پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و ﺳﺎزه ﻫﺎی هیدرولیکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی طراحی سازه هایی که به نوعی با آب سروکار داشته و در ساختمان های هیدرولیکی به کار برده می شوند می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی ﻋﻤﺮان شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان ـ آب و ﺳﺎزهﻫﺎی هیدرولیکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی به شرح زیر است:

  • مهندسی ﻋﻤﺮان
    • آب و سازه های هیدرولیکی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (مکانیک جامدات (مقاومت مصالح و تحلیل سازه ها))، (مقاومت مصالح و مکانیک سیالات) و کارشناسی ارشد شامل (دینامیک سازه)، (مهندسی ترافیک پیشرفته)، (تئوری الاستیسیته)، (دینامیک خاک)، (مهندسی پی پیشرفته)، (هیدرولیک پیشرفته – طراحی هیدرولیکی سازه ها)، (تحلیل و طراحی روسازی پیشرفته)، (مبانی هیدرولیک دریا – اصول طراحی سازه های (متعارف) دریایی)، (آبهای زیرزمینی پیشرفته – هیدرولوژی مهندسی پیشرفته)، (برنامه ریزی حمل و نقل)، (برنامه ریزی و کنترل پروژه – روش های ساخت)، (اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب – مبانی انتقال، انتشار و مدل سازی آلاینده ها))، (هیدرودینامیک پیشرفته – طراحی سازه کشتی)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی ﻋﻤﺮان – آب و سازه های هیدرولیکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها