زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 98 از سوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه میکنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار انتخاب رشته، مصاحبه و نتایج دکتری به عضویت کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست درآیند… کلیک کنید…

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از امکان انتخاب 80 رشته محل برای قبول شدگان دوره دکتری آزاد 98 از روز سه شنبه سوم اردیبهشت خبر داد. بنابراین امسال زمان انتخاب رشته دکتری آزاد در نیمه اول اردیبهشت ماه می‌باشد.

فرآیند انتخاب رشته دکتری آزاد 98

زمان انتخاب رشته دکتری ازاد 98

نتایج اولیه آزمون دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال 98 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است و به زودی امکان انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان باز می‌شود.

انتخاب رشته‌محل به صورت مستقل براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 98، اطلاعیه‌های صادره توسط دانشگاه آزاد و از طریق سایت این سازمان صورت می‌گیرد.

داوطلبان آزمون دکتری آزاد 98 می‌توانند 80 کدرشته محل را انتخاب کنند و بعد از این که حدنصاب نمره را در انتخاب‌های خود کسب کردند، وارد مرحله انجام مصاحبه می‌شوند. 

تنها نکاتی که در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد علاقه داوطلب و سطح کیفی دانشگاه است. فاصله واحد انتخابی تا محل سکونت یا اشتغال، شناخت بهتر واحدهایی که داوطلبان مقاطع قبلی را در آنجا گذارنیده‌اند و شناخت اساتید و حضور اساتیدی با زمینه تحقیقاتی مشابه با داوطلب از جمله مواردی هستند که می‌توانند در میزان علاقه به یک واحد آموزشی مؤثر باشند.

مصاحبه دکتری آزاد 98

در سال 97، براساس قبولی هر یک از دواطلبان در 10 منطقه آمایشی دانشگاه آزاد، داوطلبان باید به منطقه آمایشی قبولی اولیه مراجعه می‌کردند و در آنجا مصاحبه خود را انجام می‌دادند.

نتایج نهایی آزمون دکتری آزاد 98 هم براساس 50 درصد نمره آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود و 50 درصد دیگر مربوط به مصاحبه دکتری است که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، مشخص خواهد شد.

ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد در سال 98 حدود 10هزار نفر اعلام شده است.

دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد از طریق لینک زیر قابل دریافت است. گفتنی است زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 97 از روز چهارشنبه 26 اردیبهشت شروع شد.

کسب اطلاع درخصوص دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 98

همچنین داوطلبان می توانند جهت دریافت اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 97 به لینک زیر مراجعه کنند:

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 97

جزئیات مصاحبه دکتری آزاد 97- 98

اینستاگرام آزمون دکتری