پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ژئومورفولوژی علم شناخت تغییرات فرم و فرایندهای سطحی زمین است. رشته ژئومورفولوژی برای بررسی اشکال ناهمواری­‌ها از مطالعات آماری بهره می‌گیرد و در تحول ناهمواری‌ های زمین برخلاف پیچیده بودن مسئله دینامیک طبیعت، تلاش می‌کند سهم فرایندهای مختلف ناشی از آب و هوا، پوشش گیاهی، ماهیت سنگ‌ها، ساخت زمین، تغییر شکل‌های تکتونیکی و میراث مراحل اولیه تکامل را نیز در نظر بگیرد.

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم جغرافیایی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی به شرح زیر است:

  • ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی در دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی و ظرفیت پذیرش دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

برای شرکت در آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید.زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی هستند:

– علوم جغرافیایی (تمامی رشته‌ها)

– علوم سیاسی

– روابط بین‌الملل

– حقوق

– شهرسازی و طراحی شهری

– برنامه ریزی توسعه منطقه ای

– اقتصاد کشاورزی

– توسعه روستایی

– زمین شناسی (علوم زمین)

– آبخیزداری

– هواشناسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

منابع دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (روش تحقیق در جغرافیا)، (جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران))، (جغرافیای شهری (مبانی و ایران))، (جغرافیای روستایی (مبانی و ایران))، (ژئومورفولوژی) (مبانی و ایران))، (آب و هواشناسی عمومی و ایران)

و کارشناسی ارشد شامل (اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک ـ نظریه های جغرافیای سیاسی)، (نظریه ها و دیدگاه های توسعه شهری ـ تکنیک ها و مدل های برنامه ریزی شهری)، (دیدگاه ها و نظریه های توسعه روستایی ـ تکنیک ها و روش های برنامه ریزی روستایی)، (تکنیک ها و مدل ها در ژئومورفولوژی ـ دیدگاه ها و نظریه های ژئومورفولوژی)، (تکنیک های آب و هواشناسی)

دروس عمومی آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ژﺋﻮﻣﻮرﻓﻮﻟﻮژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها