پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری بیومکانیک ورزشی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته بیومکانیک ورزشی به بررسی و مطالعه تکنیک‌های ورزشی، کاهش مکانیزم‌های آسیب، قوانین ورزشی و ارزیابی دقیق متغیرها، بهره­‌وری بهتر از مکانیک بدن انسان بر حفظ و سلامت بدن و ارتباط آن با محیط زندگی، توسعه و به‌روزآوری وسایل و تجهیزات ورزشی، بازتوانی با تکیه بر پایه علم و اصول مکانیک بر بدن انسان و ایجاد و توسعه لوازم ارگونومیک برای محیط زندگی و کار سالم­‌تر می‌پردازد.

گرایش های دکتری بیومکانیک ورزشی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته بیومکانیک ورزشی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم ورزشی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﻴﻮﻣﻜﺎنیک ورزشی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری بیومکانیک ورزشی به شرح زیر است:

  • بیومکانیک ورزشی

دفترچه انتخاب رشته دکتری بیومکانیک ورزشی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته بیومکانیک ورزشی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته بیومکانیک ورزشی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته بیومکانیک ورزشی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری بیومکانیک ورزشی و ظرفیت پذیرش دکتری بیومکانیک ورزشی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری بیومکانیک ورزشی

برای شرکت در آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری بیومکانیک ورزشی هستند:

– تربیت بدنی و علوم ورزشی (تمامی گرایشها)

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری بیومکانیک ورزشی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری بیومکانیک ورزشی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری بیومکانیک ورزشی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری بیومکانیک ورزشی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته بیومکانیک ورزشی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته بیومکانیک ورزشی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار، سنجش و اندازه‌گیری در تربیت بدنی) و کارشناسی ارشد شامل (مدیریت رویدادها و اماکن و تأسیسات ورزشی، اصول و مبانی مدیریت در سازمان ورزشی، بازاریابی ورزشی)، (فیزیولوژی ورزشی پیشرفته – بیوشیمی و متابولیسم ورزشی)، حرکات اصلاحی پیشرفته – آسیب شناسی ورزشی پیشرفته)، (رشد جسمانی و حرکتی – کنترل و یادگیری حرکتی – روان شناسی ورزشی)، (بیومکانیک ورزشی پیشرفته – حرکت شناسی ورزشی پیشرفته)
دروس عمومی آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری بیومکانیک ورزشی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری بیومکانیک ورزشی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها