موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی ترکیبات خون حیوانات و تغییرات آن، مایعات بیولوژیکی، تجزیه و تحلیل مشکلاتی که منجر به بروز بیماری در حیوانات می شود، و ارائه راهکار برای درمان بیماری های حیوانات می پردازد.

گرایش های دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی به شرح زیر است:

  • کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی (دستیاری)

دفترچه انتخاب رشته دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی در دوره های روزانه، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی و ظرفیت پذیرش دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

برای شرکت در آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌های دکتری عمومی دامپزشکی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی شامل (کلینیکال پاتولوژی، باکتری‌شناسی عمومی، ویروس‌شناسی، قارچ‌شناسی، انگل‌شناسی، پاتولوژی، ایمونولوژی)
دروس عمومی آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری کلینیکال ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها