پارسه
وکیلی
کیهان روان
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
مدرسان شریف
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری زمین شناسی ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی تحولات سنگ‌ها، اهمیت اقتصادی و جنبه‌های زیست‌محیطی سنگ‌ها می‌ پردازد.

گرایش های دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم زمین (۱) شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری زمین شناسی ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی به شرح زیر است:

  • ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

دفترچه انتخاب رشته دکتری زمین شناسی ﭘﺘﺮوﻟﻮژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته زمین شناسی ﭘﺘﺮوﻟﻮژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی و ظرفیت پذیرش دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

برای شرکت در آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﭘﺘﺮوﻟﻮژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زمین شناسی ایران، دیرینه‌شناسی، چینه‌شناسی، سنگ شناسی رسوبی، آب زمین شناسی، سنگشناسی (آذرین و دگرگونی)، زمین شناسی ساختاری) و کارشناسی ارشد شامل (میکروفسیل (فرامینیفرها و غیر فرامینیفرها)، چینه‌شناسی (زیست چینه و سنگ چینه)، سنگ رسوبی (کربناته و غیرکربناته) – رسوب شناسی پیشرفته، (هیدروژئولوژی پیشرفته – هیدرولیک آبهای زیرزمینی)، (پترولوژی سنگهای آذرین و دگرگونی – ژئوکروئولوژی)، (زمین ساخت پیشرفته – ژئوتکتونیک)
دروس عمومی آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﭘﺘﺮوﻟﻮژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها