.امید که همه مون بدون سند حرفی نزنیم.

بهرام به حسن
بهرام به حسن

محاله

دكتربهزاد
دكتربهزاد

با توجه به تجربه ای که در انتخاب رشته دکتری دارم مخصوص علوم انسانی دوستانی که مشاوره میخوان در خدمتم

دكتربهزاد
دكتربهزاد

رقابت در دانشگاه ازاد بین ۴رشته هست ،مدیریت ،روانشناسی،حقوق اما سایر رسته ها مخصوصا پایه و کشاورزی وحتی فنی به راحتی میتوان نتهاازاد بلکه دولتی هم قبول شد،دوستان رشته مثل مدیریت بازرگانی ١٠هزار نفر شرکت کننده داره از این تعداد دانشگاه ازاد ١۴٠نفرپذیرش دارن ودانشگاه دولتی ١٢۴نفرلذا هر ١٠٠نفر تقریبا ٢نفر پذیرش دارن که واقعا رقابت در این رشته خیلی سخت است،اما یه سری از گرایشهای کشاورزی هر ده صندلی خالی یه داوطلب داره،پس به راحتی رشته ها را باهم تعمیم ندیم،

حسن
حسن

دوست عزیز با این حرفت نشون دادی که زیاد تو انتخاب رشته و عیره تجربه نداری.
یعنی چی که تو رشته های فنی میشه به راحتی تو دانشگاه سراسری قبول شد و رقابت تو این رشته ها نیست. با چه دلیل و منطقی این حرف رو میزنی؟

ناصر
ناصر

راست میگه بنده هم خیلی ها رو میشناسم با درصدهای منفی یا خیلی پایین تو رشته های فنی قبول میشن چون متقاضی واسه این رشته ها پایینه. در واقعیت هم آخه کدوم آدم عاقلی میاد 4یا5 سال خودکشی کنه و بعد به اون ارزشی که میخواد نرسه! منظورم تو ایرانه که مثلا به کسی که مدیریت خونده ارزش بالاتری نسبت به بقیه میدن

حسن
حسن

مثلا من میتونم رشته نقشه برداری رو بگم گرایش های سنجش از دور یا gis که آزاد پذیرش نداره و تنها دوتا دانشگاه تهران پذیرش دارن.دلیل پایین بودن درصدها هم اینه که همه سوالات محاسبات سنگین داره و مثل رشته های علوم انسانی نیست که یسشتر به گفته ها و موارد نقل قول و ذهنی تمرکر کنه که به نسبت میانگین درصدهد هم بالا میره.

ناصر
ناصر

ما وقتی صحبت میکنیم کلی میگیم نه واسه موارد خاص. رشته هایی مثل برق کامپیوتر ریاضی آمار فیزیک و … . الان رشته برق دوست من بدون خوندن 2 سال شرکت کرد هر دو سال هم قبول شد آخرش گفت سخته نرفت منظورم اینه که اگه از فرمول اقتصادی هزینه فایده استفاده کنی چون خوندن این رشته ها سخته و فایده ای هم در نهایت با توجه به اون سختی نصیب شما نمیشه پس خیلی ها رشته های علوم انسانی رو انتخاب می کنند

صبا
صبا

نقل قول؟؟؟؟؟؟ گفته ها و.ذهنی؟!!!!
واقعا که, مگه میشه, پس اینهمه درس میخونن بچه های انسانی واسه قبولی بنظرتون شانسیه!!
انسانیا که باید خیلی خوب امتحان بدن تا قبول شن رقابت سنگینه برادر من

م
م

آقا حسن دقیقا درست می فرملیند. سوالات رشته های فنی اکثرا محاسباتی و بسیار سخت هست. حتی تو بعضی رشته ها و گرایش ها نفر اول کنکور اختصاصی رو در آزمون دکترا 30 الی 40 درصد می زنه. مثل رشته های دیگه نیست که تکیه بر محفوظات فرد باشه.

مهندس
مهندس

ناصر جان والا ما دو سال خوندیم رفتیم کنکور برق واسه شبانه مجاز شدیم فقط بعدشم مشغول کار که شدیم دیگه پیگیر بحث دکتری نشدیم. یقین داشته باش که در رشته های فنی مثل برق مکانیک کامپیوتر و غیره سطح رقابت خیلی خیلی بالاتر از تمام رشته های انسانی هست. وقتی نفر اول رشته برق درصدهای دروس تخصصیش بعضی سال ها زیر 50 هست همین موضوع سختی سوالات رو نشون میده. یعنی نمیشه حفظ کرد و رفت امتحان داد. اگه حفظ هم کنیم آنچنان پیچونده میشه سوال که هیچی متوجه نمیشیم از سوال. یه موضوع دیگه هم اشاره کردین، من… ادامه نظر»

حسن
حسن

راستی اینی که میگی به کسی که مدیریت خونده ارزش بالاتری میدن رو من جایی ندیدم.

مهندس
مهندس

تا جایی که ما اطلاع داریم و در جامعه میبینیم اوضاع کاری و تحصیلی در رشته های علوم انسانی بدتر از علوم ریاضی هستش. الان تاپ ترین رشته علوم انسانی حقوق هستش که تمام دانشگاه های شهرستان ها هم این رشته رو دارن در مقطع لیسانس و فوق لیسانس. اونوقت شما میگی مدیریت ارزشش بالاتره نسبت به بقیه رشته ها!!! والا چیزی که مشهوده به جز رشته های زیرشاخه وزارت بهداشت بقیه رشته ها برای سرگرمی هستن تا چند سالی وقت آدم پر بشه و گذر زمان حس نشه!

مهدی مهندسی مکانیک
مهدی مهندسی مکانیک

عرض ادب به طور قطعی نمیشه در مورد همه رشته های زیرگروه خاص نظر داد.و احتمالا دوستان عزیز شواهدشان محدود به افراد معدودی از دوستان و آشنایان است که مثلا پسرعموم یه دخترخالم یا دوستم این رشته رو خونده و بیکاره ولی پسرداییم اون رشته رو خونده با حقوق خوب مشغول به کاره.معیارهای زیادی در اشتعال یک فرد خاص نقش داره.ولی با دید کلان اگر بررسی کنیم در سی سال گذشته به تدریج فاکتورهای متعددی که در انتخاب رشته های مهندسی وجود داشته کمرنگ و کم اثر شده.حجم عظیم دانش آموزان علاقه مند به رشته علوم تجربی این موضوع را… ادامه نظر»

صبا
صبا

بله درسته فنی ها راحت تر قبول خواهند شد

ali
ali

با کسی نمیخواد بپذیره بحث نکن. من خودم فنی هستم.
هر رشته اس سختی خوشد رو داره ولی دروس فنی مثل داستان نیست راحت بخونی بفهمی. رشته های شما هم مطالب زیاد هست.
من ریاضی رو دوست داشتم. شما نداشتی بحثی نیست. ولی قبولی حتی تو فنی هم سخته تو گرایش من دانشگاه آزاد هم فقط یک جا داره.
حالا بماند هر رشته ای سختی خودش رو داره.
این بحث ها به حایی نمیرسه.
ولی مشکل من با اونایی هست که سر کارن میان دکتری اینا حق آدم رو دارن می خورن.

حسن
حسن

صبا خانم خواهر من در مقام مقایسه گفتم که رشته های فنی سوالات محاسباتی دارن حالا رشته های علوم انسانی که اکثرا سوالات محاسباتی ندارن بیشتر همون نظزیه ها و گفته ها و…. یا هر چیزی که شما اسمش رو میزاری دارن در نتیجه میانگین درصذاشون نسبت به فنی ها معمولا بالاتر میشه. تو این مورد منظورم بحث رقابت نبود منظورم بالا یا پایین بودن درصدهای قبولی های کنکور دکتری بود

فنی
فنی

سلام. خب دوست عزیز بستگی به گرایش داره! مثلا دریایی و مدیریت ساخت یا … تو عمران ده نفر و بیست وسی نفر ظرفیت دارن. سازه شرکت کننده ش زیاده ظرفیتش حدود 120 نفر. ولی با توجه به اشناییم با عمران در هیچ یک از گرایشهای عمران نسبت ظرفی و شرکت کننده از هفت به یک کمتر نیست. تو گرایش من دوازده به یک حتی!! برق و مکنیک و … باید دید گرایش و شرکتت کننده چقدره. من امسال دیدم که ارتعاشات مکانیک 300 داوطلب و 120 ظرفیت روزانه شبانه داره!!!! از هر سه نفر یه نفر قبولن!!تو خیلی رشتههای… ادامه نظر»

فرهاد حقوق عمومی
فرهاد حقوق عمومی

سلام دکتر بهزاد. رشته حقوق عمومی با تراز 2240 با سهمیه ایثارگری 25 درصد رتبه 46 در سهمیه //
امیدی به قبولی نهایی در دانشگاه آزاد داشته باشم ؟ بنظرت کدام شهر ؟؟ ممنون از راهنمایی تون

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

بله -ترازتون برای دانشگاه آزاد مناسبه-ممکنه نوبت دوم یا پردیس دانشگاه سطح 3 هم دعوت بشید ولی قبولی نهایی سخته.اما برای دانشگاه آزاد با توجه به سهمیه ایثارگری در صورت کسب حدنصاب در مرحله دوم، قطعی است

مهرداد
مهرداد

آخه این حرفا ووواطلاعات غلط چیه که میگید؟
کی گفته که قبولی در فنی آسونه؟
من رشته خودم سازه است و شانس قبولی در دوره روزانه در اون کمتر از 4 درصده و شانس قبولی در تمام دوره های با احتساب شبانه و پردیس و غیر انتفاعی کمتر از 7 درصده.تازه این بشزطیه که تموم ظزفیت رو پذیرش کنن.
تازه سازه پر ظرفیت ترین رشته عمران هستش و وضع گرایشهای دیگه مثل زلزله و راه و ترابری خیلی کمتر و در حد 1 تا 2 درصده.

پس خواهشا اطلاعات غلط ندید

EFL
EFL

سلام.ببخشین در مورد اموزش زبان انگلیسی چطور؟رقابت زیاد هست؟

کنکوری 1397
کنکوری 1397

متاسفانه واسه انتخاب رشته/محل دانشگاه آزاد یه اطلاعرسانی هم نمیکنن که خیالمون راحت شه…
همش انتظار همش بلاتکلیفی همش… 🙁
اونم از نتایج دولتیا که فقط میگن اواخر اردیبهشت، یعنی کی دقیقا؟!!
اواخر اردیبهشت… خیلی سخته یه روز تعیین و اعلام کنن!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری -دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری -دانشگاه تهران

دانشگاه تهران سخت میگیره

آرش
آرش

شنبه هفته آینده نتایج انتخاب رشته دانشگاههای سراسری.پیام نور و غیرانتفاعی اعلام می شود.حدودا بین۴۵ هزار تا ۵۱ هزار نفر از مجموع۱۲۴هزار نفر که انتخاب رشته کرده اند از طریق سازمان سنجش برای مرحله دوم که شامل آزمون کتبی.مصاحبه و بررسی سوابق می شود. معرفی می شوند

تابش
تابش

سلام تاخیر دانشگاه آزاد در اعلان زمان انتخاب رشته به بحثهای دانشگاه و وزارت علوم بر می گرده که هنوز به تفاهم نرسیده اند. نظر دوستمون مبنی بر اینکه عمدا زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو مشخص نکردن تا تکلیف دانشگاهای سراسری مشخص بشه نمی تونه درست باشه چون من نوعی اگه نتیجه انتخاب رشته سراسری خوبه بشه بازم برای احتیاط انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو از دست نمی دم و بلعکس هم همینطور. مشکل فعلی این دو بخش تعداد نسبتا بالای رشته محلهای آزاده که باعث حساسیت وزارت علوم و فشارهای بخش آموزشی برای کاهش سهم دانشگاه آزاد در… ادامه نظر»

minhova
minhova

سلام دوستان یسوال فوری فوری
کسی از بچه ها میدونه کدوم دانشگاهها از بین دانشگاههای زیر برا توصیه نامه برا مصاحبه دکترا فرمم خاصی دارن یا نه؟
دانشگاههای تهران، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، تبریز، خواجه نصیر طوسی و مشهد
ممنون میشم افرادی که اطلاعاتی دارن راهنمایی ام کنن مرسی

جغرافیا و برنامه ریزی شهری -دنشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری -دنشگاه تهران

بله.فرم خاص دارن

minhova
minhova

ممنون.
همه دانشگاههایی که نوشتم یا فقط تهرانو اطلاع دارین؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

همه

جواد توجه توجه
جواد توجه توجه

مسولین محترم لطفا جلوی ظرفیتهای بالای پذیرش دکتری آزاد را بگیرید خود جناب شاهانی گفتند آزاد در سال 95 حدود 45 هزار دانشجو دکتری گرفته است لازم به ذکر است تعداد متقاضی و شرکت کننده آن سال تنها 75 هزار نفر بود که تعداد زیادی از این افراد یعنی از این 75 هزار نفر قصد رفتن به آزاد را نداشتند و تعدادی نیز در دانشگاه های دولتی مثل روزانه، شبانه و پردیسهای دولتی و پیام نور قبول شدند و در نتیجه آزاد نرفتند و عملا دکتری آزاد در سالهای گذشته بدون کنکور شده است. امسال نیز با وجود اعلام مسولین… ادامه نظر»

Ali_Physic
Ali_Physic

از امسال یعنی کنکور 98 منظورشه؟

ناصر
ناصر

باید این محدودیت از ارشد باشه. وقتی تو برخی کلاس های ارشد 60 نفر آدم نشسته و صندلی واسه نشستن پیدا نمیشه معلومه آینده چی میشه!

فائزه السادات به همه
فائزه السادات به همه

دوستان، این سری حرفها را (کاهش ظرفیت و محدودیت پذیرش و…) نه بشنوید و نه باور کنید! اینها فقط قصد ایجاد استرس دارن و میخوان یه عده ای بر اثر فشار روانی استعفا بدن. اما حقیقتش خود بنده بعد از چهار مرتبه امتحان دکتری، اگر شرایطش رو داشتم برای بار پنجم هم می نشستم خوب می خوندم تا ایندفعه واقعا رتبه خیلی خوب بیارم قبول بشم. شما هم اگر سنتون بالا نیست (مثلا محدوده 25 تا 30 ) و گرفتاری خاصی تو زندگی ندارید که مانع تمرکز حواستون بشه؛ از نو شروع کنید و از همین الان بطورجدی مطالعه کنید… ادامه نظر»

کتایون
کتایون

سلام

یه نفر هست که منو خیلی تهدید میکنه

میشه به کارش رسیدگی کنی فائزه جون؟ :):):):):)

فائزه السادات به کتایون
فائزه السادات به کتایون

سلام
سریع دست و پاش رو زنجیر کن بندازش یه گوشه من دارم میام! ((: ولی جداً جدای از شوخی من تجربه کردم هر موقع داد کاهش ظرفیت زدن؛ کلاس های پنجاه- شصت نفری دیده شد! درست مثل سال ۹۱ که بنده ارشد پذیرفته شدم !

شاهمراد
شاهمراد

من شنیدم ثبت نام آزاد هم زمان با اعلام نتایج انتاخب رشته سراسری شروع میشه. هدف از این کار اینه که کسایی که تو اعلام نتایج سراسری نتیجه خوبی نگرفتن تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنند و اگر نتیجه خوبی گرفتن تو دانشگاه آزاد ثبت نام نکنند و داوطلب های واقعی ثبت نام کنند. یه روند بدی که سال های قبل بود اینه که خیلی ها الکی ثبت نام میکنند. نه شرایط رفتن دارن. نه میتونن تو شهری که انتتاب کردن زندگی کنن و حتی بعضیی موارد پول هم ندارن. از این دسته افراد عاجزانه خواهش میشود در انتخاب رشته… ادامه نظر»

نگار
نگار

غیر مستقیم میگن دانشگاه در همه مقاطع پولی بشه. دیگه برا ما پول ندارن خرج کنند …

ندا
ندا

سلام دوستان با تراز 761رشته زراعت دانشگاه ازاد امیدی هست به قبولی یا اصلا انتخاب رشته نکن

کتایون
کتایون

100 % ممکنه.

سهیل
سهیل

به ما که رسید…

م
م

دقیقاً

دکترای 97
دکترای 97

با سلام .
نتایج انتخاب رشته کی اعلام میشه؟

م
م

اواخر اردیبهشت

دکترای 97
دکترای 97

الان 22 امه.
اخر اردیبهشته. کاش طودار اعلام کنند

دکترای 97
دکترای 97

زودتر

حسابداری
حسابداری

دوستان به نظرتون با نمره 1630 و رتبه 1560 امیدی به قبولی در رشته حسابداری آزاد هست اگر هست کجا بنظرتون

Ali_Physic
Ali_Physic

بله

دانشجوي دكتري
دانشجوي دكتري

سلام
پردیس بله ، آزاد خیر

جواد به دانشجو دکتری
جواد به دانشجو دکتری

دوست ارجمند پردیس دولتی دورافتاده ترین دانسگاه های دولتی هم محال است با این رتبه ها کسی قبول شود چون ظرفیتها عموما دو یا سه نفر و رقابت شدید است
اما احتمال قبولی این قبیل رتبه ها بر اساس آمارها سالهای گذشته حتی در واحدهای شهر تهران آزاد البته خیلی کم وجود دارد ولی به قبولی در واحدهای شهرستان آزاد امیدوار باشید.

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

جواد جان فکر کنم بر عکس گفتی عزیز برادر.

ناصر
ناصر

باز این بحث پردیس و آزاد شروع شد! بابا هردوشون تو یک رنج کیفیت هستند و معمولا بعد از روزانه و شبانه سومین انتخاب هستند. هر کدوم به شما نزدیکتره همون رو انتخاب کنید. مثل این میمونه که بین پراید 111 و پراید 132 بخوای یکی رو انتخاب کنی! مهم اینه که هردوشون پراید هستن!

بر اساس اطلاعات وآمار سالهای گذشته
بر اساس اطلاعات وآمار سالهای گذشته

فرق هست دوست عزیز بطورکلی پردیسها هر شهر هزاران بار بهتر از آزاد همانند شهر هستند.
مثلا پردیسهای دولتی مستقر در شهر تهران همگی از واحدهای آزاد تهران بهتر هستند
ولی شاید واحدهای دانشگاه آزاد در شهر تهران از پردیسهای شهرهای دورافتاده بهتر باشند.

کیمیا
کیمیا

به نظر من اعمال محدودیت باید از ایتدا یعنی از کنکور سراسری اعمال بشه نه از دکترا که این همه متقاضی داره و خیلیاشونم شایسته

.....
.....

دوستان ترازهای دانشکاه دولتی کی اعلام میشه کسی خبری دارد مردم از استرس و نگرانی

رتبه ۱
رتبه ۱

سلام.ترازها موقع نتیجه انتخاب رشته میاد. توی کارنامه تراز هر دانشگاه را میگن

Reza
Reza

احتمالا امروز شاید یک خبری بیاد چون سایت مرکز آزمون سرورش قطع شده و ظاهرا در حال بروزرسانی … البته امیدوارم

Mahsa
Mahsa

زمان انتخاب رشته دکترا آزاد مشخص نشد؟نکنه تمام شد وقتش. تورو خدا یک نفر راهنمایی کنه.

نسترن
نسترن

متولدین دهه۶۰ و هرروز یه خبر و ممنوعیت جدید…
واقعا اگه ما دهه ۶۰ ها نبودیم واسه کی محدودیت و…اعمال میکردین؟

بهرام
بهرام

الان دیگه دکترى براى دهه ٧٠ هفتادیهاست که خیلى راحت مقطع ارشد رو پشت سر گذاشتن . امسال رفیق من متولد ٧١ بود ، دکترى رتبه ۶ شد .

كنكوري
كنكوري

والا منکه دهه هفتادم هرچی ممنوعیتو محدودیته دارم تجربه میکنم

صبا
صبا

اگر جای ما بودین چی میگفتید…
خود بچه های دهه میدونه چه کشیدن

-عمران
-عمران

واقعا. با بدبختی دانشگاه قبول شدیم که بجایی برسیم. خیلیا با سوادت و زرنگ تر از الانیا بودن اما موندن پشت درهای کنکور . بعدش درس شد کشک. ا.نایی هم که خوندن پشیمون شدن. انقدر در دانشگاهها باز شد، ترافیک مدرک شد،کار…. الانم که والا این. بقول شما شصتیا موندن الان هفتادیا یسره میان و میرن دکترا. چون ا سنمون گذشت……

كنكوري
كنكوري

چرا انقد سطحی به مسائل نگاه میکنین؟ده شصتی هفتادی یا اصلا پنجاهی هیچکدوم به راحتی و آب خودن نیومدن به این مرحله!!! اینکه یکی خیلی زرنگ بوده و مونده و یا اینکه یکی متوسط بوده و الان دکتری میخونه حتما حتما در یک سطحی بالاتر بوده وگرنه قبولی اصلا ربطی به تولد نداره و کشک نیست دوست عزیز!!! در ضمن یکی که متولد ٧٠ هست سنشم کم نیس ٢٧ سالشه از نظر شما لابد هفتادیا بچه اند

صبا
صبا

دقیقا دهه 60 ها بیشترین لطمه رو از تصمیم آموزش پرورش وزارت علوم کار و… دیدن مگه نگفتن مشکل ما دهه شصتیا هستیم که

محمد
محمد

اگر قرار هست که تعداد دانشجو کم بشه و حساب شده عمل بشه و براشون اشتغال ایجاد بشه خیلی عالی میشه. وگرنه بدون برنامه فقط ظرفیت رو کم کردن یا زیاد کردن هیچ سودی نداره.بی هدفه.

بهرام
بهرام

با کم شدن دانشجویان و فارغ التحصیلان دکترى خود به خود در آینده نزدیک کار دانشگاهى تدریس و استادى ایجاد خواهد شد.
نتیجه ى قهریه

نرگس
نرگس

نتایج مصاحبه ها کی اعلام میشه پس؟

صبا
صبا

گفتن اخرای اردیبهشت

milad
milad

زمان برای انتخاب رشته دکتری آزاد هنوز مشخص نشده ؟!