زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 از 31 فروردین ماه آغاز شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

تاریخ دقیق انتخاب رشته دکتری 1400 دانشگاه آزاد

در سال 98، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد امکان انتخاب رشته محل برای قبول شدگان مرحله اولیه دوره دکتری آزاد را از روز سه شنبه سوم اردیبهشت فراهم کرد. اما زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 99 با توجه به تعویق ازمون دکتری 99 به شهریورماه موکول شد.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از 31 فروردین تا 8 اردیبهشت ماه است.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری آزاد 1400

عموماً پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، این فرصت تمدید می‌شود. اما پس از اتمام زمان اعلام‌شده دیگر فرصتی برای برای انتخاب رشته نخواهد بود.

بر اساس اعلام این دانشگاه، عدم انتخاب رشته در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد خواهد بود.

فرآیند انتخاب رشته دکتری آزاد

آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با ازمون دکتری سراسری برگزار می شود. نتایج اولیه دکتری 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. با فاصله اندکی، امکان انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان این دانشگاه فراهم می‌شود.

مهلت انتخاب رشته دکتری ازاد 99

انتخاب رشته‌محل داوطلبان دانشگاه آزاد به صورت مستقل بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400، اطلاعیه‌های صادره توسط دانشگاه آزاد و از طریق سایت این سازمان صورت می‌گیرد.

داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد می‌توانند 80 کدرشته محل را انتخاب کنند و بعد از این که حدنصاب نمره را در انتخاب‌های خود کسب کردند، وارد مرحله مصاحبه دکتری می‌شوند. 

توجه: کد رشته ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری متفاوت است.

هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری در سال 98 باید هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به مبلغ 530هزار ریال را پرداخت می نمودند. این هزینه به صورت انلاین و از طریق سامانه انتخاب رشته به آدرس www.azmoon.org پرداخت می شد.

نکته مهم: پس از پرداخت هزینه ثبت نام امکان باز پس گیری آن وجود ندارد. لذا به داوطلبان عزیز توصیه می‌شود پس از آگاهی از شرایط و ضوابط انتخاب رشته نسبت بـه پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایند.


✔️ کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری آزاد را از کجا دریافت کنیم؟

کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در قسمت پایین کارنامه اولیه که در سایت سازمان سنجش منتشر می شود اعلام خواهد شد.

داوطلبان بر اساس این شناسه می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

✔️ انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد به ادرس azmoon.org برای داوطلبان فراهم خواهد شد.


نکات انتخاب رشته دکتری دانشگاه ازاد 1400

تنها نکاتی که در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد علاقه داوطلب و سطح کیفی دانشگاه است. دیگر نکات مهم شامل موارد زیر است:

  • فاصله واحد انتخابی تا محل سکونت یا اشتغال
  • شناخت بهتر واحدهایی که داوطلبان مقاطع قبلی را در آنجا گذارنیده‌اند.
  • شناخت اساتید و حضور اساتیدی با زمینه تحقیقاتی مشابه با داوطلب

همه اینها از جمله مواردی هستند که می‌توانند در میزان علاقه به یک واحد آموزشی مؤثر باشند.

مصاحبه دکتری آزاد 1400

معرفی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد منوط به کسب حدنصاب علمی لازم با توجه به رشته/محل‌های انتخابی داوطلبان در اولویت‌های 80گانه و ظرفیت پذیرش رشته/محل‌های انتخابی خواهد بود.

در سال 97، براساس قبولی هر یک از دواطلبان در 10 منطقه آمایشی دانشگاه آزاد، داوطلبان باید به منطقه آمایشی قبولی اولیه مراجعه می‌کردند و در آنجا