در حالی که دو هفته از شروع سال تحصیلی 98-97 گذشته است، همچنان داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در انتظار اعلام نتایج هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، اعلام نتایج آزمون دکتری 97 دانشگاه آزاد اسلامی امسال با کش و قوس‌های فراوان مواجه بود. در حالی که نتایج آزمون دکتری سراسری سال 97 در روز 4 شهریورماه اعلام شد، نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد با چند بار تغییر در تاریخ اعلام نتایج نهایتاً در روز یکشنبه 18 شهریور ماه نتایج اعلام شد. این در حالی بود که زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری سراسری به اتمام رسیده بود و افرادی که به امید پذیرش در دکتری دانشگاه آزاد، از ثبت‌نام در دوره‌های شهریه‌پرداز دکتری سراسری خودداری کرده بودند و در نهایت در دانشگاه آزاد نیز پذیرش نشدند، دچار مشکلاتی شدند.

با این حال، اعتراض‌های داوطلبان آزمون دکتری 97 دانشگاه آزاد، دلیلی برای توجه به لزوم اعلام هر چه زودتر نتایج دکتری بدون آزمون از سوی دانشگاه آزاد اسلامی نشد. در حالی که در روز سوم مهر ماه اعلام شد که نتایج پذیرش بدون آزمون دکتری آزاد 97 تا پایان هفته اعلام می‌شود که متأسفانه باز هم نتایج اعلام نشد. این بی‌توجهی تا جایی ادامه یافت که با گذشته 15 روز از سال تحصیلی، همچنان نتایج دکتری بدون آزمون این دانشگاه اعلام نشده است.

اعلام نشدن نتایج دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد بروز شائبه‌هایی همچون ظرفیت حداکثری پذیرش بدون آزمون و جبران خالی ماندن ظرفیت دانشگاه‌ها با داوطلبان بدون آزمون را در پی داشته است. چرا که برخی داوطلبان معتقدند با وجود خبر عدم تکمیل ظرفیت دکتری 97 در دانشگاه آزاد، این دانشگاه در تلاش است جاهای خالی را با متقاضیان دکتری بدون کنکور پر کند.

از طرفی برخی داوطلبان نیز اعلام نشدن نتایج دکتری بدون آزمون 1397 دانشگاه آزاد را به اختلافات وزارت علوم و دانشگاه آزاد و نداشتن مجوز رشته‌ها مرتبط می‌دانند.

پیگیری‌ها از مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه نیز بی‌فایده بوده و کارمندان این مرکز نیز خبری قطعی در خصوص اعلام نتایج ندارند.

به نظر می‌رسد با توجه به سرگردانی داوطلبان پذیرش بدون ازمون دکتری آزاد و عدم اطلاع از حتی زمان دقیق اعلام نتایج، ضروری است دلیل این تأخیر در اعلام نتایج هر چه که هست، به صورت عمومی اعلام شده و هر چه سریع‌تر نسبت به انتشار نتایج اقدام شود.

اینستاگرام آزمون دکتری