اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و دارای استعدادهای درخشان در مقطع دکتری تخصصی نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در اجرای سیاست های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، به استناد آیین نامه پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان نیم‌سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد اقدام به پذیرش دانشجو براساس سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه علمی به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده از بین متقاضیان در رشته‌های مرتبط جهت نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 در رشته‌ مهندسی پلیمر و با رعایت کامل شرایط و قوانین می نماید.

شرایط دکتری بدون آزمون پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

پژوهشگاه اختیار دارد حداکثر معادل بیست درصد از ظرفیت با آزمون شیوه آموزشی- پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد داخل کشور و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری (یا دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد داخل که تا پایان شهریورماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته شوند) را  به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر پذیرش کند:  

1- داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در دوره کارشناسی‌ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره‌های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

تبصره: در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آن‌ها کمتر از 16 و یا میانگین کل (بدون احتساب پایان‌نامه) مقطع کارشناسی‌ارشد آن‌ها کمتر از 17 باشد، میانگین همتراز طبق پرتال سازمان سنجش محاسبه خواهد شد. و چنانچه میانگین همتراز شده باز هم کمتر از موارد اعلام شده باشد، قابل قبول نخواهد بود و پژوهشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال ثبت‌نام این دسته از متقاضیان نخواهد داشت.زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

2- بیش از دوسال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست

4- احراز شرایط اختصاصی پژوهشگاه

کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‌ها) ‌قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین‌نامه دوره دکتری مصوب وزارت)

پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

6- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین‌نامه، مجاز نیست.

7- اسامی پذیرفته‌شدگان توسط پژوهشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می‌شود و قطعی شدن ثبت‌نام منوط به تایید سازمان مذکور می‌باشد.

مدارک مورد نیاز دکتری بدون آزمون پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

1- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه

2- یک قطعه عکس 4*3 با ذکر مشخصات در پشت عکس ها

3- گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات مقطع کارشناسی به همراه تصویر آن

4- گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات مقطع کارشناسی‌ارشد به همراه تصویر آن

گواهی صورتجلسه دفاعیه پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد با درج نمره و درجه پایان‌نامه

6- چکیده پایان‌نامه مقطع کارشناسی‌ارشد (حداکثر 3 صفحه)

تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ماه سال 1398 را ضمیمه نمایند.

7- توصیه نامه از استاد راهنما و نیز دو استاد مرتبط با رشته تحصیلی

8- تصاویر کلیه فعالیت‌های آموزشی و هر گونه مدارکی دال بر مشخص نمودن نخبگی متقاضی باشد.

9- تصویر کامل صفحات مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی

10- تصویر گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق پذیرش) برای مقالات چاپ نشده و تصویر کامل متن مقاله ارائه شده به مسئولین مجله و مکاتبات مربوط

11- گواهی نمره زبان

از ارائه مقالات ثبت‌نام شده(submitted به شدت پرهیز شود.

مهلت ارائه مدارک دکتری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

متقاضیان باید کاربرگ درخواست را تکمیل و به همراه سایر مدارک اعلام شده به صورت حضوری حداکثر تا پایان وقت اداری روز یک‌شنبه مورخ 97/02/31 به مدیریت امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران (خانم بخشنده شماره تماس:‌ 48662284) به آدرس اتوبان تهران – کرج – کیلومتر 15 – بعداز پیکان شهر –  شهرک علم و فناوری پژوهش، بلوار پژوهش، تحویل نمایند.

 تذکرات و نکات مهم:

1- به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

2- متقاضی باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی دکتری یک نسخه از پایان نامه کارشناسی‌ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد.

3- دانشجوی شاغل به تحصیل در صورت پذیرش، چنانچه تا پایان شهریور 1398 فارغ التحصیل نگردد قبولی وی منتفی خواهد شد.

4- با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش،  ارزیابی تخصصی مطابق با آیین‌نامه مذکور توسط گروه آمووزشی مربوطه صورت خواهد پذیرفت و اسامی نفرات پذیرفته شده از طریق سایت پژوهشگاه اعلام خواهد گردید. لذا ارسال مدارک، ثبت‌نام و انجام مصاحبه حقی را برای پذیرش در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای داوطلبان ایجاد نمی‌نماید.

5- به مدارکی که خارج از مهلت تعیین شده ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد. آخرین مهلت تحویل مدارک 98/02/31 خواهد بود.

6- دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد و تایید صلاحیت عمومی و تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

اینستاگرام آزمون دکتری