جزئیات برگزاری مصاحبه آزمون دکتری 1400 دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی شریف طبق مواد مندرج در این اطلاعیه برای سال ۱۴۰۰ در رشته های: مهندسی عمران، مهندسی صنایع، ریاضی، علوم کامپیوتر، شیمی، فیزیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی دریا، مهندسی هسته ای، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا، فلسفه علم، نانوفناوری، مدیریت، و علوم اقتصادی دانشجو می پذیرد.

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه صنعتی شریف

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و به جهت تسهیل و تسریع بررسی پرونده ها، لازم است کلیه داوطلبین در سامانه پذیرش دانشگاه صنعتی شریف به آدرس https://admission.edu.sharif.eduجهت ثبت نام و ورود اطلاعات لازم در سامانه، طبق راهنما، ثبتن ام نمایند.

** زمان باز شدن سامانه ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۰۹میباشد، و به هیچ وجه مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد.مصاحبه دکتری دانشگاه صنعتی شریف

جهت دعوت به مصاحبه، داوطلبین موظف هستند در تاریخ های مقرر نسبت به ثبت نام الکترونیکی در سامانه مذکور اقدام نمایند، درغیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.

مدارک ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه صنعتی شریف

الف) مدارکی که داوطلبان لازم است از طریق سامانه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه بارگذاری نمایند به شرح زیر است:

۱- پرداخت آنلاین وجه ثبت نام آزمون.

۲- عکس پرسنلی جدید داوطلب که نباید قدیمی‌تر از شش ماه اخیر باشد. (بارگذاری این فیلد اجباری است).

۳- تصویر کارت ملی. (بارگذاری این فیلد اجباری است).

۴- تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا مدرکی جهت مشخص‌سازی وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد

توجه: داوطلبان مرد شاغل به تحصیل در صورت نداشتن مدرک فوق، میتوانند فرم مخصوص معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد را بارگذاری نمایند (فرم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری سازمان سنجش سال ۱۴۰۰صفحه ۱۷۵ وجود دارد که باید توسط دانشگاه محل تحصیل تکمیل گردیده و سپس توسط داوطلب بارگذاری گردد.)

۵- دانشنامه یا گواهی موقت دوره کارشناسی که در آن معدل دوره قید شده باشد. (بارگذاری این فیلد اجباری است).

توجه: داوطلبان مرد در صورت نداشتن مدرک فوق، می توانند نامه اعلام اتمام معافیت تحصیلی دوره کارشناسی به سازمان نظام وظیفه را ارائه نمایند.

۶- دانشنامه یا گواهی موقت کارشناسی ارشد با ذکر معدل کل و برای دانشجویان شاغل به تحصیل فرم مخصوص معدل (فرم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری سازمان سنجش سال ۱۴۰۰ صفحه ۱۷۵ وجود دارد که توسط دانشگاه محل تحصیل باید تکمیل گردیده و سپس توسط داوطلب بارگذاری گردد.) (بارگذاری این فیلد اجباری است).

توجه: داوطلبان مرد فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در صورت نداشتن مدرک فوق، میتوانند نامه اعلام اتمام معافیت تحصیلی دوره کارشناسی ارشد به سازمان نظام وظیفه را ارائه نمایند. لازم است داوطلب معدل خود را در ذیل نامه ذکر و امضا نماید.

۷- کارنامه مقطع کارشناسی. (بارگذاری این فیلد اجباری است).

۸- کارنامه مقطع کارشناسی ارشد. (بارگذاری این فیلد اجباری است).

۹- مقالات چاپ شده در مجلات (در صورت وجود).

قابل توجه: ارزیابی پژوهشی داوطلبان تنها بر مبنای دو مقاله از بهترین مقالات چاپ شده و یا پذیرفته شده در مجلات علمی- ترویجی، علمی-پژوهشی و معتبر بین المللی و دو مقاله از بهترین مقالات ارائه شده در کنفرانس های ملی و یا بین المللی انجام می گردد.

لذا لازم است داوطلبان در صورت داشتن چندین مقاله کنفرانسی، یا مجله های علمی – ترویجی، علمی – پژوهشی یا معتبر بین المللی حداکثر دو مورد از مقالات کنفرانس و دو مقاله از انتشارات مجله‌ای را به انتخاب خودشان در سامانه دکتری وارد نمایند.

بدیهی است در صورت ورود اطلاعات بیش از دو مقاله در مجله و دو مقاله ارائه شده در کنفرانس (جمعاً چهار مورد) در این قسمت، مابقی موارد بررسی نخواهد شد.

۱۰- چکیده پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد.

۱۱- توصیه نامه: درخواست توصیه نامه به صورت الکترونیکی می‌باشد.

۱۲- کارنامه آزمون زبان انگلیسی (در صورت وجود).

۱۳- کارنامه اولیه آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ (بارگذاری این فیلد اجباری است).

۱۴- مدارک مربوط به سوابق و افتخارات علمی و پژوهشی (از قبیل گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهی رتبه تحصیلی دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهی رتبه در مسابقات علمی بین المللی معتبر و کسب مقام در جشنواره خوارزمی،) افتخارات حرفه‌ای و …

۱۵- لازم است کلیه داوطلبان هر گونه مدرک یا گواهی مرتبط با وضعیتهای خاص (شاهد و ایثارگر و مربی و …) را ارسال نمایند تا مطابق آیین نامه های جاری در مورد پرونده ایشان اقدام لازم صورت گیرد. بدیهی است در صورت‌ عدم ارسال مدارک لازم، هرگونه تجدیدنظر پس از اعلام نتایج در مورد پرونده داوطلبان امکان پذیر نخواهد بود.

سهمیه مربیان: روگرفت حکم رسمی اشتغال به کار در دانشگاه‌ها برای مربیان هیأت علمی و روگرفت حکم کارگزینی برای کارکنان دولت الزامی است.

سهمیه ایثارگر و رزمنده: روگرفت کارت ایثارگری و یا گواهی معتبر از ارگان ذیربط برای این گونه داوطلبان الزامی است.

ثبت نام و فعال‌سازی حساب کاربری

پس از ورود به سامانه ثبت نام به آدرس، https://admission.edu.sharif.eduدر منوی ورود، گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.

سیستم از شما میخواهد که آدرس پست الکترونیکی و رمز عبور خود را وارد و ثبت نام نمایید. برای ادامه ثبت نام لازم است به آدرس پست الکترونیکی خود مراجعه کرده (در حالات خاص احتمال دارد پیام ارسالی در فولدرهایی مانند Junk Mail، Bulk Mail یا Spam قرار گیرد.) و برای فعال کردن حساب کاربری خود روی لینک ارسال شده مورد نظر کلیک نمایید تا حساب کاربری شما فعال گردد.

سپس مجدد پست الکترونیکی و کلمه عبور را وارد نموده تا وارد سامانه ثبت نام شوید. در منوی ثبت نام آزمون نیمه متمرکز دکتری کد ملی و شماره داوطلبی خود را وارد نموده و با زدن دکمه ثبت نام وارد صفحه اطلاعات خود میشوید.

تکمیل فرم‌ها و ارسال مدارک الکترونیکی ثبت نام

۱- فرم تقاضانامه ثبت نام: اطلاعات فردی در این قسمت وارد شده است، فقط قسمت‌هایی که ستارهدار هستند را تکمیل و مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید.

۲- سوابق تحصیلی: با کلیک بر روی گزینه «بارگذاری مدرک» اطلاعات مقاطع مختلف تحصیلی خود را در این بخش وارد کنید. اعلام اطلاعات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است.

۳- سوابق پژوهشی: در کادر نوع پژوهش، عناوین مدارک مشخص شده است. برای بارگذاری مدارک مختلف باید هر دفعه نوع سابقه را انتخاب و پس از درج سال انتشار، نام نشریه/کنفرانس/کتاب و نام مولفین و سمت هرکدام (مثلا استاد راهنما یا دانشجوی همکار و …) به ترتیب درج نام آن‌ها در مقاله و توضیحات مربوطه (که مثلا مقاله مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد بوده) سپس فایل مربوط به پژوهش (با فرمت PDF) را انتخاب و دکمه ذخیره را کلیک نمایید. برای مقالات کنفرانس چنانچه گواهی ارائه مقاله موجود باشد، آن را نیز قبل از کلیک بر روی دکمه ذخیره وارد نمایید.

۴- سایر مدارک: در کادر عنوان مدرک، عناوین مدارک مختلف مشخص شده است. برای بارگذاری مدارک مختلف باید هر دفعه نوع سابقه را انتخاب و پس از درج سال صدور، مرجع صادر کننده، نمره یا رتبه و توضیحات مربوطه، سپس فایل مربوطه (با فرمت PDF) را انت