زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری احتمالا در تیرماه خواهد بود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 99 سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد. نتایج دکتری 99 در قالب کارنامه اولیه احتمالا در تیرماه منتشر می شود و پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 99 ، دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 نیز از سوی سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری

پس از انتشار دفترچه که شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش و ظرفیت دکتری 99 در رشته‌های مختلف است، داوطلبان می‌توانند نسبت به بررسی رشته‌محل‌های مختلف دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی و پیام نور اقدام کنند.

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت اطلاع از شهریه دکتری دوره‌های شهریه‌پرداز به صفحه مربوطه مراجعه کنند.

همچنین داوطلبان می توانند جهت مشاوره انتخاب رشته دکتری 98 به این صفحه مراجعه کنند. داوطلبان می‌توانند جهت آگاهی درخصوص انتخاب رشته به صفحه نحوه انتخاب رشته دکتری مراجعه کنند.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 99

کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری با توجه به نتایج درج شده در کارنامه آنان، می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 نسبت به انتخاب 50 کدرشته محل اقدام نمایند.

انتخاب رشته داوطلبان زمانی مورد تایید است که داوطلب کد ۱۵ رقمی را دریافت کنند. در صورت عدم دریافت این کد، انتخاب رشته داوطلب ثبت نشده است.

معمولاً پس از اتمام مهلت قانونی انتخاب رشته دکتری، فرصت مجددی نیز برای انتخاب رشته با تمدید انتخاب رشته دکتری در نظر گرفته می‌شود که سال گذشته نیز این مهلت در نظر گرفته شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. در سالهای گذشته، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری در اردیبهشت از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر شد.

البته زمان مصاحبه دکتری 99 ممکن است دقیقاً منطبق بر برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی سنجش نباشد و داوطلبان لازم است جهت اطلاع از جزئیات مصاحبه دکتری هر دانشگاه به سایت آن دانشگاه مراجعه نمایند.

ظرفیت پذیرش کدرشته های امتحانی دوره دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر است. ظرفیت پذیرش دکتری 99 نیز در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی 23 هزار نفر خواهد بود.

سؤالات متداول انتخاب رشته دکترا

آیا انتخاب رشته دکتری سراسری و ازاد به صورت همزمان انجام می‌شود؟

خیر، انتخاب رشته دکتری سراسری در سایت سنجش و انتخاب رشته دکتری آزاد در سایت دانشگاه ازاد انجام می‌شود. زمان انتخاب رشته دکتری 99 در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

برای مشاوره آنلاین انتخاب رشته دکتری به کجا مراجعه کنیم؟

سایت پی اچ دی تست، خدمات رایگان مشاوره انتخاب رشته دکتری را برای کاربران عزیز ارائه می‌دهد. بنابراین کافی است در بخش نظرات، سؤالات خود را از ما بپرسید. نرم افزار انتخاب رشته دکتری به هیچ وجه پاسخگوی شما عزیزان نخواهد بود.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 به کجا مراجعه کنیم؟

با انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99 از سوی سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی، در همین سایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اینستاگرام آزمون دکتری