موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته تاریخ ایران پیش از اسلام با استفاده از آثار هنری، تاریخی و همچنین مدارک و مستندات به شناخت تاریخ قومیت‌ها، جوامع و ملت‌ها و به طور کلی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام را مطالعه و بررسی می‌کند.

گرایش های دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﺗﺎرﻳﺦ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم به شرح زیر است:

  • تاریخ
    • ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم و ظرفیت پذیرش دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

برای شرکت در آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید.زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم چیست؟

نا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم هستند:

– تاریخ (تمامی گرایش‌ها)
– تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
– تاریخ تشیع
– ایران‌شناسی (تمام گرایش ها)
– تاریخ ملل و تمدن اسلامی
-تاربخ تمدن اسلامی
– تاریخ معاصر جهان اسلام
– تاریخ اهل بیت (ع)
– تاریخ علم و فلسفه علم (تمام گرایش ها)
– الهیات و معارف اسلامی
– سطح سه حوزه علمیه
– مدرسی انقلاب اسلامی،
– مدرسی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (تاریخ جهان اسلام از آغاز تا پایان عصر عثمانی)، (تاریخ ایران از آغاز ورود اسلام تا ابتدای قاجار)، (تاریخ ایران از آغاز تا هخامنشی) و کارشناسی ارشد شامل (تاریخ تحولات فکری و فرهنگی در جهان اسلام تاکنون، روش تحقیق و منبع‌شناسی در اسلام)، (تاریخ ایران از قاجار تا انقلاب اسلامی – مباحث نظری و روش تحقیق در تاریخ ایران باستان)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺗﺎرﻳﺦ اﻳﺮان ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها