پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مدیریت دولتی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مدیریت دولتی یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که بر اساس آخرین دستاوردهای علمی با کسب توانایی در زمینه‌های تشکیلات سازمانی، سیستم‌های اطلاعاتی، منابع انسانی به مطالعه و به‌کارگیری علم مدیریت برای اداره بهتر سازمان‌های بزرگ دولتی، خصوصی و تعاونی و سازماندهی و اجرای درست برنامه‌ریزی‌ها با استفاده از دیگر مباحث مطرح در سطوح مدیریتی بخش خصوصی و دولتی می‌پردازد.

گرایش های دکتری مدیریت دولتی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مدیریت دولتی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مدیریت دولتی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مدیریت دولتی به شرح زیر است:

  • ﺗﺼﻤﻴﻢﮔﻴﺮی و ﺧﻂﻣشیﮔﺬاری ﻋﻤﻮمی

  • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ تطبیقی و ﺗﻮﺳﻌﻪ

  • رﻓﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎنی

  • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎنی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مدیریت دولتی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مدیریت دولتی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مدیریت دولتی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مدیریت دولتی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مدیریت دولتی و ظرفیت پذیرش دکتری مدیریت دولتی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مدیریت دولتی

برای شرکت در آزمون دکتری مدیریت دولتی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت دولتی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مدیریت دولتی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مدیریت دولتی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مدیریت دولتی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مدیریت دولتی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مدیریت دولتی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مدیریت دولتی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مدیریت دولتی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مدیریت دولتی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مدیریت دولتی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مدیریت دولتی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مدیریت دولتی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و کاربرد آن در مدیریت، مبانی سازمان و مدیریت، اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام) و کارشناسی ارشد شامل (بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته – مدیریت استراتژیک پیشرفته)، (نظریه ها و مبانی مدیریت دولتی – نظریه ها و مبانی خط مشی گذاری دولتی)، (تحقیق در عملیات پیشرفته – مدیریت تولید و عملیات پیشرفته)، (سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته – مدیریت دانش)، (نظریه های کارآفرینی – تئوری های نوآوری – مدیریت استراتژیک پیشرفته)، (ریسک و مدیریت سرمایه گذاری – بازارها و نهادهای مالی) و کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (مدیریت ارتباط و رفتار سازمانی – مدیریت استراتژیک)
دروس عمومی آزمون دکتری مدیریت دولتی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مدیریت دولتی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مدیریت دولتی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مدیریت دولتی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها