زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری از سوم شهریور ماه انجام می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 99 سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد. نتایج دکتری 99 در قالب کارنامه اولیه اول شهریور منتشرشد. پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 99 ، دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 نیز از سوی سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری

پس از انتشار دفترچه که شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش و ظرفیت دکتری 99 در رشته‌های مختلف است، داوطلبان می‌توانند نسبت به بررسی رشته‌محل‌های مختلف دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی و پیام نور اقدام کنند.

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت اطلاع از شهریه دکتری دوره‌های شهریه‌پرداز به صفحه مربوطه مراجعه کنند.

همچنین داوطلبان می توانند جهت مشاوره انتخاب رشته دکتری 99 به این صفحه مراجعه کنند. در صفحه نحوه انتخاب رشته دکتری نیز نکات مهمی برای داوطلبان گرامی گفته شده است.

زمان انتخاب رشته دکتری 99

مهلت انتخاب رشته دکتری 99 سراسری از سوم شهریور ماه آغاز خواهد شد.

کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری با توجه به نتایج درج شده در کارنامه آنان، می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 نسبت به انتخاب 50 کدرشته محل اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته دکتری 99

انتخاب رشته داوطلبان زمانی مورد تایید است که داوطلب کد ۱۵ رقمی را دریافت کنند. در صورت عدم دریافت این کد، انتخاب رشته داوطلب ثبت نشده است.

همچنین داوطلبان تا پایان مهلت انتخاب رشته دکتری 99 فرصت دارند در صورت تمایل نسبت به ویرایش انتخاب های خود اقدام کنند.

مهم: داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی، پس از اعلام نتیجه اولیه می‌توانند وضعیت مجاز بودن یا نبودن به انتخاب رشته در این دانشگاه را در کارنامه خود مشاهده نمایند. افرادی که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه هستند، لازم است پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 و بررسی دقیق دفترچه، در زمان انتخاب رشته دکتری 99 دانشگاه آزاد نسبت به ثبت اولویت های انتخابی خود در سامانه سنجش و پذیرش این دانشگاه اقدام نمایند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که دانشجوی دکتری هستند لازم است پیش از شرکت در آزمون از این مقطع انصراف دهند.

دانشجویان اخراجی دوره دکتری منعی برای شرکت در آزمون و انتخاب رشته دکتری دارند؛ مشروط بر این که یک بار از تسهیلات دکتری روزانه استفاده کرده باشند.

تمدید مهلت انتخاب رشته دکترا

معمولاً پس از اتمام مهلت قانونی انتخاب رشته دکتری، فرصت مجددی نیز برای انتخاب رشته با تمدید انتخاب رشته دکتری در نظر گرفته می‌شود که سال گذشته نیز این مهلت در نظر گرفته شد.

فرآیند انتخاب رشته کنکور دکتری 99

پس از بررسی دفترچه و مشخص کردن اولویت های انتخابی، لازم است داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری به صورت اینترنتی اقدام کنند. ورود به سایت سازمان سنجش به دو صورت زیر امکان پذیر است:

  1. شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  2. شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی

فرم اینترنتی انتخاب رشته دکتری 99 به صورتی تعریف شده که در صورت بروز خطا در فرم به شما تذکر داده می شود. به عنوان مثال اگر کد رشته محلی انتخاب کنید که در آزمون دکتری آن رشته شرکت نکرده باشید؛ سیستم به شما خطا اعلام خواهد کرد.

نکات انتخاب رشته آزمون دکتری 99

  • تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقالی در مقطع دکتری امکان پذیر نیست. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته دکتری دقت لازم را داشته باشید و اولویت‌های انتخابی را به درستی انتخاب نمایید.
  • با توجه به این که پذیرش نهایی در دوره روزانه منجر به یک سال محرومیت از شرکت در کنکور دکتری خواهد شد، بنابراین در انتخاب دوره های روزانه دقت نمایید.
  • با توجه به این که چند سالی است تکمیل ظرفیت دکتری برگزار نمی‌شود، در انتخاب رشته دقت کنید که همه رشته‌محل‌هایی که مایل به ادامه تحصیل در آن‌ها هستید را انتخاب نمایید.

7 نکته مهم در انتخاب رشته دکتری سراسری 99

1 حتماً دفترچه انتخاب رشته دکترا و اصلاحات آن را به دقت بررسی کنید.
2 به رتبه خود و نیز ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته تان توجه کنید.
3 اگر می خواهید حمایت اساتید مقاطع قبلی تحصیلی خود را در مصاحبه داشته باشد، این دانشگاه ها را در اولویت های بالاتر قرار دهید.
4 حتی اگر مایل به انتخاب گرایش های دیگر در رشته تان هستید، گرایش مقطع ارشد خود را در اولویت بگذارید و گرایش های دیگر را در اولویت های بعدی قرار دهید.
5 به فاصله دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، از شهر محل سکونت خود توجه کنید.
6 در صورتی که هزینه شهریه دکتری برایتان مهم است، در انتخاب اولویت های دوره های شهریه پرداز دقت کنید.
7 برای این که کمترین خطا را در انتخاب رشته داشته باشید، ابتدا فرم پیش نویس انتخاب رشته را از انتهای دفترچه انتخاب رشته دکتری تکمیل کنید و سپس نسبت تکمیل آنلاین فرم انتخاب رشته در سایت سنجش اقدام کنید.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با