برگزاری مصاحبه دکتری 1400 دانشگاه گیلان از 8 خردادماه آغاز خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه گیلان در نظر دارد در مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1400 از بین پذیرفته شدگان واجد شرایط در مرحله آزمون کتبی متمرکز، از طریق بررسی سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1401 دانشجو پذیرش نماید.

شرایط اختصاصی پذیرش دکتری دانشگاه گیلان

احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه ثبت نام دکتری و دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 الزامی است.

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی که مدرک مذکور مورد تایید شورای عالی انقلای فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی باشد.

تبصره (1): متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ 1400/06/31 فارغ‌التحصیل می‌شوند، با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 1400/06/31 می توانند در آزمون شرکت نمایند . مصاحبه دکتری دانشگاه گیلان

تبصره (2): دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند در آزمون شرکت نمایند که مشمول آیین نامه ابلاغی شماره 77633/2 مورخ 92/05/28 معاونت آموزشی وزارت متبوع باشند.

تبصره (3): رشته امتحانی انتخابی داوطلبان می بایست (مطابق ستون مربوط به رشته های مرتبط جدول رشته ها و مواد امتحانی آزمون مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام)، متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آنان باشد.

2. شرکت در آزمون متمرکز (برگزار شده توسط سازمان سنجش) و دارا بودن حدنصاب امتیاز قابل قبول دانشگاه از آن آزمون

3.ثبت نام در سامانه آزمون دکتری دانشگاه گیلان به شرح مندرج در بند 3 اطلاعیه و شرکت در جلسه ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی

توضیح 1: اسامی پذیرفته شدگان نهایی با احتساب 50 درصد نمره آزمون متمرکز و 50 درصد نمره ارزیابی سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی (مرحله دوم)، تایید صلاحیت عمومی و دستورالعمل های سازمان سنجش و براساس اولویت کد رشته محل های انتخابی توسط آن سازمان اعلام خواهد شد.

توضیح 2: ارزیابی سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی(مرحله دوم) شامل 20 امتیاز آموزشی،پژوهشی و فناوری و30 امتیاز مصاحبه علمی و سنجش علمی است.

تاریخ برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه گیلان

تاریخ بررسی سوابق و مصاحبه داوطلبان (در فاصله زمانی 1400/03/08 لغایت 1400/04/15) طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

درصورت هر گونه تغییر در تاریخ برگزاری نیز مراتب از طریق سامانه آزمون به نشانی edu.guilan.ac.ir/reg اطلاع رسانی می شود. ساعت تقریبی شروع و لینک مصاحبه غیرحضوری در کارت الکترونیکی ورود به جلسه ارزیابی سوابق و مصاحبه درج و 24 ساعت قبل از برنامه زمان بندی اعلام شده در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

توضیحات تکمیلی درخصوص نحوه توزیع کارت و ورود به اتاق مصاحبه غیرحضوری متعاقباً از طریق سامانه مذکور به اطلاع داوطلبان محترم رسانده خواهد شد.

ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک مصاحبه دکترا

تمامی داوطلبان می بایست از تاریخ 1400/03/03 تا 72 ساعت قبل از روز برگزاری مصاحبه (طی روزهای اداری) از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی edu.guilan.ac.ir/reg نسبت به ثبت نام اینترنتی، واریز مبلغ 1/200/000ریال (یکصدو بیست هزار تومان) به صورت آنلاین بابت حق ثبت نام و ارسال الکترونیکی مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

در صورت انصراف از شرکت در مصاحبه، وجه واریزی به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

مدارک مصاحبه دکتری دانشگاه گیلان 1400

برای تکمیل پرونده داوطلبان شرکت در مرحله دوم پذیرش دکتری 11 فقره مدرک مورد نیاز است.

با ورود به بخش داوطلبان می توانید به پرونده الکترونیکی خود دسترسی یابید. در این بخش پرونده الکترونیکی داوطلب، مدارک مورد نیاز در یک جدول درج گردیده که به ترتیب شامل موارد زیر می شود.

1- انتخاب رشته و پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام

در این بخش شما به کد رشته محل های معرفی شده از سوی سازمان سنجش دسترسی دارید. کد رشته مورد نظر را انتخاب نموده و ذخیره نمایید. مبلغ هزینه شرکت در مصاحبه هر یک از رشته گرایش ها 120 هزار تومان می با