دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی در دفترچه انتخاب رشته دکتری مشخص خواهند شد.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی

بر اساس دفترچه ثبت نام دکتری، گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی به شرح زیر است:

۱) ﺟﺎﻣﻌﻪشناسی

    ۱- ﺟﺎﻣﻌﻪشناسی اﻗﺘﺼﺎدی و ﺗﻮسعه

    ۲- ﺟﺎﻣﻌﻪشناسی ﻓﺮهنگی

    ۳- ﺟﺎﻣﻌﻪشناسی ﺳﻴﺎسی

    ۴- ﺟﺎﻣﻌﻪشناسی ﻣﺴﺎﺋﻞ اجتماعی اﻳﺮان

    ۵- ﺗﻮﺳﻌﻪ اجتماعی ـ روﺳﺘﺎیی

۲) رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎعی

۳) ﺳﻴﺎﺳﺖ ﮔﺬاری ﻓﺮهنگی

۴) داﻧﺶ اجتماعی ﻣﺴﻠﻤﻴﻦ

۵) ﻣﺮدم شناسی

۶) جمعیت شناسی

دانشگاه‌های دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی

 برخی داوطلبان مایل هستند پیش از این که نسبت به ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ اقدام کنند، از دانشگاه‌هایی که در رشته/گرایش مدنظر آن‌ها در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرد مطلع شوند. اما این اطلاعات به طور دقیق در دفترچه انتخاب رشته اعلام می‌شود.

با توجه به این که تغییرات دانشگاه‌های پذیرنده یک رشته در مقطع دکتری در سال‌های مختلف تغییرات زیادی ندارد، دانشگاه‌های جداول زیر که مربوط به آزمون دکتری سال گذشته است، می‌تواند به داوطلبان عزیز جهت اطلاع از گرایش‌های دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی و نیز دانشگاه‌هایی که در دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اﻳﺮان ﺑﻌﺪ از اﺳﻼمی در رشته ﻋﻠﻮم اجتماعی پذیرش دارند، کمک کند.    

الف. دانشگاه‌های سراسری

ظرفیت دکتری ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎعی

ب. دانشگاه آزاد اﺳﻼمی

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎعی

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ که شامل اطلاعات دقیق گرایش‌ها و دانشگاه‌های دارای پذیرش است، در همین سایت در دسترس قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص آزمون دکتری این رشته به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﻋﻠﻮم اجتماعی در سال 1403 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1403، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﻋﻠﻮم اجتماعی به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عسکری
خرداد ۲۷, ۱۴۰۲ ۶:۵۱ ب٫ظ

درود
دیگه پس از اینهمه سال و اینهمه آزمون و آزمودگی در شناوری و خودباوری و دل آوری چرخه هوشمند پذیرش ، آزمون پاگشا و گنجایش و نداشته های سخت افزاری و نرم افزاری ، بیانگر همون داستان تلخ کار نه چندان بزرگ توی دست آدمهای خیلی کوچیکه که امیدوارم این نارسایی و ناتوانی هرچه زودتر رخت ببنده و دست از سر ما انبوه کرکسان تماشا برداره و بره !