اطلاعیه پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان داوطلبان واجد شرایط دانشگاه های سراسری برای سال تحصیلی 98-99 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان متقاضیان واجد شرایط تعداد محدودی را به صورت بدون آزمون جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی 98-99 می پذیرد.

 

حداقل شرایط لازم دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی بابل

1- تاریخ دانش آموختگی متقاضی 95/10/26 یا بعد از آن باشد و یا در صورت عدم دانش آموختگی، حداکثر تا تاریخ 98/6/31 دانش آموخته شود.

2- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی آیین نامه دکتری بدون آزمون ابلاغ شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شیوه نامه مصوب دانشگاه.

3- کسب حداقل 7 امتیاز از جدول 1 آیین نامه ی مذکور شامل امتیازات پژوهشی (امتیاز مقالات علمی-پژوهشی، ثبت اختراع و برگزیدگی جشنواره های علمی معتبر)

تبصره- متقاضیان می توانند مقالات علمی-پژوهشی پذیرفته شده یا چاپ شدهی خود را جهت کسب حداقل امتیاز بند 1 جدول 1 آیین نامه مذکور، حداکثر تا تاریخ مصاحبه تحویل دهند.

4- داشتن حداقل میانگین کل همتراز شده 16 یا بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل همتراز شده 17 یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد.

تبصره- نحوه اِعمال همترازی میانگین کل: برای دانشگا ههای جامع و تخصصی سطوح 1تا 4، حداقل میانگین کل در هر مقطع مطابق با جدول 1 کاهش می یابد.

سطح بندی دانشگاه ها بر اساس نامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اِعمال می شود.

همترازی معدل دکتری بدون آزمون5- دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی باید جزء دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی باشد.زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه نوشیروانی بابل

تبصره 1- تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باید به صورت تمام وقت باشد.

تبصره 2- مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوری مورد پذیرش نخواهد بود.

تبصره 3- دوره تحصیلی متقاضی در دوره کارشناسی باید کارشناسی پیوسته باشد

6- رشته های دکتری دارای ظرفیت و مدرک کارشناسی ارشد مورد قبول برای هر کدام در جدول 2 باید رعایت شوند.

نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه بابل

1- ثبت نام فقط از طریق تارنمای سامانه گلستان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به آدرس http://golestan.nit.ac.ir امکان پذیر است.

2- در مرحله ی ثبت نام اولیه، داوطلبان باید از طریق لینک موجود در سامانه گلستان نسبت به ورود اطلاعات اولیه و ثبت کلمه کاربری و گذر واژه اقدام نمایند. داوطلبان باید در قسمت عنوان آزمون، متقاضی سهمیه استعداد درخشان-مقطع دکتری را انتخاب نمایند.

3- در مرحله بعد، کاربران پس از خروج از سامانه، باید بار دیگر با نام کاربری و گذرواژهای که در ثبت نام اولیه انتخاب نموده اند، وارد سامانه شده و به ورود اطلاعات فردی، آموزشی و پژوهشی و همچنین انتخاب رشته و گرایش های مورد نظر خود بپردازند.

این مراحل باید طبق شکل صفحه بعد به صورت دقیق انجام شده و به تایید داوطلب برسد. در نهایت داوطلب می تواند گواهی انجام ثبت نام را از سامانه اخذ نماید.

4- داوطلبان باید در انتخاب رشته و گرایش حتما با توجه به مدرک کارشناسی ارشد خود عمل نمایند.

5- داوطلبان باید دقت کنند که در حال حاضر سامانه گلستان تنها برای انتقال مدارک استفاده میشود و ثبت نام در آن به منزله واجد شرایط بودن متقاضی نمی باشد. در نتیجه داوطلبان باید حداقل شرایط لازم ذکر شده در بند 2 و نحوه انتخاب رشته در جدول 2 را به دقت رعایت نمایند.

6- با توجه به اجباری بودن بارگذاری تعدادی از مدارک در سامانه مذکور بهتر است داوطلبان تصویر مدارک و تمهیدات زیر را برای ثبت نام از پیش آماده نمایند:

الف- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ب- فایل یک قطعه عکس جدید داوطلب

ج- تصویر مدرک و یا گواهی موقت دوره کارشناسی (و کارشناسی ارشد در صورت وجود)

د- تصویر ریزنمرات دورههای کارشناسی و کارشناسی ارشد

ه- تصویر تمام مستندات لازم برای اختصاص امتیاز در جدول امتیازات پژوهشی آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری)

و- پرداخت الکترونیکی 1،000،000 ریال بابت هزینه ثبت نام از طریق سامانه گلستان

ز- تصویر گواهی کسب رتبه 1 تا 3 در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (اختیاری)

ک- فایل کاربرگ مشخصات مقالات متقاضی که به صورت تایپ شده تکمیل شده باشد.

ل- مدرک زبان معتبر (اختیاری)

تاریخ ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه نوشیروانی

عملیات ثبت نام توسط داوطلبان باید حداکثر تا تاریخ 98/3/22 پایان یابد و پس از آن ارسال مدارک و یا ثبت نام از طریق سامانه ممکن نخواهد بود.

مصاحبه

داوطلبان باید در تاریخی که به زودی برای مصاحبه دکتری از طریق تارنمای دانشگاه اعلام خواهد شد، نسخه ی فیزیکی تمام مستندات بارگذاری شده در بند 6-3 و پایان نامه ی دوره کارشناسی ارشد خود را به همراه داشته باشند.

 

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه نوشیروانی بابل

اینستاگرام آزمون دکتری