پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژﺋﻮالکتریک و اﻟﻜﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﻴﺲ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ژئوفیزیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس از دفترچه آزمون دکتری حذف شده است. رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی تغییرات میدان مغناطیسی زمین با دو روش نقطه‌ای و منطقه ای می‌پردازد.

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک ـ ژﺋﻮالکتریک و اﻟﻜﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﻴﺲ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس به شرح زیر است:

  • ژﺋﻮﻓﻴﺰیک
    • ژئوالکتریک و الکترومغناطیس

دفترچه انتخاب رشته دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس و ظرفیت پذیرش دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس

برای شرکت در آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۲ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی (فیزیک پایه ۱و ۲، زمین شناسی فیزیکی (عمومی)) و کارشناسی ارشد شامل (تحلیل سری های زمانی ژئوفیزیکی (فیلترهای دیجیتال)، اکتشافات EM، اکتشافات ژئوالکتریک)
دروس عمومی آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ژﺋﻮﻓﻴﺰیک – ژئوالکتریک و الکترومغناطیس

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها