ثبت نام EPT خرداد ماه 1398 در حالی آغاز شده که سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد شرایط جدیدی برای شرکت در این آزمون اعلام کرده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه اخیر خود اعلام کرده است که تنها دانشجویان دوره دکتری تخصصی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی مجاز به شرکت در آزمون EPT هستند. این امر در شرایطی رخ داده است که بسیاری از متقاضیان شرکت در این آزمون، داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد هستند که جهت اخذ نمره مدرک زبان در مصاحبه دکتری نسبت به شرکت در آزمون اقدام می‌کنند.

با توجه به محدودیت‌ ظرفیت برگزاری آزمون زبان MSRT که برای داوطلبان دکتری سراسری نیز چالش‌هایی به همراه دارد و نیز با توجه به عدم برگزاری آزمون تولیمو در برخی ماه‌های سال در بسیاری از استان‌ها، به نظر می‌رسد آزمون زیان EPT اصلی‌ترین شانس داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای کسب امتیاز مدرک زبان در مصاحبه است.

بنابراین، عدم امکان شرکت داوطلبان آزمون دکتری آزاد در EPT چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ به‌خصوص در سه ماه پایانی سال و سه ماه اول سال که با توجه زمان برگزاری مصاحبه‌ها، داوطلبان به دنبال تقویت رزومه خود هستند. به ویژه که هزینه آزمون های زبان به طور کامل از سوی داوطلبان پرداخت می شود و دانشگاه می تواند با افزایش امکانات لازم، شرایط شرکت داوطلبان بیشتر را فراهم آورد.

در نهایت، گر چه درخصوص دلایل این محدودیت از سوی دانشگاه آزاد اسلامی توضیحی ارائه نشده است، به نظر می‌رسد در صورتی که این دانشگاه ناچار به در نظر گرفتن شرایط خاص برای داوطلبان این آزمون است، بهترین راه‌حل برگزاری آزمون EPT در ماه‌هایی خاص برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد آن هم با اعلام قبلی از سوی مرکز این آزمون است و می بایست در اولین گام آزمون خردادماه بدون هیچ محدودیتی برگزار شود.

اینستاگرام آزمون دکتری