موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

در مقطع دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی به تحقیق، بررسی و ارائه راهکارهای موثر برای توسعه ورزش و ایجاد زیرساخت‌های علمی در جهت توسعه ارتباطات و تقویت توان اقتصادی کشور پرداخته می‌شود. ایده‌ها و خلاقیت‌های رشته مدیریت ورزشی جایگاه مهمی در توسعه صنعت ورزش دارد و امکان رقابت با کشورهای جهان را فراهم می‌کند. رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی متخصصان و محققانی را تربیت می‌کند که بتوانند بخش‌های گوناگون صنعت ورزش را مدیریت کنند.

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم ورزشی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری علوم ورزشی ـ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی به شرح زیر است:

  • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی هستند:

  • تربیت بدنی و علوم ورزشی (تمامی گرایشها)

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار، سنجش و اندازه‌گیری در تربیت بدنی) و کارشناسی ارشد شامل (مدیریت رویدادها و اماکن و تأسیسات ورزشی، اصول و مبانی مدیریت در سازمان ورزشی، بازاریابی ورزشی)، (فیزیولوژی ورزشی پیشرفته – بیوشیمی و متابولیسم ورزشی)، حرکات اصلاحی پیشرفته – آسیب شناسی ورزشی پیشرفته)، (رشد جسمانی و حرکتی – کنترل و یادگیری حرکتی – روان شناسی ورزشی)، (بیومکانیک ورزشی پیشرفته – حرکت شناسی ورزشی پیشرفته)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزشی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها