دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ در دفترچه انتخاب رشته دکتری مشخص خواهند شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

گرایش های دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ

بر اساس دفترچه ثبت نام دکتری 1400-1401، گرایش های دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ به شرح زیر است:

1) ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ و ﻓﻨﺎوری

1- فیزیک
2- ریاضی
3- زیست شناسی
4- علوم اجتماعی
5- فناوری
6- فلسفه علم
7- اخلاق

2) ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻓﻴﺰﻳک

3) ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ

دانشگاه‌های دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ

برخی داوطلبان مایل هستند پیش از این که نسبت به ثبت نام آزمون دکتری اقدام کنند، از دانشگاه‌هایی که در رشته/گرایش مدنظر آن‌ها در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرد مطلع شوند. اما این اطلاعات به طور دقیق در دفترچه انتخاب رشته اعلام می‌شود.

با توجه به این که تغییرات دانشگاه‌های پذیرنده یک رشته در مقطع دکتری در سال‌های مختلف تغییرات زیادی ندارد، دانشگاه‌های جداول زیر که مربوط به آزمون دکتری سال گذشته است، می‌تواند به داوطلبان عزیز جهت اطلاع از گرایش‌های دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ و نیز دانشگاه‌هایی که در دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اﺳﻼمی در رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ پذیرش دارند، کمک کند.    

الف. دانشگاه‌های سراسری

ظرفیت دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ سراسری

ب. دانشگاه آزاد اﺳﻼمی

ظرفیت دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ دانشگاه آزاد

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1400 از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 که شامل اطلاعات دقیق گرایش‌ها و دانشگاه‌های دارای پذیرش است، در همین سایت در دسترس قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص آزمون دکتری این رشته به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ در سال 1400 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1400، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻋﻠﻢ به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری