پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مدیریت صنعتی یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که به مطالعه و بررسی دو بعد مالی و رفتاری صنایع می‌پردازد. دکتری مدیریت صنعتی علاوه بر دانش مدیریتی به اندکی دانش مهندسی نیز نیاز دارد. دانشجویان دکتری مدیریت صنعتی با تهیه متون تحقیقاتی و پژوهش می‌توانند قدرت تحلیل و نظریه‌پردازی خود را در زمینه‌های کاربردی مرتبط با مدیریت صنعتی افزایش دهند و به پیشرفت و گسترش علم مدیریت کمک کنند.

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی به شرح زیر است:

  • مدیریت صنعتی

    • ﺗﻮﻟﻴﺪ و ﻋﻤﻠﻴﺎت

    • ﺗﺤﻘﻴﻖ در ﻋﻤﻠﻴﺎت

    • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎ

    • مالی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و کاربرد آن در مدیریت، مبانی سازمان و مدیریت، اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام) و کارشناسی ارشد شامل (بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته – مدیریت استراتژیک پیشرفته)، (نظریه ها و مبانی مدیریت دولتی – نظریه ها و مبانی خط مشی گذاری دولتی)، (تحقیق در عملیات پیشرفته – مدیریت تولید و عملیات پیشرفته)، (سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته – مدیریت دانش)، (نظریه های کارآفرینی – تئوری های نوآوری – مدیریت استراتژیک پیشرفته)، (ریسک و مدیریت سرمایه گذاری – بازارها و نهادهای مالی) و کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (مدیریت ارتباط و رفتار سازمانی – مدیریت استراتژیک)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ صنعتی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها