پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته فسیل شناسی و چینه شناسی یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که با علوم زیستی و شیمی ارتباط نزدیکی دارد. با توجه به فراوانی منابع طبیعی در ایران و وجود ذخائر ارزشمند در اعماق زمین، علم زمین‌شناسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نقش مهمی در شناخت منابع معدنی، کشف و بهره‌برداری آنها (به‌ویژه منابع نفتی) ایفا می‌کند.

گرایش های دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته فسیل شناسی و چینه شناسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم زمین (۱) شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری زمین شناسی فسیل شناسی و چینه شناسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری فسیل شناسی و چینه شناسیبه شرح زیر است:

  • فسیل شناسی و چینه شناسی 

دفترچه انتخاب رشته دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته فسیل شناسی و چینه شناسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته فسیل شناسی و چینه شناسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته فسیل شناسی و چینه شناسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی و ظرفیت پذیرش دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی

برای شرکت در آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته فسیل شناسی و چینه شناسی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته فسیل شناسی و چینه شناسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته فسیل شناسی و چینه شناسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زمین شناسی ایران، دیرینه‌شناسی، چینه‌شناسی، سنگ شناسی رسوبی، آب زمین شناسی، سنگشناسی (آذرین و دگرگونی)، زمین شناسی ساختاری) و کارشناسی ارشد شامل (میکروفسیل (فرامینیفرها و غیر فرامینیفرها)، چینه‌شناسی (زیست چینه و سنگ چینه)، سنگ رسوبی (کربناته و غیرکربناته) – رسوب شناسی پیشرفته، (هیدروژئولوژی پیشرفته – هیدرولیک آبهای زیرزمینی)، (پترولوژی سنگهای آذرین و دگرگونی – ژئوکروئولوژی)، (زمین ساخت پیشرفته – ژئوتکتونیک)
دروس عمومی آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری فسیل شناسی و چینه شناسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها