کارنامه و رتبه قبولی آزمون دکتری روان شناسی تربیتی سال‌های گذشته به داوطلبان این رشته کمک می‌کند که بتوانند با توجه به شرایط خودشان تخمینی از دانشگاه محل قبولی داشته باشند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

هر ساله داوطلبان در آزمون کتبی دکتری تخصصی به سؤالات عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی دکتری) و نیز سؤالات تخصصی پاسخ می‌دهند. درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی به همراه نمره تراز و نیز رتبه داوطلب، در کارنامه نتایج اولیه دکتری اعلام می‌شود.

بعد از اعلام نتایج دکتری از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد منتشر خواهد شد و سپس داوطلبان مهلت دارند تا در زمان انتخاب رشته دکتری، رشته‌محل‌های مدنظر خود را در فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و یا دانشگاه آزاد وارد کنند.

با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری، مشخص خواهد شد که هر یک از داوطلبان امکان حضور در مصاحبه دکتری کدام دانشگاه‌ها را خواهد داشت. سپس زمان مصاحبه دکتری سراسری و زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سایر جزئیات لازم به اطلاع داوطلبان خواهد رسید تا بتوانند در موعد مقرر در مرحله دوم آزمون دکتری شرکت کنند.

 

ظرفیت پذیرش دکتری روان شناسی تربیتی مشاوره انتخاب رشته دکتری روان شناسی تربیتی
نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری روان شناسی تربیتی مصاحبه دکتری روان شناسی تربیتی

 

اطلاعات مهم درخصوص مصاحبه دکتری روان شناسی تربیتی

با توجه به اهمیت مرحله مصاحبه در قبولی آزمون دکتری روان شناسی تربیتی به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم، به مقالات زیر مراجعه کنند:

رتبه قبولی دکتری روان شناسی تربیتی

در جدول زیر جزئیات کارنامه و رتبه قبولی داوطلبان آزمون دکتری روان شناسی تربیتی در سال‌های گذشته ارائه شده است تا داوطلبان بتوانند با توجه به درصد کسب‌شده در هر درس، تخمینی از امکان قبولی خود در دانشگاه‌ها داشته باشند.

کارنامه و رتبه قبولی دکتری روان شناسی تربیتی دانشگاه سراسری 97 – 98

درصد پاسخگویی به هر درس

رتبه در سهمیه

نوع سهمیه

رشته

گرایش

دانشگاه

نوع دوره

تراز کل

دروس تخصصی

3

242

ایثارگر (25 درصد ظرفیت)

روان شناسی تربیتی

دانشگاه تبریز

روزانه

760

استعداد تحصیلی

1

زبان

3

دروس تخصصی

21

292

آزاد

روان شناسی تربیتی

دانشگاه سمنان

نوبت دوم

2883

استعداد تحصیلی

17

زبان

11

دروس تخصصی

10

318

ایثارگر (25 درصد ظرفیت)

روان شناسی تربیتی

دانشگاه تبریز

نوبت دوم

1700

استعداد تحصیلی

1

زبان

0

دروس تخصصی

5

415

ایثارگر (5 درصد ظرفیت)

روان شناسی تربیتی

دانشگاه تبریز

روزانه

1004

استعداد تحصیلی

4

زبان

3

دروس تخصصی

7