ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد آغاز شد. جزئیات ثبت نام و رشته های دارای پذیرش در دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد اعلام شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز سنجش، ثبت نام بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 13 امروز پنج شنبه مورخ 16 مرداد ماه آغاز شده و تا 31 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد

بر اساس دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد، شرایط و ضوابط ثبت نام به شرح زیر است:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18/5 برای رشته های علوم انسانی و 17/5 برای سایر رشته ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند.

امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص های پژوهشی -آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/5 جهت کلیه رشته ها.

تبصره: درخصوص دانش آموختگانی که ارزیابی پایان نامه آنها به صورت توصیفی بوده است تنها دانش آموختگانی که پایان نامه آنها با درجه عالی ارزیابی شده است مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) خواهند بود.

3- متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مقطع دکتری تخصصی باید رشته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

4- داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

5- ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسالهای تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از 6 نیمسال بیشتر نشود.

تذکر مهم: جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد 99

بر اساس دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 آزاد، ثبت نام از داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 فقط به صورت اینترنتی انجام می شود.

مراحل ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

1. داوطلبن با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی به آدرس www.azmoon.org پس از مطالعه دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد و در صورت داشتن شرایط ویژه استعدادهای درخشان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ابتدا نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام و سپس با ورود به سامانه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته / محل های درخواستی اقدام نمایند.

داوطلبان لازم است پس از انتخاب رشته / محل، کد رهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج نزد خود حفظ نمایند.

 

تبصره 1: اتباع غیر ایرانی جهت ثبت نام در این دوره لازم است با مراجعه به وب سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس  www.saorg.ir اطلاعات مربوطه را تکمیل و با اخذ کد پیگیری  13 رقمی مبادرت به خرید کارت اعتباری نمایند.

تبصره 2: با توجه به اینکه پس از خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام امکان بازپس گیری آن وجود ندارد لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایند.

تبصره 3: با توجه به اینکه در مرحله خرید کارت اعتباری داوطلبان می بایست مجموعه آموزشی مورد نظر را انتخاب می نمایند، لازم است در این انتخاب دقت لازم را داشته باشند.

2. داوطلبان قبل از مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی فایل مربوط به عکس خود را مطابق آنچه در ادامه مطرح خواهد شد آماده ارسال نمایند.

فایل تصویری تهیه شده توسط داوطلب باید دارای شرایط ذیل باشد:

1- فایل مربوطه لازم است با اسکن از عکس  3×4 یا 6×4 به صورت Grayscale256 و با درجه وضوح 100 dpi و با فرمت jpg ذخیره شده باشد.

2- حجم فایل تصویر ارسالی باید کمتر از 70 کیلوبایت باشد.

3- عکسی که تصویر از روی آن تهیه می شود، لازم است تمام رخ بوده و در سال جاری تهیه شده باشد.

4- ابعاد تصویر ارسالی باید حداقل 200 × 300 پیکسل و حداکثر  300 × 400 پیکسل باشد.

5- تصویر باید در جهت صحیح و بدون چرخش تهیه شده و فاقد هرگونه حاشیه زاید باشد.

6- تصویر داوطلب باید واضح و مشخص بوده و اثر مهر، منگنه و سایر مواردی که منجر به مخدوش و نامشخص بودن چهره داوطلب میشود در تصویر وجود نداشته باشد.

3. داوطلبان لازم است پس از آماده نمودن فایل تصویری و اطلاعات لازم جهت ثبت نام به شرح ذیل عمل نمایند:

1- به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند. برخی از نکات مهمی که لازم است قبل از شروع ثبت نام به آنها توجه کامل داشته باشید در صفحه ورودی این سامانه درج گردیده است.

2- داوطلبان پس از خرید کارت اعتباری می بایست شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی در کادر مربوطه با دقت وارد نموده و سپس گزینه ورود به صفحه ثبت نام را انتخاب نمایند.

– بندهای 1 الی 10 مربوط به اطلاعات نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه، شماره کد ملی،جنس، دین و تابعیت داوطلب است که می بایست دقیقاً در محل مربوطه وارد گردد.

– بندهای 11 الی 13 مربوط به شماره تلفن ثابت، پیش شماره شهرستان، شماره تلفن همراه و نشانی پست الکترونیکی داوطلب است. وارد نمودن صفر در ابتدای پیش شماره الزامی میباشد.

– بندهای 14 الی 17 مربوط به نشانی محل سکونت، استان محل سکونت و کد پستی ده رقمی می باشد که لازم است داوطلبان اطلاعات آن را با دقت تکمیل نمایند.

نشانی داوطلبان لازم است دقیقاً به صورت مشخص شده در فرم ثبت نام شامل : شهر خیابان کوچه پلاک طبقه و … وارد شود. کد پستی لازم است به صورت 10 رقمی وارد شود.

– بند 18 مربوط به نوع وضعیت خدمت وظیفه داوطلبان مرد است که لازم است نسبت به تعیین وضعیت خدمت وظیفه خود اقدام نمایند.

– بند 19 مربوط به وضعیت جسمانی داوطلب این دوره می باشد.

– پس از ورود اطلاعات فردی لازم است کلیه اقلام اطلاعاتی وارد شده را یک بار دیگر بررسی نموده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده گزینه «ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد» را انتخاب نمایید.

تذکر: در صورت بروز هرگونه خطا در ورود اطلاعات به پیام های سیستم ثبت نام توجه نموده و پس از رفع خطای احتمالی مجدداً نسبت به انتخاب گزینه «تأیید و ادامه» اقدام نمایید.

4. در این مرحله لازم است رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، دانشگاه یا موسسه آموزش عالی صادرکننده مدرک داوطلب، تاریخ دقیق فارغ التحصیلی، تعداد نیمسال های تحصیلی مقطع کارشناسی و معدل مقطع کارشناسی به صورت دقیق ثبت گردد. پس از درج اطلاعات گزینه «ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد» را انتخاب نمایید.

5. بارگذاری عکس داوطلب می بایست در این مرحله صورت پذیرد.

6. در این مرحله داوطلب می بایست تصویر ریز نمرات مقطع کارشناسی خود را بارگذاری نماید و سپس گزینه «ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد» را انتخاب نمایید.

7. در این مرحله داوطلب دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) می بایست نسبت به انتخاب استان، واحد دانشگاهی و عنوان رشته براساس شرایط و ضوابط اعلام شده به انتخاب حداکثر 80 رشته/ محل از یک مجموعه مبادرت نماید.

تذکر: متقاضی جهت درج رشته/ محل در لیست مورد نظر می بایست گزینه انتخاب در مقابل رشته/ محل های پیشنهادی را انتخاب نموده و سپس رشته/ محل انتخابی را در لیست انتخاب شده مشاهده نماید.

– پس از ورود کلیه اطلاعات لازم است داوطلب با دقت کلیه اطلاعات خود را مرور نموده و در صورت لزوم به اصلاح هر یک از آنها با انتخاب گزینه «مرحله قبلی» به صفحه مورد نظر مراجعه و اصلاحات لازم را انجام دهد.

– در صورت عدم لزوم اصلاح اطلاعات وارد شده داوطلب می تواند گزینه «تأیید و ثبت نهایی» را انتخاب نماید.

– پس از تأیید نهایی اطلاعات، داوطلب یک کد رهگیری از سیستم دریافت می نماید. به داوطلبان اکیداً توصیه می شود کد رهگیری خود را تا پایان اعلام نتایج این دوره حفظ نمایند.

دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد

دفترچه دکتری بدون آزمون آزاد 99

جزئیات ثبت نام و رشته های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور 99 دانشگاه آزاد اسلامی در دفترچه ثبت نام مشخص شده است:

 

هزینه دکتری بدون آزمون آزاد 99

داوطلبان لازم است با مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه به آدرس نسبت به خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام در دوره بدون آزمون دکتری تخصصی که به مبلغ 1060000 ریال می باشد، اقدام نمایند.

هزینه دعوت به مصاحبه برای آن عده از داوطلبان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) بدون آزمون که پس از بررسی مدارک به مصاحبه دعوت می شوند به صورت جداگانه و به ازای هر رشته/ گرایش دریافت خواهد شد.

مدرک تحصیلی مورد پذیرش در رشته های گروه دامپزشکی

داوطلبان رشته های گروه دامپزشکی لازم است دارای مدرک پایه مورد پذیرش مطابق جدول ذیل باشند، در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل در این رشته ها نخواهند بود.

عنوان مجموعه/رشته

مدرک تحصیلی مورد پذیرش

             جراحی دامپزشکی

دوره های دکتری تخصصی (دستیاری) دامپزشکی، شامل حدود 60 واحد درسی است. لذا دانش آموختگان مقطع
کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته های تخصصی (دستیاری) دامپزشکی نمی باشند و فقط
دانش آموختگان دکتری عمومی دامپزشکی می توانند در آن شرکت نمایند.

مامایی و بیماری های تولید مثل دام

یماری های داخلی دام های کوچک

بیماری های داخلی دام های بزرگ

رادیولوژی دامپزشکی

کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی

بهداشت و بیماری های پرندگان

بهداشت و بیماری های آبزیان

پاتولوژی دامپزشکی

دکترای عمومی دامپزشکی

بهداشت مواد غذایی

دکترای عمومی دامپزشکی، پزشکی، داروسازی.

کارشناسی ارشد: تغذیه، صنایع غذایی، زیست شناسی (غیر از گرایش گیاهی)،شیمی، میکروبیولوژی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت آبزیان

بهداشت خوراک دام

دکترای عمومی دامپزشکی کارشناسی ارشد: تغذیه دام، تغذیه طیور، شیلات، بهداشت مواد غذایی، بهداشت آبزیان

انگل شناسی

دکترای عمومی دامپزشکی، پزشکی، داروسازی.

کارشناسی ارشد: انگل شناسی، باکتری شناسی، قارچ شناسی، ویروس شناسی، ایمنی شناسی، علوم آزمایشگاهی پزشکی، بهداش