عدم دقت دانشگاه آزاد در انتخاب کدرشته های دکتری 98 داوطلبان آزمون این دانشگاه را با مشکل روبرو کرده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، از روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه، زمان انتخاب رشته دکتری 98 دانشگاه آزاد آغاز شده است و داوطلبان تا روز 16 اردیبهشت ماه فرصت دارند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 آزاد، نسبت به انتخاب رشته در سایت مرکز آزمون اقدام کنند.

اما طی روزهای گذشته، برخی داوطلبان در هنگام انتخاب رشته دچار مشکل شده‌اند، هنگ کردن سامانه، نرفتن به مرحله بعد و مواردی از این دست از جمله شکایت‌های داوطلبان این آزمون است.

طبق بررسی انجام شده، مشکل این داوطلبان عمدتاً این است که هنگام انتخاب رشته، کد رشته امتحانی در آزمون کتبی سازمان سنجش را وارد می‌کنند. این در حالی است که این کد رشته مربوط به دکتری سراسری است و داوطلبان دانشگاه ازاد لازم است با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 دانشگاه آزاد، کد رشته خود را بیابند.

کد رشته‌های دانشگاه آزاد در کادرهایی صورتی رنگ در دفترچه مشخص شده است که لازم است داوطلبان این کد را در هنگام انتخاب رشته وارد کنند. 

در حالی که این مشکل تعداد زیادی از داوطلبان دکتری 98 دانشگاه آزاد درگیر کرده است، اطلاع‌رسانی مناسبی برای آن صورت نگرفته و گلایه‌های کاربران حاکی از آن است که لازم بود این مورد در اطلاعیه‌های مرکز آزمون توضیح داده شود.

اینستاگرام آزمون دکتری